dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie reklamacja - źle zwymiarowane żaluzje(?)

    Witam,
    proszę o informacje jakie mam szanse na reklamacje żaluzji sasadowych zamówionych i zamontowanych po pomiarze przez firmę która również sprzedawała nam okna z ciepłym montażem. Problem ujawnił się przy wejsciu ekipy od elewacji: okazało się, że prowadnice żaluzji są na samym brzegu ramy okna i nie ma możliwośći porządnego wykończenia wnęki okna. Styropian dochodzi do prowadnicy i w sumie nawet jakby się ją zdjęło to po wykończeniu siatką klejem i tynkiem prowadnica już nie wejdzie. a gdyby zmniejszyć styropian to nie będzie on nawet zakrywał granicy między oknem a murem (mam tam niby taśmy od ciepłego montażu ale one zdaje się powinnybyć przykryte styropianem..)
    ekipa od elewacji pozostałę okna wykańcza tak że dojeżdza styropianem do granicy mur okno i będzie jeszcze doklejać do tego 2 albo 3 cm styropian czyli rama okna będzie częściowo przysłonięta.
    Takie rozwiązanie wydaje mi się bardzo rozsądne i nie możliwe do osiągnięcia przy dużych przeszkleniach przez aktualny monaż żaluzji.

    pomóżcie proszę czy mam szansę na reklamację?
    za przemawiają takie fakty:
    - konkurencja montuje, żaluzje na środku ramy okna tak żeby dało się spokojnie wykończyć elewacje
    - zamówienie moich żaluzji jest sprzeczne z instrukcją pomiarów do tych żaluzji dostępnej na stronie konkurencyjnej firmy (producent nie udostępnia informacji technicznych na stronie osobom prywatnym - trzeba się zarejestrować jako firma, więc nie wiem czy oni to wzięli z dokumentacji technicznej czy mają to wypracowane jako własna dobra praktyka)
    - obecny montaż uniemożliwia wykończenie styropianu tak żeby przykryć granicę między murem a oknem - na logike wydaje mi się to konieczne jeśli chce się mówić o ciepłym montażu okna

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Problem podstawowy nie jest w czym że źle zwymiarowany żaluzje tylko w tym że nie stało nie zostało uzgodnione wcześniej jakiej wielkości będzie węglarek jeżeli nie masz zapisanego w umowie to tak naprawdę szansę na reklamację Moim zdaniem Masz zerowe
    Natomiast żaluzje wcale nie muszą nachodzić na połowę ościeżnicy mogą nachodzić na ościeżnice centymetr 3 cm 5 cm Wszystko zależy od uzgodnień na etapie zamawiania i pomiarów czy jest to wina wykonawcy
    Takie rzeczy trzeba uzgadniać przed podpisaniem umowy i złożeniem zamówienia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Biorac pod uwagę kolejność prac na budowie przy żaluzjach fasadowych najpierw powinna być wykonane mocowanie zaluzji wraz z oslona
    Dopiero po wykonaniu struktury docieplenia powinno się do tego do zamawiać żaluzje
    Czasem wystarczy że ociepleniowcy kroplą się o 5 mm i zrobią węższy otwór i już żaluzji nie zamontujesz

  4. #4

    Domyślnie

    A czy poprawne z punktu widzenia okien będzie zakończenie ocieplenia w miejscu łączenia muru z rama okna ?

    montaż żaluzji uniemożliwia wykonanie ocieplenia tak żeby zabezpieczyć to wrażliwe miejce. spodziewam się, ze po czasie w tym miejscu będzie podchodzić woda. i nie będę mogła za to winić tych od elewacji.

    ja jestem laikiem i oczekuję fachowej obsługi i doradztwa, a sprzedawca wpakował mnie w niezły kanał patrząc z perspektywy właściwości użytkowych domu
    Ostatnio edytowane przez mahogany6 ; 21-05-2017 o 20:20

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jak dzialalem tez raz byl problem. Kladac ocieplenie za bardzo zwezili otwor. Ale wszystko bylo zapisane i musieli poprawiac.
    Ocieplenie powinno najsc na oscieznice ale jesli dokladnie to zrobia to nic nie stoi na przeszkodzie by bylo na rowno z oknem.
    Poza tym. Co prawda to zabawa ale prowadnica odstaje z 5cm od okna i przeciez moga dac troszke ocieplenia by w nim schowac prowadnice tak by wystawala z kilka milimetrów spod struktury
    Dlubanina ale wykonalna

  6. #6

    Domyślnie

    najbardziej mnie wnerwiło że ze mną nikt nie rozmawiał o tych prowadnicach. zamawiałam w wersji podtynkowej bo chciałam żeby żaluzja wyjeżdżała z tynku jakby (głównie argument estetyki) teraz o estetyce sobie mogę pomarzyć jak w ogóle uda się rozwiązać problem funkcjonalności.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyt.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	389689 mogą kombinować ze schowaniem prowadnicy, ale ona nie jest przeznaczona do zabudowy, a nie zostawię surowego styropianu bo się będzie utleniać.
    ekipa od elewacji na pewno wyjmie spod gwarancji temat ościeży przy tych oknach bo w sumie czemu mieliby odpowiadać za coś co nie jest przez nich zawinione.
    jak zwykle cierpi inwestor.
    ciekawe czy gotowe lamele można skrócić o te 4 cm... ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kaszana

    Nie ma szansy skrocic
    Oddac do fabryki celem wykonania nowych lameli i calkowitej przerobki
    Tylko moze sie okazac ze przerobka bedzie drozsza od wykonania na nowo

    O ile dobrze kojarzę Selta ma prowadnice podtynkowe - wymienc prowadnice

    Hmmm....nasuwa sie pytanie.
    Dlaczego wybralas tego a nie innego dostawce zaluzji ?

  8. #8

    Domyślnie

    no nic to ostatecznie zdjęte prowadnice i będziemy wykańczać tynkiem jak się da. zobaczę zimą kamerą termowizyjną jak się ma sprawa mostków w tym miejcu ...
    dostawcą żaluzji była firma, która sprzedała nam fajne okna. ...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przecież jak zdjęłam prowadnice to możesz do kleić styropian tak prowadnice do niego dotykały zawsze to zabezpieczyć cieplnie połączenie okna z murem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony