dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie agrotkanina na podjazd czy to ma sens?

    Witam. Mam do was pytanie odnośnie wjazdu do garażu. Ściągnąłem luźną ziemię i teraz chcę nawieźć najpierw grubego kamienia a na to drobniejszy kamień . Czy jest sens dawać na odkrytą ziemię agrotkaninę 90g by kamienie nie weszły za bardzo w glebę. Wiem że są specjalne tkaniny na drogi ale w mojej okolicy nigdzie takich nie mogę dostać a kamień będę miał już jutro.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Kamienie lub tłuczeń mają właśnie wejść w ziemię aby po zagęszczeniu podjazd nie zapadał się i nie powstawały koleiny.
    Jeśli na podjeździe jest ziemia uprawna tzn. humus to powinieneś raczej ściągnąć wierzchnią warstwę i nasypać pospółki zagęszczając kolejne warstwy gdyż uprawna ziemia poprzez rozkład zmieniają swoją objętość, co w przyszłości wiąże się z zapadaniem się i koleinami.
    Agrowłóknina na tu za zadanie ochronę przed chwastami które lubią wychodzić potem pomiędzy polbrukiem lub inną wierzchnią warstwą jednak jeśli na podjeździe ma zostać sam tłuczeń to
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Czyli pomysł bez sensu. Humus jest zdjęty ale znajomy mi podpowiedział by dać włókninę bo jak twierdzi kamień zostanie wciśnięty w glebę i nic z niego nie zostanie. Lepszym pomysłem będzie nawieźć gruzu

  4. #4

    Domyślnie

    @Mareks77: A co w przypadku jak mam podłoże gliniaste? Jak jest sucho to jest twarde jak skała i na pewno mi w to kamień nie wejdzie. Ale po deszczu to się po prostu bagno robi. I obawiam się, że wtedy dopiero mi się kamień zapadnie. Nie lepiej to wtedy zabezpieczyć jakąś włókniną?
    Czeka mnie utwardzanie podjazdu i nie jestem pewny właśnie jak do tego podejść.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Przy małej przepuszczalności gruntu musisz pod podbudową wykonać warstwę rozłączającą z piasku a ten żeby nie mieszał się z podbudową właściwą wymaga geowłókniny.
    Poza tym na podjazd podbudowa musi mieć więcej niż 25 cm
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie kamienie powinny się porządnie zespoić z podłożem. W przeciwnym wypadku będziesz je zbierać z trawników i wyrównywać po każdym przejechaniu samochodem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony