dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie poddasza - prawidłowe rozmieszczenie izolacji

    Witam. Planuję izolację poddasza, w projekcie mam jedynie napisane 25cm wełny. Nic więcej. W związku z tym planuję samodzielnie detale. Na początek z 25 zmieniam na 30cm. Czytałem wątki, że nie ociepla się samego strychu, ale biorąc pod uwagę, że mam bardzo duży, chciałbym jednak między krokwiami włożyć wełnę.
    Oto mój plan w przekroju, zakładający 2 x 15 cm wełny Isover Termo Mata 0,36 warstwy poniżej jętek i na suficie poddasza między jętkami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	389655

    Pytania:
    1. Czy paroizolację dawać również na strych czy tylko płyty OSB?
    2. Sufit od jętek będę miał obniżony ok. 15cm, wtedy będzie 2,60m, jętki są 18cm, więc prawie idealnie pasowałoby 30cm wełny, lecz czy to nie jest lekka przesada z taką ilością? Chociaż planuję grzać gazem, więc nie chcę oszczędzać


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawelpol ; 21-05-2017 o 20:04

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Nic nie przesadzasz.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Witam. Planuję izolację poddasza, w projekcie mam jedynie napisane 25cm wełny. Nic więcej. W związku z tym planuję samodzielnie detale. Na początek z 25 zmieniam na 30cm. Czytałem wątki, że nie ociepla się samego strychu, ale biorąc pod uwagę, że mam bardzo duży, chciałbym jednak między krokwiami włożyć wełnę.
    Oto mój plan w przekroju, zakładający 2 x 15 cm wełny Isover Termo Mata 0,36 warstwy poniżej jętek i na suficie poddasza między jętkami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	389655

    Pytania:
    1. Czy paroizolację dawać również na strych czy tylko płyty OSB?
    2. Sufit od jętek będę miał obniżony ok. 15cm, wtedy będzie 2,60m, jętki są 18cm, więc prawie idealnie pasowałoby 30cm wełny, lecz czy to nie jest lekka przesada z taką ilością? Chociaż planuję grzać gazem, więc nie chcę oszczędzać


    Pozdrawiam
    Trochę zależy co chcesz z tym strychem zrobić. Folię paroizolacyjną daje się po to, żeby nie wchodziła w nią para wodna z powietrzem, lub raczej żeby wchodziło jak najmniej. Bo jak para wodna we wełnie się ochłodzi się zamienia w wodę, a to już stanowi potencjalny problem.
    Jeśli to będzie tylko graciarnia, to możesz dać samo OSB. Jak zamierzasz tam gotować bimber (dużo wilgoci) to raczej daj też paroizolację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony