dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie czy taki strop jest poprawny?

    Cały strop jest o wymiarach 11x6,2 m z żelbetu B25.
    W środku na długości 7m jest podciąg.
    Zbrojenie drut fi 12 na krzyż co ok. 16-18 cm. Co drugi drut na długości są 2 druty fi 12 równolegle koło siebie.
    Grubość stropu 16 cm.

    Zatem są dwie płyty 7x6,2 m oraz 4x3 m, reszta to klatka schodowa.


    Jakie są wasze opinie na temat takiego zbrojenia?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Zbrojenie jak zbrojenie jak komuś tak wyszło to ok, ale przy płycie 7x6,2 grubość 16cm to bardzo delikatnie zaprojektowane.

  3. #3

    Domyślnie

    Strop jest już wykonany od ponad roku. Jego grubość to 16-17 cm, natomiast w projekcie jest/było 18 cm.
    Z założenia poddasze jest nieużytkowe, posadzki betonowej tam nię będę robił, być może podłoga na legarach.

    Wiem, że niektórzy robią np druty w dwóch warstwach na krzyż? Tutaj mam jedną z podwójnym co drugim drutem podłużnym.

    Jak to wygląda?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Im_only_a_human Zobacz post
    Strop jest już wykonany od ponad roku. Jego grubość to 16-17 cm, natomiast w projekcie jest/było 18 cm.
    Z założenia poddasze jest nieużytkowe, posadzki betonowej tam nię będę robił, być może podłoga na legarach.

    Wiem, że niektórzy robią np druty w dwóch warstwach na krzyż? Tutaj mam jedną z podwójnym co drugim drutem podłużnym.

    Jak to wygląda?
    Słabo , strop taki jak podajesz zbrojony tylko dołem będzie nad podciągiem i ścianami pękał , co w efekcie będzie powodować dodatkowe ugięcie, zmniejszenie grubości stropu względem projektu też powoduje zwiększone ugięcia.

    Jeżeli piszesz o wykonanym stropie po roku i pytasz co sądza inni znaczy coś sie dziej z stropem? Co?

    Zmiana stropu -wykoannie niezgodnie z projektem jest samowolą budowlaną.

  5. #5

    Domyślnie

    Póki co jest ok i mam nadzieję że tak zostanie . Zastanawia mnie ta 1-2 cm mniejsza grubość niż projektowana. Dziękuję Jajmar za odpowiedzi.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Im_only_a_human Zobacz post
    Zbrojenie drut fi 12 na krzyż co ok. 16-18 cm.
    Co drugi drut na długości są 2 druty fi 12 równolegle koło siebie.
    Możesz przybliżyć ten opis ? Co to oznacza?
    Te "co drugi drut" też są ułożone na dole ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz przybliżyć ten opis ? Co to oznacza?
    Te "co drugi drut" też są ułożone na dole ?
    JA też tego nie rozumiem, z kolejnego postu wynika ze pręty były tylko dołem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wrzuc projekt zbrojenia.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuc projekt zbrojenia.
    Na kilometr widać ze to strop bez projektu tzn ktoś go zmodyfikował , "bo panie kto tak robi.........."

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Tak bo cenę powiedzieli a tu sie okazało sie ze za dużo pracy to namówili go ze niepotrzebne zbrojenie będzie taniej jak nie zrobimy. I jak przedmówca powiedział napewno był tekst ze panie kto tak robi... U mnie próbowali dać mniej belek niż w projekcie bo stwierdzili ze na co komu tyle w takim pomieszczeniu ale ich wyprostowałem ze zgodnie z projektem albo sie żegnamy.
    Ostatnio edytowane przez ghostoen ; 31-08-2018 o 02:18

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Tak bo cenę powiedzieli a tu sie okazało sie ze za dużo pracy to namówili go ze niepotrzebne zbrojenie będzie taniej jak nie zrobimy.
    Niestety często tak bywa.
    Wykonawca i tak nie ponosi odpowiedzialności bo .... albo Inwestor "tak chciał" albo KB widział i zaakceptował.
    I do tego wykonawca nie musi się znać, bo "on tylko wykonuje"
    A jak są problemy to szukaj wiatru w polu.

  12. #12

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I piętro.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	418135

    Załączam konstrukcje stropu z projektu.
    Z tym zbrojeniem jest tak, że są druty dołem na krzyż co 16-18 cm. Natomiast druty podłużne są położone co drugi po 2 szt. fi 12 obok siebie równolegle - też dołem.

    Zgadza się KB to zaakceptował, ale wiem, że z tymi KB bywa różnie..

    Mniejsza płyta jest w projekcie z drutu fi 10 co 20 cm, natomiast zrobili fi 12 co 16-18

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Na tym rusunku w 2 miejscach widać że pisze o zbrojeniu górnym, nad podciągiem i tam wyżej w lewym górnym rogu.

  14. #14

    Domyślnie

    To jest forum, do wszystkiego trzeba trochę z dystansem podchodzić, nigdy nie wiadomo gdzie jest prawda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony