dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Podwieszany sufit - prośba laika o porady :)

    Witam, mam prośbę Drodzy Forumowicze o radę dotyczącą wykonania sufitu...otóż chciałbym zrobić podwieszany sufit w korytarzu; sufit o wymiarach 1,2 x 4 metry. Wiadomo, ze na około muszę przykręcić profile UD, potem poprzecznie chciałem przymocować profile C i teraz pierwsza sprawa, czy wzdłuż przez środek dać jeszcze jeden profil, tak jak na załączonym rysunku? (rysunku proszę nie komentować )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys..jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	389526


    Druga sprawa, jakie zachować odległości między poszczególnymi, poprzecznymi profilami i jaką zrobić minimalną odległość między ścianą a pierwszym z brzegu profilu?

    Kolejna kwestia...sufit muszę opuścić o 20 cm, więc musiałbym użyć wieszaków, ale czy na tak małej powierzchni te wieszaki są konieczne, czy same profile utrzymają konstrukcję? Jeśli nie, to co ile je dać - co 1 m?

    I ostatnia sprawa, płyta ma 2,5 metra długości, więc na mój korytarz pójdą 2 płyty, jedna się zmieści bez problemu na długość,a drugą siłą rzeczy trzeba przyciąć. Ale zagwostkę mam z tą pierwszą 2,5 metrową, czy przykręcić ją w całości, czy może pociąć na 1 metrowe kawałki?

    Pytania może z serii tych głupich, ale po prostu nie wiem i dlatego pytam o takie rzeczy, a poza tym wydaje się to być prostą rzeczą do zrobienia, więc chcę spróbować.


    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Przez środek daj profil. Podwieś go w 4 punktach (co 80cm) Ma on się oprzeć na profilach UD. Poprzeczne profile C wsuwasz w UD co 40 - 60 cm (różne są szkoły, ja bym dał co 40) Pierwszy i ostatni profil poprzeczny ma być tuż przy ścianie wsunięty na całej długości w profil UD. Łączysz z środkowym łącznikami krzyżowymi (oprócz tych skrajnych, one mają oparcie na całej długości) Pierwszą płytę przykręć w całości, drugą dotnij na wymiar. Profile tak rozmieść żeby jeden z nich wyszedł dokładnie na łączeniu. Wkręty wkręcaj tylko do profili C Wtedy nie pęknie na łączeniu płyt. Płyta w żadnym punkcie nie może być przykręcona do profilu UD! Dlatego na końcach masz wsunięty ten CD. Jeżeli przykręcisz płytę po obwodzie do UD to na bank masz pęknięcie na łączeniu płyt na środku. I będzie pękać zawsze, ile razy byś nie łatał.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Tom1000k - bardzo dziękuję Tobie za fachową pomoc, bardzo cenne wskazówki. Mam tylko pytanie do tego profilu C co wchodzi w całości w U...rozumiem, że do niego również przykręcamy płytę?

    W tygodniu podejmę to wyzwanie i pochwalę się na forum...

    Pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Tak, kręć minimum 4cm od ściany żeby nie trafić w U.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. U mnie przy podobnej szerokości holu(1,60 x 3,70) fachowcy wykonali sufit samonośny. Całość wykonana z profili cu i cw ,odpada montaż wieszaków.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Jacy fachowcy taki sufit...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam jeszcze pytanie...

    Mój sufit to teriva z pustaków keramzytowych, do podwieszania konstrukcji muszę stosować kołki parasolki i tu pytanie, czy jest jakiś inny rodzaj kołków, który można z równym powodzeniem stosować, bez obaw, że nam sufit na łepetynę nie spadnie? Jeśli jest, dajcie proszę jakiegoś linka do tych kołków.

    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Nic innego zamiennego nie wymyślisz. Oprócz parasolek zaopatrz się w także w solidne kołki rozporowe gdyż jeśli trafisz kołkiem w przegrodę pomiędzy pustkami powietrznymi lub w belkę betonową to parasolką tam nie wejdziesz.
    Je zastosujesz w pustkach powietrznych.

    Poza tym dopilnuj aby wiercenie otworów zaczynano mniejszym wiertłem, nie używając udaru lub lekkim udarem mechanicznym, gdyż pod koniec wiercenia wewnątrz pustki powietrznej materiał odpryskuje i lubią tworzyć się kratery.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony