dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie banalne pytanie o montaż ogrodzenia panelowego

    Witam
    Postawiłem ogrodzenie panelowe, typowe 153cm z trzema przetłoczeniami. Na razie poskręcałem panele tylko wstępnie. Środkowe przetłoczenie wypada dokładnie w połowie wysokości panela. Ja mam panele montowane na trzy obejmy na słupek. Gdzie dać środkową obejmę bo na środku sie nie da?
    Poniżej przetłoczenia czy powyżej? Ogladałem kilka ogrodzeń po sąsiedzku i obie opcje występują mniej więcej po równo
    Mi tak na zdrowy rozum wydaje się że dołem ogrodzenie bardziej pracuje i jest bardziej narażone na wypchnięcia, oparcia, zwierzynę itp dlatego dałbym poniżej. Na foto przykład jak bym to dał - jest to z instrukcji jednego z producentów. Ale znalazłem też manual innego producenta gdzie objema środkowa jest powyżej przetłoczenia...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panelowe-przetlaczane.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	389612

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz zrobić na przemian
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale ludzie mają problemy

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Witam
    Postawiłem ogrodzenie panelowe, typowe 153cm z trzema przetłoczeniami. Na razie poskręcałem panele tylko wstępnie. Środkowe przetłoczenie wypada dokładnie w połowie wysokości panela. Ja mam panele montowane na trzy obejmy na słupek. Gdzie dać środkową obejmę bo na środku sie nie da?
    Poniżej przetłoczenia czy powyżej? Ogladałem kilka ogrodzeń po sąsiedzku i obie opcje występują mniej więcej po równo
    Mi tak na zdrowy rozum wydaje się że dołem ogrodzenie bardziej pracuje i jest bardziej narażone na wypchnięcia, oparcia, zwierzynę itp dlatego dałbym poniżej. Na foto przykład jak bym to dał - jest to z instrukcji jednego z producentów. Ale znalazłem też manual innego producenta gdzie objema środkowa jest powyżej przetłoczenia...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panelowe-przetlaczane.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	389612
    Najwygodniej jest dać od dołu, żeby poziome druty przy przetłoczeniu oparły się o obejmę. Jak zaczniesz montować to zauważysz, że jeżeli panel nie jest wystarczająco podparty to można go bez porblemu opuścić, nie używając za dużo siły.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony