dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie izolacja fundamentu od środka

    witam,

    mam takie pytanie mam wykonany fundament z bloczków,na zewnątrz bloczki pomazane 2x dysperbitem, na to klej styro siatka i klej. po niedzieli mam zasypywać fundament i tak sie zastanawiam czy wymazać jeszcze od wewnątrz dysperbitem? czy sobie to odpuścić?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ostatnio słyszałem taka poradę że bloczek z którejś strony musi "oddychać" jak go uszczelnisz z obu stron to zamkniesz wilgoć w nim zawartą.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za rade. ale po co ma "oddychać"?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Ja izolowałem ściany fundamentowe od wewnątrz. Przestrzeń pod budynkiem jest od dołu otwarta, podciąganie kapilarne spowoduje że wypełnienie (podsypka) będzie mokra przynajmniej do pewnej wysokości, zależy to od poziomu wód gruntowych i rodzaju podsypki.
    Generalnie należy chronić wszystkie części budynku przed wilgocią.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie trzeba mazać od środka (od zewnatrz w sumie także, ale lobby nie pozwala

    W bloczkach fundamentowych w sezonie jest od groma wody, bloczki sa robione i na trzeci dzień murowane , więc beton jest świeży i tak jak wszyscy producenci chemi piszą że beton musi byc wysezonowany to także dotyczy bloczków. Wymazanie świeżych bloczków dysperbitem (w sumie to gówn.....nie izooacja) zamyka całą wilgoć w bloczku, więc po zimie dysperbit jest juz iluzja.

    Błędem jest klejenie płyt do dysperbitu....klej szybciej schnie od bloczka i odrywa dysperbit od niego, a to już jest bez sensu.

    Podciąganie kapilarne piasku....nie istnieje takie coś, im gęściejszy materiał tym podciąganie większe jeżeli już coś a piasek to żadna gęstość

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Andrzej733 - mylisz się. Polecam łyknąć trochę wiedzy w temacie podciągania kapilarnego.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał esteta 2 Zobacz post
    Andrzej733 - mylisz się. Polecam łyknąć trochę wiedzy w temacie podciągania kapilarnego.
    Jutro bede szukał kapilar w ziarnach piasku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    W bloczkach fundamentowych w sezonie jest od groma wody, bloczki sa robione i na trzeci dzień murowane , więc beton jest świeży i tak jak wszyscy producenci chemi piszą że beton musi byc wysezonowany to także dotyczy bloczków.
    Jak długo musi być sezonowany bloczek betonowy ? Ja kupiłem z początku 2016 r i tak napisano w deklaracji zgodności z normą.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Jutro bede szukał kapilar w ziarnach piasku
    Nie znajdziesz - podobnie jak neuronów w swoim OUN.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak bloczku z 2016 to są juź ok , można kłaść izolację.

    Straszenie podciąganiem kapilarnym piasku i że przez to woda będzie w chacie to jest lekka przesada. Wsyp piasek do kałuży i czekaj wtedy zrizumiesz sens pisania o kapilarności piasku (to wsrtości do 40-50 cm maksymalnie) a nikt nie stawia domów w basenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony