dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie Styropian grafitowy EPS60 na podłogę

    Witam,
    Przymierzam się do ocieplenia podłogi na gruncie.
    Zaciekawiła mnie oferta Termo Organika TERMONIUM dach-podłoga - wszystko pięknie tyle,że to eps60.
    Obciążenie użytkowe: 1,8 T/m2 - taka duża firma chyba wie co sprzedaje na podłogę??

    Czy ktoś z forum użył tego styropianu lub innego eps60 na swojej budowie??

  2. #2

    Domyślnie

    te wartości obciążeń lepiej sobie przeliczać na cm2 ponieważ takie rzeczy jak duże lodówki, stojące na nogach a nie obciążające równomiernie całej podłogi czy meble kuchenne na nóżkach obciążone talerzami wygenerują całkiem inne obciążenia niż te, które może wytrzymać styropian.
    Ja bym eps60 na podłogę, na której ma być wylewka nie brał. Chyba że do jakiejś innej podłogi, np. między legary.

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    te wartości obciążeń lepiej sobie przeliczać na cm2 ponieważ takie rzeczy jak duże lodówki, stojące na nogach a nie obciążające równomiernie całej podłogi czy meble kuchenne na nóżkach obciążone talerzami wygenerują całkiem inne obciążenia niż te, które może wytrzymać styropian.
    Ja bym eps60 na podłogę, na której ma być wylewka nie brał. Chyba że do jakiejś innej podłogi, np. między legary.
    hola hola czy te meble i lodówki mają stać nóżkami na styropianie czy betonie ? a skoro na betonie a to pewne to jaki problem kto normalny w mieszkaniu stawia ciężkie przedmioty 1,8 tony na 1m2 ja nie znam a co za tym idzie ano to że to w zupełności wystarczające , jakoś dziwnie się utarło że proszku do prania trzeba dać 2 razy więcej to samo ze styropianem , potrzeba tyle ale dla spokojności dam 10 razy więcej bo no bo

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    hola hola czy te meble i lodówki mają stać nóżkami na styropianie czy betonie ? a skoro na betonie a to pewne to jaki problem kto normalny w mieszkaniu stawia ciężkie przedmioty 1,8 tony na 1m2 ja nie znam a co za tym idzie ano to że to w zupełności wystarczające , jakoś dziwnie się utarło że proszku do prania trzeba dać 2 razy więcej to samo ze styropianem , potrzeba tyle ale dla spokojności dam 10 razy więcej bo no bo
    Beton jest na styropianie a obciążenie od mebli i wyposażenia nie jest przenoszone równomiernie, oczywiście że nie punktowo ale na pewno w pewnych obszarach jest większe. I co to znaczy, że styropianu potrzeba tyle? Kto o tym decyduje? Niedouczony projektant? To mamy problem. A może oszczędny Inwestor? No to też nie jest wyznacznik. Po prostu trzeba dać taki styropian żeby było dobrze.

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Beton jest na styropianie a obciążenie od mebli i wyposażenia nie jest przenoszone równomiernie, oczywiście że nie punktowo ale na pewno w pewnych obszarach jest większe. I co to znaczy, że styropianu potrzeba tyle? Kto o tym decyduje? Niedouczony projektant? To mamy problem. A może oszczędny Inwestor? No to też nie jest wyznacznik. Po prostu trzeba dać taki styropian żeby było dobrze.
    No właśnie , więc te 1800kg wystarcza w zupełności , mimo to ja dawałem mocniejszy bo tak mi doradzono bo wiadomo kasa moja zysk jego

  6. #6

    Domyślnie

    Pod wylewki ma być styropian MINIMUM EPS80 i tyle ...
    Nie musi być EPS100 , ale minumum to EPS80 ...

    Zapytaj może KB co sądzi o zastosowaniu EPS60 pod wylewki , na 100% się nie zgodzi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    No właśnie , więc te 1800kg wystarcza w zupełności
    Ten parametr nie jest aż taki ważny, ponieważ rzadko kiedy w domu jest równomiernie rozłożone obciążenie. Chociażby dlatego, że w wylewkach często umieszcza się wiele różnych instalacji różnicujących grubość materiału jaka obciąża styropian. Do tego dochodzą sprzęty, meble, akwaria itp.
    Ważniejsze jest naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym. Może się okazać, że te 1,8t "równomiernie rozłożonego obciążenia użytkowego" nie jest wystarczające. I całe to ryzykowanie po to żeby zaoszczędzić kilkaset zł, które potem wyda się na naprawę spękań, żywicowanie dylatacji itd.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    u mnie jest termoorganika grafitowy "60". Nie zauważyłem by byly jakieś problemy, zależało mi bardziej na współczynniku "U" z racji braku miejsca na większą ilość styropianu. Niestety nie dopilnowalem wykonawców i starczyło tylko na 11cm. Teraz z pewnością bym tego dopilnował i pewnie położył okolo 20cm białego eps 80.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    u mnie jest termoorganika grafitowy "60". Nie zauważyłem by byly jakieś problemy, zależało mi bardziej na współczynniku "U" z racji braku miejsca na większą ilość styropianu. Niestety nie dopilnowalem wykonawców i starczyło tylko na 11cm. Teraz z pewnością bym tego dopilnował i pewnie położył okolo 20cm białego eps 80.
    Ty nie dopilnowałeś? Ty? A gdzie byłeś jak budowano Twój dom? Ja dopilnowałem i jest tyle, ile powinno być.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ik_KT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-433
    Posty
    75

    Domyślnie

    Styropian do izolacji podłóg powinien posiadać odpowiednią wytrzymałość na ściskanie CS(10) - na poziomie nie mniejszym niż 80 kPa, gdyż nawet przykryty wylewką podlega obciążeniom mechanicznym i termicznym, wynikającym z dużej różnicy temperatur między gruntem a pomieszczeniem ogrzewanym. Styropian o gorszych parametrach może ulec z czasem odkształceniu, co może skutkować nie tylko obniżonym komfortem cieplnym i zwiększeniem strat energii, ale nawet zniszczeniem podłogi.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam
    Jestem wlasnie na etapie zamawiania styro na podloge. Wybralem Swisspor 0.30 100 kpa cena prawie jak za xps no ale trudno. Bralem jeszcze pod uwage Austrotherm 0.31 80 kpa lecz przy wylewkach jakie planuje (8-10cm ze wzgledu na akumulacyjnosc) ekipy mowily ze moze klapnac w pierwszych 2-3 latach nawet 1-1.5 cm przy grubosci 15 cm. Termo organiki nawet nie bralem pod uwage ze wzgledu na 60 kpa. Moze jak bym wylewke dawal 4 cm anhydrytowa ale i tu mozna miec obawy

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    Witam
    Jestem wlasnie na etapie zamawiania styro na podloge. Wybralem Swisspor 0.30 100 kpa cena prawie jak za xps no ale trudno. Bralem jeszcze pod uwage Austrotherm 0.31 80 kpa lecz przy wylewkach jakie planuje (8-10cm ze wzgledu na akumulacyjnosc) ekipy mowily ze moze klapnac w pierwszych 2-3 latach nawet 1-1.5 cm przy grubosci 15 cm. Termo organiki nawet nie bralem pod uwage ze wzgledu na 60 kpa. Moze jak bym wylewke dawal 4 cm anhydrytowa ale i tu mozna miec obawy
    hmmm czemu nie zapytales
    Swisspor lambda 100 Dach/Podłoga EPS100 0,030 - 224 netto/m3 czyli 275,52 brutto/m3
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Placilem 283 brutto z transportem

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    Placilem 283 brutto z transportem
    no tak jak mowie trzeba bylo zapytac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Witam,
    Przymierzam się do ocieplenia podłogi na gruncie.
    Zaciekawiła mnie oferta Termo Organika TERMONIUM dach-podłoga - wszystko pięknie tyle,że to eps60.
    Obciążenie użytkowe: 1,8 T/m2 - taka duża firma chyba wie co sprzedaje na podłogę??

    Czy ktoś z forum użył tego styropianu lub innego eps60 na swojej budowie??

    Kupiłem jednak EPS100 0,36 z termo organiki, lambda dla podłogi na gruncie i tak jest liczona inaczej ( temperatura przy ocieplonym fundamencie nie spanie poniżej zera) wiec przy 20cm styropianu różnica dla 0,36 i 0,32 będzie minimalna.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jak bym mial miejsce na 20cm to tez bym sie w koszta nie wdawal i kladl bym bialy. No ale mam 15cm i chce nadrobic lambda 0.30

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Od siebie kilka punktów już po tym etapie:

    1. Osiadanie wylewki.
    Kilka ekip od "wykończeniówki" straszyło mnie, że wylewki "siadają" o 0,5-1cm po jakimś czasie i z tym trzeba się liczyć.
    Domniemam - większość z tych osiadań to wylewki betonowe na wątpliwej jakości styropianie.

    2. Kierownik budowy i EPS
    KIerownik na EPS80 kręcił nosem i doradzał EPS100.
    Tutaj KB na pewno idzie w wariant bezpieczny, żeby potem nie mieć problemów z inwestorem.
    Z innej strony patrząc chłop przeszedł setki budów więc dlaczego mi żółtodziobowi miało by przyjść do głowy pouczać KB lub kwestionować jego wiedzę i doświadczenie? Nie czułem się na siłach do podjęcia tej walki. Kusił mnie EPS 80.

    3. Moje własne doświadczenia
    a) Kupiłem EPS 100 Austrothermu 2x8cm i wylałem anhydryt.... póki co nic nie siada a ja śpię spokojnie.
    b) Przy rozkładaniu EPSa miałem wrażenie, że on wcale taki twardy nie jest. Palcem łatwo w nim zrobić "dołek", zostają ślady itp. Oczywiście normalne obciążenie jest rozkładane na większą powierzchnię, styropian w normach zawsze ma tam ileś % na ściśnięcie początkowe itd itp. Kilka zdjęć poglądowych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_144310.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	391935Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_144334.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	391936

    c) Kiedyś na jakimś 'gorszym' styropianie zostawiłem na noc 5 paczek płytek. Rano płytki były przewrócone, a styropian "sprasowany". Proponuję zrobić taki eksperyment z twoim EPS60.... to może być ciekawe.


    No i na końcu odkryję HAMERYKĘ! Uwaga! Albo płacisz więcej i masz większą szansę, że będzie ok, albo oszczędzisz trochę grosza i nic się nie stanie. Jeżeli nie masz wiedzy i praktyki w tej kwesti to podejmujesz po prostu ryzyko - może będzie dobrze, a może źle....
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 26-06-2017 o 19:40

  18. #18
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    U mnie 300zł z transportem wyszło

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RadMac

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    u mnie jest termoorganika grafitowy "60".
    Jaką grubość posadzki masz na tym styropianie, to co w stopce, 4,5 cm? Na dzień dzisiejszy jak wygląda?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony