dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie Drzwi szafy wnękowej popsułem :( Prośba o pomoc

    Witam

    Po latach mieszkania szafa wnękowa się znudziła i znalazłam nowe miejsce. Zdemontowałem ją i zamontowałem w pomieszczeniu gospodarczym. Została do zrobienia ostatnia rzecz - montaż drzwi przesuwnych. A są to dwa skrzydła drzwi lustrzanych. Każde składa się z trzech luster niemal kwadratowych (nie jest to jedno lustro). Czyli konstrukcja jest taka - drzwi o wysokości 260 cm po bokach mają ... prowadnice w kształcie literki C, i w tę prowadnicę wchodzą lustra. Tak jedno na drugie a oddzielone są taką prowadnica z podwójnych odwróconych C. Aktualnie drzwi pionowo oparte są o ścianę i właśnie jedne z nich podnosiłem za zewnętrzną C. I prowadnica się podniosła a lustra nie. Nic dziwnego - trochę to waży. I prowadnica się wybrzuszyła i wyszło z niej lustro. I teraz jest problem, bo jej nie można nałożyć na lustra. I prośba jest o pomoc - jak to włożyć? Lustra są z jednej strony oklejone folią, przez co są trochę grubsze niż samo lustro. No ale nie zerwę tej folii. Coś mi blokuje jak nakładam C na lustro ale nie wiem co? Po bokach to trzyma ale tam są jakieś śrubeczki - nie wiem czy je odkręcić i nakładać od nowa od środka?
    Wrzucam zdjęcia, może lepiej wyjaśnią w czym jest problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	389639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	389640

    z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmaj Zobacz post
    Witam

    Po latach mieszkania szafa wnękowa się znudziła i znalazłam nowe miejsce. Zdemontowałem ją i zamontowałem w pomieszczeniu gospodarczym. Została do zrobienia ostatnia rzecz - montaż drzwi przesuwnych. A są to dwa skrzydła drzwi lustrzanych. Każde składa się z trzech luster niemal kwadratowych (nie jest to jedno lustro). Czyli konstrukcja jest taka - drzwi o wysokości 260 cm po bokach mają ... prowadnice w kształcie literki C, i w tę prowadnicę wchodzą lustra. Tak jedno na drugie a oddzielone są taką prowadnica z podwójnych odwróconych C. Aktualnie drzwi pionowo oparte są o ścianę i właśnie jedne z nich podnosiłem za zewnętrzną C. I prowadnica się podniosła a lustra nie. Nic dziwnego - trochę to waży. I prowadnica się wybrzuszyła i wyszło z niej lustro. I teraz jest problem, bo jej nie można nałożyć na lustra. I prośba jest o pomoc - jak to włożyć? Lustra są z jednej strony oklejone folią, przez co są trochę grubsze niż samo lustro. No ale nie zerwę tej folii. Coś mi blokuje jak nakładam C na lustro ale nie wiem co? Po bokach to trzyma ale tam są jakieś śrubeczki - nie wiem czy je odkręcić i nakładać od nowa od środka?
    Wrzucam zdjęcia, może lepiej wyjaśnią w czym jest problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	389639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	389640

    z góry dzięki za pomoc.
    Spróbuj najpierw wyjąć uszczelkę z ramy. Nałóż ją na lustro a dopiero potem wsuń całość w ramę. Montujący takie drzwi używają młotków gumowych do tego. Zacznij pukanie od miejsca, gdzie lustro jeszcze jest w ramie i tak pomału wklepiesz resztę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Brzmi prosto ale u mnie trzymają się oba końce a wyszło po środku. Przez to dostęp do uszczelki jest bardzo utrudniony. Szczelina mała, a jak ją zacznę powiększać to zejdą mi boki.
    Zastanawiam się nad zdjęciem jednego boku całkowicie co dałoby mi dostęp do uszczelki od krawędzi i wówczas mógłbym ją (chyba) zdjąć i zdejmowaniem przesuwać się do środka. Lub zdjąć całość i nałożyć jeszcze raz.
    I trzecie rozwiązanie - wezwać zaznajomioną złotą rączkę , tylko u niego z terminami bardzo krucho

    WIELKIE podziękowania za pomoc.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Spróbuj uszczelkę zdejmować podobnie. Zacznij od brzegu i wyciągaj do środka. Jak nie wyjmiesz uszczelki, to szyby nie uda się wsadzić. Możesz drzwi rozkręcić, to nie problem. Wsadzanie zaczynasz od jednego końca i pukając młotkiem jedziesz do drugiego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Ja bym poprosił kogoś i pomoc w przytrzymaniu tych luster i próbował za poradą Kolegi zdjąć cały bok z którego uciekły Ci lustra. Najpierw uszczelka, a później rączka delikatnie wciskana. Nie polecam na siłę tego robić, bo domyślasz się ile lat będziesz miał nieszczęścia .
    Możesz pomóc sobie wodą z płynem do garnków, tylko wszystko będzie bardzo ślizgie!

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    perm i mazwoj - WIELKIE podziękowania za pomoc. Znalazłem w końcu czas, żeby naprawić to, co popsułem. A dla potomnych poniższa instrukcja:
    uzbroiłem się w sprzęt - imbusy, płotek do wybijania głupotek i wkrętaki


    na krawędzi tarasu ułożyłem dywan i koc a na to położyłem drzwi i odkręciłem śruby


    zdjąłem całą listę wraz z uszczelką


    i tak jak pisali koledzy - najpierw założyłem uszczelkę a następnie napiłem listwę delikatnie młotkiem gumowym. Tu zwracam uwagę na to, że przy nabijaniu trzeba zgrać otwory na śrubę.


    I to wszystko
    Znalazłem jeszcze film, na którym widać jak to się robi
    Jeszcze raz wielkie podziękowania.

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	390495  
    Ostatnio edytowane przez kmaj ; 04-06-2017 o 16:16

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Nie ma problemu. Więcej pomyślunku przed kolejną robotą życzę . Dwa razy zmierz, a raz utnij i te sprawy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony