dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Budowa słupa przez gmine przy mojej dzialce bez mojej zgody?

    Witam,
    jestem wlascicielem dzialki budowlanej, ktora przylega do drogi (ulicy) gminnej. Wiekszosc dzialek jest zabudowana poza moja. Przy ostatneij wizycie na mojej dzialce okazalo sie, ze gmina na mojej ulicy ustawila słupy oswietleniowe. Wszystkie sa ustawione na styku ogrodzen poszegolnych sasiadow. Jedynie moj jest ustawiony centralnie podsrodku mojej granicy z z droga gmina (na terenie dzialki drogi gminnej). A nie przy ogrodzeniu z ktorymkolwiek z sasiadow, jakby nakazwyal rozsadek. Jestem pewien, ze gdybym mial budynek, brame itd, nie postawiliby slupa centralnie przed moja dzialka. Napisalem do gminy, dlaczego tak ten slup jest ustawiony. W ten sposob nie pozwalaja mi tak zaprojektowac wjazdu na posesje jak bym chcial. De facto ograniczaja moje prawo wlasnosci., Gmina napisala, ze nie musieli tego konsultowac, bo to na ich terenie. Poza tym dostali na to pozwolenie na budowe. Moje pytania: czy przy pozwoleniu nie powinni mojej zgody dostac? czy w ogole moga sobie budowac slupy jak im sie podoba? Przeciez to chore jest. Z gory dziekuje za odpowiedz.

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie też nie pytali o żadną zgodę a postawili dwie lampy oświetleniowe wokół jednej i drugiej granicy. Co prawda mnie w niczym nie przeszkadzają a nawet się cieszę że w końcu lampy są bo miałem tam ciemnogród. Plany rozmieszczenia oświetlenia są dostępne u wykonawców i mnie się po prostu udało z nimi dogadać podczas montowania i dopytać co gdzie i jak będzie, ale gdyby mnie nie było zrobiliby tak jak im wygodnie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ale odległość wszelkich linii przesyłowych od granicy działki to 50 cm !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4

    Domyślnie

    Może i to jest 50 cm ale u mnie linia idzie w granicy działki a miejscami wchodzi na działkę i nikt się mnie nie pytał. Zabudowa jest ciasna i 50 cm nie wchodzi w grę.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony