dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Cool Wylewka betonowa z worka

    Witam,

    Mam do zrobienia ok 36m2 posadzek na poddaszu, docelowo ok 6-7cm grubości. Zastanawiam się, czy mógłbym to zrobić sam z pomocnikiem przy pomocy betoniarki i gotowej wylewki betonowej z worków. Mam potrzebny sprzęt i narzędzia (m.in. mała betoniarka 125l , łata 2m etc) i już sam kiedyś robiłem tradycyjne wylewki, więc nie jest mi to obce. Chodzi o to, że właśnie rozważam opcje użycia gotowej wylewki i całą robotę wykonywać na poddaszu (więc pogoda mi nie straszna), czyli wnieść tam betoniarkę i worki z wylewką (co nie stanowi problemu, woda już jest), pytanie jak sprawdzają się takie gotowe wylewki, czy są wystarczająco mocne i dobrze wiążą?
    Czy można do nich bez problemu dodawać plastyfikator do betonu oraz włókna polipropylenowe by polepszyć urabialność oraz wzmocnić beton?
    I na koniec, jaką ilość worków takiej gotowej zaprawy potrzebowałbym na te 36m2, biorąc pod uwagę, że zużycie wg opisu to 20 kg/cm/m2?

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz dodać...a licząc wylewkę 6 cm to masz 120kg/m2 x 36m2 =4320 : 25 = 173 worki po 25 kg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony