dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zamiana fixa na okno otwierane

    Witam. Mam w kuchni okno stałe 150x240cm i chciałabym je wymienić na okno otwierane/tarasowe. Problem w tym, że nie chciałabym wymieniać całości tzn kuć w ścianie. Czy jest możliwe zamontowanie do istniejacej ramy 2 skrzydeł zamiast pakietu szybowego? Czy wymiana całego okna jest niezbędna?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jest ro wykonalne.
    Jesli to fix szllony w oscieznicy to nawet sladu po takiej operacji nie bedzie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Witam. Mam w kuchni okno stałe 150x240cm i chciałabym je wymienić na okno otwierane/tarasowe. Problem w tym, że nie chciałabym wymieniać całości tzn kuć w ścianie. Czy jest możliwe zamontowanie do istniejacej ramy 2 skrzydeł zamiast pakietu szybowego? Czy wymiana całego okna jest niezbędna?
    Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do wykonawcy okien. On będzie znał producenta, nr zamówienia i na tej podstawie najłatwiej będzie można /ewentualnie/ dorobić skrzydła.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    A ja tak z ciekawości zapytam, bo ja taki raczej nie "okienny" jestem. Montowałem u siebie coś a'la fixa. Raczej powinienem napisać, że okno bez klamek i zawiasów. Nie było mnie przy montażu, żona zdjęć nie zrobiła jak prosiłem i tak nawet w sumie nie wiem co ja mam .
    Ten niby fix jest na górze, a pod nim normalne okno na taras 2-skrzydłowe. Miało to wyglądać tak, że dół i góra mają tą samą szerokość i wygląd jakby i to górne okno dało się otwierać.
    Chciałem też aby z czasem można było je rozeszklić i dać wszystkie okucia, bo może kiedyś podjadę tam podłogą z antresoli. Pytam tak z czystej ciekawości czy ktoś takie coś montował i może później zmieniał, bez uszkadzania elewacji (bo w sumie taki był zamysł w razie czego).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Teoretycznie sprawa się ma tak jak u kolegi wyżej. Tylko że jak masz szklenie stałe w skrzydłach, to może wystarczy dołożyć tylko okucia?Ale to już robota dla praktykującego serwisanta
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Witam. Mam w kuchni okno stałe 150x240cm i chciałabym je wymienić na okno otwierane/tarasowe. Problem w tym, że nie chciałabym wymieniać całości tzn kuć w ścianie. Czy jest możliwe zamontowanie do istniejacej ramy 2 skrzydeł zamiast pakietu szybowego? Czy wymiana całego okna jest niezbędna?
    Okno drewniane czy tworzywowe? Wymiary w świetle czy w ościeży? Jakie (i czy?) są wzmocnienia? Co z progiem? Wszystko da się zrobić, ale podejrzewam, że taniej jednak i bardziej funkcjonalnie będzie zamówić nowe drzwi i wymienić..

  7. #7

    Domyślnie

    Okno ma takie wymiary w ościeżnicy i jest wykonane z tworzywa. O wzmocnieniach nic nie wiem. Montowane w warstwie ocieplenia. Na dole nie ma progu tzn jest widoczna rama tak jak po bokach i na górze.
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nawet jakbym musiała dopłacić o interesu to całego okna wymieniać nie chcę, więc mam nadzieję, ze operacja będzie możliwa do wykonania.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jest możliwe do wykonania
    nie takie rzeczy się wykonywało

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Teoretycznie sprawa się ma tak jak u kolegi wyżej. Tylko że jak masz szklenie stałe w skrzydłach, to może wystarczy dołożyć tylko okucia?Ale to już robota dla praktykującego serwisanta
    Na pewno sam się tego nie podejmuję . Nie moja branża i innym też trzeba dać zarobić.
    Co do szklenia, to chyba jest "normalnie" jak inne okna w domu. Mam też fixa takiego fixa zwykłego i tam też szklenie jest jak w innych znanych mi oknach. Piszę jak totalny amator ale tematyka okien jest mi obca, choć jakieś przemyślenia o rozszerzeniu działalności w tą stronę miałem. Oczywiście poprzedzone to miało być zdobyciem wiedzy, ale nikt ważny sprowadził mnie na ziemię, że kokosów nie będzie więc trzymam się tego co mam i jest mi z tym na prawdę dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony