dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Porada dotycząca wkrętarki/wiertarki.

    Witam, muszę zakupić wiertarkę i mój wybór padł na Boscha GSB 13 RE Professional 600W w dość przyzwoitej cenie...teraz muszę jeszcze kupić coś do wkręcania...

    Wkrętarki chociażby Boscha, to dla mnie za wysokie loty, chcę mięć wkrętarkę tylko do użytku domowego, więc rozglądałem się trochę i siłą rzeczy muszę zainteresować się wiertarko wkrętarką i tak się zastanawiam, ile w takim sprzęcie jest faktycznie wiertarki a ile wkrętarki...?

    Czy na potrzeby domowe, taki zwykły no name z Castoramy, z Allegro czy innego sklepu nada się do zwykłych prac domowych? Nie ukrywam, że w najbliższym czasie chcę zrobić podwieszany sufit w korytarzu i tu na pewno jakaś wkrętarka się przyda.

    Jak macie jakieś sprawdzone sprzęty ale nie z ceną z kosmosu, tylko np. takie marketowe, dajcie proszę namiary. A i jeszcze jedno, może być sieciowa, a nie akumulatorowa.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam do domowego użytku zestaw Makity - wkrętarka i klucz udarowy oba 10,8 V są niewielkie, poręczne. Wkrętarka mimo że niewielka to ma siłę, wkręty urywa. Klucz udarowy też. Poręczne bo wiertło mam na wkrętarce a wkręty wkręcam kluczem i nie muszę zmieniać końcówek. Jak chcesz coś mocniejszego to 18V wkrętarka Graphite ponoć daje rade.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Do amatorskiego użycia od czasu do czasu używam wkrętarki akumulatorowej Parkside z Lidla. Bardzo przyzwoite wykonanie, akumulator Li-Ion 16V (a tak na prawdę 4*3,7V) 2ah. Gdy wiercę w stali wolę robić to tą wkrętarką niż zieloną wiertarką sieciową bosch - przy dużym nacisku i małych obrotach bosch strasznie się męczy i grzeje (brak przekładni redukcyjnej), wkrętarka kręci bez problemu. Za tą cenę - okolice 150 PLN - nie do pobicia.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy wiesz, że elektronarzędzia Bosch oferują sprzęt nie tylko do profesjonalnych, bardziej wymagających prac, ale i do podstawowych zastosowań? Warto zwrócić uwagę na wkrętarkę linii zielonej BOSCH IXO V . Jest niedroga, a jej wymienne adaptery pozwalają na wkręcanie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony