dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Działka rolno - budowlana

    Witam,

    Właściwie to nie wiedziałam, gdzie podpiąć ten temat - jeśli moderator uzna, że to nieodpowiednie miejsce, to proszę o przesunięcie tematu do innego działu.
    Do rzeczy: mam działkę rolną o wym. 20,5 m szerokości i 630 m długości. Niedaleko od płotu przebiega linia średniego napięcia, a na drugim końcu działki poprzecznie znajdują się linie wysokiego napięcia. Obok znajduje się działka mojego brata, gdzie teraz tutaj mieszkamy. Chciałam zapytać czy pomiędzy jedną i drugą działką można zrobić przejazd, a działki podzielić na kilka części i sprzedać. Domyślam się też, że trzeba byłoby je odrolnić (klasa ziemi III i IV). I co z przyłączami? Tylko od ulicy i jeśli dałoby się ziemię "pociąć" na części, to potem każdy właściciel we własnym zakresie podłącza media?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Przydała by się tu mapa, aby coś poradzić Działka brata też tak wąska i długa? Czy dla tego terenu jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?
    Ostatnio edytowane przez redd ; 19-05-2017 o 23:45

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    bezdomu89

    1.) najpierw sprawdź, jakie jest przeznaczenie tych działek w Planie Miejscowym
    2.) można dzielić długą na 1/2km działkę na mniejsze, o ile każda z nich będzie miała dostęp do drogi publicznej w tym infrastruktury technicznej. Minimalna szerokość drogi dojazdowej również ma swoje regulacje ( Plan Miejscowy + Warunki Techniczne )
    3.) zbierz podstawowe informacje dot. minimalnej odległości możliwie projektowanych budynków, od sieci elektroenergertycznych ŚN, WN
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 19-05-2017 o 23:50
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4

    Domyślnie

    Większość działek u mnie na wsi jest takich wąskich, brata wygląda identycznie.
    W gminie pytałam i dla mojej działki nie ma planu zagospodarowania, dlatego po pytaniu Pani w urzędzie co zamierzam zrobić na tej działce, otrzymałam wniosek o warunki zabudowy.
    Załączam zdjęcie działki (niestety nie w całości) i trójkąt oznacza tą moją.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	389580

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trójkąt?

    Myśleliście o scaleniu działek i ponownym podziale tak by były bardziej kwadratowe, szersze?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Trójkąt?

    Myśleliście o scaleniu działek i ponownym podziale tak by były bardziej kwadratowe, szersze?
    Taki prawie trójkąt.
    Napiszę tak: brat nie ma zamiaru niczego zmieniać, więc moja działka pozostaje w pierwotnym kształcie.
    Jeśli nie działki na części, ważne aby chociaż dom jednorodzinny od ulicy udało się postawić.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie widzę na rysunku trójkąta
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-05-2017 o 15:37

  8. #8

    Domyślnie

    Znajduje się mniej więcej na środkowej części zdjęcia.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    " ... po pytaniu Pani w urzędzie co zamierzam zrobić na tej działce, otrzymałam wniosek o warunki zabudowy "
    - wypełnij Wniosek o wydanie WZ.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    " ... po pytaniu Pani w urzędzie co zamierzam zrobić na tej działce, otrzymałam wniosek o warunki zabudowy "
    - wypełnij Wniosek o wydanie WZ.
    Oczywiście to zrobię.
    Odnośnie opinii wstępnej z wodociągów i energetyki długo trwa ta procedura?

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Około miesiąca.
    Dziękuję za info.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony