dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pianka PIR/PUR czy tradycyjnie mazidło+styropian na fundament - wyliczenia

    Witam, od kilku dni rozważam izolację przeciw wodzie/wilgoci i ocieplenie ściany fundamentowej wykonanej z bloczków betonowych. Do rozstrzygnięcia mam kwestię użytkową oraz finansową. Ściana ma 110 cm wysokości a zewnętrzna powierzchnia (od str gruntu) ma 45 m bieżących co daje ok 50 mkw ściany. I teraz wyliczenia dla tradycyjnej metody czyli:
    1. Gruntowanie dysperbitem jakieś 2 wiadra po 20 kg czyli 2x 66 zł = 132 zł
    2. Nałożenie dwóch warstw Abizolu ST (1,2 kg/m2 na warstwę) co daje ok 2,5 kg/m2 czyli na 50 mkw potrzeba 125 kg Abizolu, wiadro 18 kg kosztuje ok 140 zł, czyli potrzeba minimum 7 wiader w założeniu przyjmuje 9 wiader. Czli 9 x 140 = 1260 zł.
    3. Klejenie styropianu powiedzmy Termo organika Termonium, z wyliczeń potrzeba 6 m3 płyt frezowanych o grubości 10 cm, co daje 6x 300 zł/m3 = 1800 zł
    4. Pianka do klejenia styro 7 puszek po 25 zł co daje 175 zł
    5. Siatka zbrojąca 50 mkw cena ok 150 zł rolka
    6. klej do zaciągnięcia siatki ok 250 zł
    7. znów warstwa dysperbitem 2 wiadra 132 zł
    Sumując materiały: 3899 zł
    Koszt robocizny 35-40 zł/m2 co daje ok 2000 zł
    Razem mamy kwotę 5900 zł
    Czy gdzieś popełniłem błąd ? czegoś nie ująłem ?

    Teraz wyliczenia dla pianki zamkniętokomórkowej - za warstwę 10 cm przybliżony koszt wykonania waha się w granicach 6-7 tysięcy netto, za warstwę 8 cm tysiąc zł mniej. Czy pianka poliuretanowa ma aż tyle plusów że warto dopłacić do jej wykonania ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    I chcesz tą niczym nie zabezpieczoną piankę poliuretanową zasypać gruntem? Moim zdaniem pianka poliuretanowa jest tylko ociepleniem i niczym więcej. Z tą przewagą nad styropianem, że łatwiej i szybciej się ją nakłada. Ale to jest plusem dla wykonawcy nie dla inwestora.
    Wyliczenie dla metody tradycyjnej dobre, ja abizol zastąpiłbym tańszym dysperbitem. Nie wiem czy bazą dla abizolu nie są pochodne ropy naftowej. Jeżeli tak, to w takim przypadku nie wolno go stosować - spowoduje zanik styropianu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony