dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie Chyba po....... wentylację w moim domu...

    Witam,


    Taki sobie narobiłem bałagan podczas budowy domu, że nie wiem jak z niego wybrnąć. Nawet sobie nie zdawałem z niego sprawy. Do rzeczy. Buduję aktualnie dom parterowy jednorodzinny. W projekcie była wentylacja grawitacyjna i taką chciałem mieć. Tak się złożyło, że podczas budowy wpadło mi trochę gotówki a i porozmawiałem z kilkoma osobami i stwierdziłem, że zrobię wentylację mechaniczną z rekuperatorem. W skrócie wolę wyłożyć teraz więcej, by w przyszłości płacić mniej.

    W domu mam 2 kominy. Jeden jest w kotłowni, a drugi przy salonie (miał być kominek). Kominka nie robię, ale komin został (bo miała być grawitacyjna). No dobra przeboleję ten komin, puszcze w nim po prostu wyciąg z kuchni (okapu).


    Teraz przyszły mi dachówki i się zorientowałem, że zamówiłem 3 dachówki kominkowe (400zł każda...) No co ja odwaliłem podczas budowy, to jest głowa mała.


    Poradźcie co mam teraz robić? mechaniczna nie ma sensu??

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    1 na pion kanalizy, a dwa na wyrzutnię z ręku (o ile masz centrale na poddaszu).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    Centralę mam na parterze. Te dachówki, które kupiłem, te kominkowe się przydadzą na coś, czy próbować je oddać?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli pion kanalizacyjnych masz już jakoś napowietrzany to zwróć je do hurtowni.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lostdesper Zobacz post
    Teraz przyszły mi dachówki i się zorientowałem, że zamówiłem 3 dachówki kominkowe (400zł każda...) No co ja odwaliłem podczas budowy, to jest głowa mała.
    Co to za kominki? Ja za trzy "zwykłe" robena dałem niewiele ponad cztery stówy (dwa do wentylacji nieużytkowego poddasza, jeden do kanalizy) a za kominek aluminiowy lakierowany pod kolor fi150 też sporo mniej, niż 400zł

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za kominki?
    Braasa Teviva Szary kryształ

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lostdesper Zobacz post
    Braasa Teviva Szary kryształ
    Taki?
    Chyba przepłaciłeś.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    Jak mam być szczery, to nawet nie wiem, jak on wygląda, bo leży w kartonie na palecie i nie opiszę Ci go nawet. Zwrócę go tak czy siak. Znajdę gdzieś wycenę to wrzucę dokładną cenę tego kominka

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    To jest taki jak tutaj:
    https://allegro.pl/oferta/kominek-we...org-7836068197
    nei wiem, czy tu mozna do allegro dawac, ale moje sa zapakowane. Ja za mój płaciłem 458zł brutto :/ w sumie to muszę to sprzedać teraz, bo co z tym zrobię.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Z cyklu "znam się trochę ale się wypowiem, może ktoś coś dopowie"
    1. Jak się budowałem to każda jedna hurtownia z jaką miałem do czynienia przyjmowała zwroty. Nie ważne czy 2 sztuki czy jedna paleta, nawet kilkanaście tygodni po zakupie. Ba, hurtownia w której kupowałem dach oddała mi kasę za uszkodzone dachówki (kilkadziesiąt sztuk) na podstawie fotki z telefonu, a wadliwy materiał mogłem zgruzować w podjeździe, nie musiałem nigdzie odwozić ani nic.
    2. Może coś się zmieniło ale tradycyjny okap + rekuperacja to nie było zbyt dobre połączenie za czasów jak się budowałem.
    Raz, że reku na co dzień pewnie będzie CI działał ze sprawnością 50-150m3/h, a dobry okap to nie dość, że dużo większa wartość (300-400-500m3), to jeszcze musisz mieć w sterowniku wentylacji opcję okap (wyłączającą wywiew) co by nie zrobić jakiegoś galimatiasu powietrznego w domu. Weź lepiej okap z funkcją pochłaniacza czyli taki który wyrzut ma na dom, filtry węglowe zmieniasz 3-4 razy w roku i spokój.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    tylko że funkcja pochłaniacz nie eliminuje zapachów i wolę mieć wyrzut na zewnątrz niż zapach gotowanych potraw w domu

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    tylko że funkcja pochłaniacz nie eliminuje zapachów i wolę mieć wyrzut na zewnątrz niż zapach gotowanych potraw w domu
    Filtr węglowy większość zapachów eliminuje albo przynajmniej bardzo ogranicza. Ale to nie jest problem przy WM, bo powietrze i tak jest usuwane przez wywiew i nie bardzo ma możliwość "popłynięcia" do innych pomieszczeń pod prąd - bo powietrze napływa do kuchni. I jest to skuteczne niezależnie od pogody. To, co może się przydać, to odpalenie funkcji wietrzenia w rekuperatorze razem z okapem.
    IMO przy wentylacji mechanicznej jedyna istotna funkcja okapu, to odfiltrowanie tłuszczu, żeby się na meblach, ścianach i kanałach wentylacji nie osadzał. Zapachami zajmuje się WM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony