dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: schody

  1. #1

    Domyślnie schody

    czy ktoś wykonywał schody drewniane oparte na ściance murowanej?
    (tzn. ścianka znajdować się ma między biegami schodów i ma stanowić oparcie dla schodków). Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

  2. #2

    Domyślnie

    czy coś niejasno napisałam?

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi Ci o to, że spocznik będzie żelbetowy, a biegi drewniane...?

    Chyba nie ma to sensu, bo lepiej albo całe żelbetowe albo całe drewniane samonosne... Ale oczywiscie technicznie da radę, ale po co..?

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć

    Nie wiem czy to nie przypadkiem dobry materiał na nowy wątek, ale doszły mnie słuchy że pomiędzy parterem a poddaszem użytkowym schody ze względów bezpieczeństwa (pożary i takie tam ) muszą być betonowe (inaczej domek nie zostanie odebrany). Przyznaje że nie wiem za dużo o prawie budowlanym, ale niszczy mi to wizję mojego domku . Czy to prawda?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrowionka

  5. #5

    Domyślnie

    hehehehe .... lobby betoniarzy wymusiło ?

  6. #6

    Domyślnie

    Całkiem serio ..mój wykonawca tak twierdzi. Przyznaje, niszczy to moją wizję, ale jest tutaj troszkę logiki.
    Czyli jak to z tym jest?

    Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
    Pozdrawiam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie .

    A ja wymyśliłem sobie coś takiego:



    Profile stalowe będą schowane w ścianie działowej, przykręcone do chudziaka i stropu, tak, że wystawały będą tylko stopnie z samej ściany. Na nie nałożone będą stopnie drewniane. Profil ten na skos 100x70, stopnie 70x70. Co myślicie?

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy jedynie nadzieję, że nie masz znajomych powyżej 100 kg, których będziesz zapraszał do domu...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej. Myśle, że przy konstrukcji metalowej musi być ona bardzo solidna co nie będzie ładne. Tego typu schody lepiej jest zrobić jako żelbetowe, łącznie ze ścianą z której wychodzą zbrojenia stopni. pozdr adam

  10. #10

    Domyślnie

    Ale zaleta to łatwa komunikacja.
    Odbijasz się z pierwszego stopni i ladujesz na ostatnim.
    Wiara czyni ...............czuba.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    czy wasze odpowiedzi podparte są jakimiś doświadczeniami??? ktoś policzył wytrzymałość???

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Takie schody montuje się w drewnie i metalu, nazywają się ze względu na rodzaj montażu - bolcowe, bolzen, można je zobaczyć np. tutaj
    http://www.bik.szczecin.pl/pl/nowosc.html,
    chociaż firmy nie polecam bo mnie olała na etapie wyceny...
    WARTO? WARTO!

  13. #13

    Domyślnie

    witam czytam posty na temat schodów ale nigdzie nie mogę znalezśc jak zrobic i kiedy zrobic oświetlenie stopni ? W ścianie na etapie instalacji elektryczneji i pózniej tynków? Czy oświetlenie montuje się pózniej jak juz schody są zamontowane? W jaki sposób wyliczyc ,wyznaczyc na jakiej wysokosci będą oczka?Schody maja byc drewniane,ażurowe

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimka27
    witam czytam posty na temat schodów ale nigdzie nie mogę znalezśc jak zrobic i kiedy zrobic oświetlenie stopni ? W ścianie na etapie instalacji elektryczneji i pózniej tynków? Czy oświetlenie montuje się pózniej jak juz schody są zamontowane? W jaki sposób wyliczyc ,wyznaczyc na jakiej wysokosci będą oczka?Schody maja byc drewniane,ażurowe
    Niechaj elektryk rozprowadzi kabel do przyszłych lampek tak na chybił trafił... Po zrobieniu konstrukcji schodów rozplanujesz dokładnie i rozmieścisz, no ale trzeba będzie wykuć otwory pod puszki i pewnie troche kable poprzesuwać...

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wiem czy to nie przypadkiem dobry materiał na nowy wątek, ale doszły mnie słuchy że pomiędzy parterem a poddaszem użytkowym schody ze względów bezpieczeństwa (pożary i takie tam ) muszą być betonowe (inaczej domek nie zostanie odebrany).
    i jeszcze musi być oddymiany salon i napowietrzana klatka schodowa

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    doszły mnie słuchy że pomiędzy parterem a poddaszem użytkowym schody ze względów bezpieczeństwa (pożary i takie tam) muszą być betonowe
    myślę że to jakaś bzdura . Praktyczne wszystkie schody są między parterem a poddaszem użytkowym i bardzo często są drewniane. Dla mnie betonowe chody to pomyłka (ale to moje subiektywne zdanie)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #17

    Domyślnie

    oczywiście schody jakie sobie wymyslił "suniok" wykonuje sie z powodzeniem..( ten typ montarzu)
    ..ale to co konkretnie w/w autor zaproponował mysle ze jest nie do przyjecia z powodu zbyt małej powierzchni połaczenia konstrukcji stopnia (7 cm) ze samym stopniem (27-30?)
    Można oczywiscie przyspawać tam blaszki z otowrem które zwieksza powierzchnie oraz umozliwią zamocowanie
    Uważam też że podpory pionowe powinny być na przelot od syfitu do podłogi a nie konczyc sie na skośnej belce gdyż duzy nacisk na stopnie spowoduje jej skręcanie

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał suniok Zobacz post
    A ja wymyśliłem sobie coś takiego:



    Profile stalowe będą schowane w ścianie działowej, przykręcone do chudziaka i stropu, tak, że wystawały będą tylko stopnie z samej ściany. Na nie nałożone będą stopnie drewniane. Profil ten na skos 100x70, stopnie 70x70. Co myślicie?

    Mimo Waszych zastrzeżeń zdecydowałem sie zrobić te schody - wyszły rewelacyjnie. Konstrukcja nośna to ceowniki 16cm hutnicze zamknięte blachą 8mm - przykręcona do stropu i chudziaka. Stopnie profil zimny 100x50mm. Cała konstrukcja kosztowała mnie 1300zł, na profile będą nasuwane drewniane stopnie. na każdym stopniu stawaliśmy we trzech... i nie ważyliśmy łącznie 100kg

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Świerzak Zobacz post
    oczywiście schody jakie sobie wymyslił "suniok" wykonuje sie z powodzeniem..( ten typ montarzu)
    ..ale to co konkretnie w/w autor zaproponował mysle ze jest nie do przyjecia z powodu zbyt małej powierzchni połaczenia konstrukcji stopnia (7 cm) ze samym stopniem (27-30?)
    Można oczywiscie przyspawać tam blaszki z otowrem które zwieksza powierzchnie oraz umozliwią zamocowanie
    Uważam też że podpory pionowe powinny być na przelot od syfitu do podłogi a nie konczyc sie na skośnej belce gdyż duzy nacisk na stopnie spowoduje jej skręcanie
    Oczywiście podpory idą na "przestrzał" - faktycznie mogłoby sie skręcać. Dodatkowo ceowniki zamknęliśmy blachą co też odpowiednio usztywniło. Przy wchodzeniu każdy stopnień pracuje o jakiś 1 mm .

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    suniok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie



    tak to wyszło w pierwszej wersji, niestety pogubiłem się trochę z zabiegiem i zrobiłem za stromy już jest poprawione wszystko. PProfile zabudowane ścianą g-k, a jej konstrukcja jest odizolowana od ceowników.
    Stopnie mają 19cm wysokości, natomiast zabieg na lini wejścia 25, reszta 28
    Ostatnio edytowane przez suniok ; 16-07-2010 o 21:16

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony