dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Angry Jakiej firmy klej do płytek?

    Jak w temacie.Jaki klej będzie najlepszy do płytek w łazience
    -Ceresit
    -Atlas
    -Mapei
    -cekol
    -może jakiejś innej firmy
    Ostatnio edytowane przez Stargardzianin ; 23-05-2017 o 09:16

  2. #2

    Domyślnie

    Mapei

    lub jakikolwiek o oznaczeniu C2Tx
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 22-05-2017 o 18:12


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Również polecam Mapei u mnie wszędzie płytki klejone na ten klej. Były wtedy kupony na workach i robotnicy wygrali wkrętarkę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Większość klejów oznakowanych C2 to kleje dobre, ja używałem Kreisla – polecam ich nowy żelowy 110, ale też kleje Sopro czy Ceresit np. CM17. To jaki klej to zależy co i gdzie dokładnie będziesz kleić. Jeśli masz płytki baaaardzo duże >60cm, weź lepiej ten oznakowany dodatkowo literą S1, jeśli zwykłe to tak jak przedmówcy – C2 …. Co innego mozaika, tu fajnie się sprawdzają kleje białe, najlepiej gotowe. pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stargardzianin Zobacz post
    Jak w temacie.Jaki klej będzie najlepszy do płytek w łazience
    -Ceresit
    -Atlas
    -Mapei
    -cekol
    -może jakiejś innej firmy
    Na ogrzewanie podłogowe i długie "dechy" zastosowałem Atlas S1.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Na ogrzewanie podłogowe i długie "dechy" zastosowałem Atlas S1.

    Mapei, a wersja równie dobra i o wiele tańsza to Kerakol Bio Flex Biały, albo jeszcze lepszy H40 - polecane przez fachowca, który robi tymi klejami na co dzień. Bio Flex to najlepsze cena/jakość do wymienionych tutaj wszystkich marek. Następnie jest Mapei, ale jest drogi.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Kerakoll H 40 najlepszy
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Panie i Panowie potrzebuje szybkiej porady w kwestii kleju do płytek i szerokości fugi. Mam do położenia ok. 8m2 płytek na tarasie nad pomieszczeniem mieszkalnym. Płytki to gres rektyfikowany o wymiarach 30x60cm.
    Do wyboru mam w zasadzie 2 kleje:
    - Mapei Keraflex Extra S1
    - Torggler Tile 900

    Idealnie byłoby kupić Kerflexa Maxi S1 ale tego nie dostane nigdzie lokalnie a potrzebuje go mieć na jutro (dość nieoczekiwanie stąd ten pośpiech z zakupem). Ponoć ten Torggler Tile 900 to swego rodzaju zamiennik dla Keraflexa Maxi S1 ale ja szczerze mowiąc nie znam produktu więc nie wiem czy jest coś wart. Dodam, że klej będzie musiał dobrze współpracować i związać do warstwy hidroizolacyjnej wykonanej na bazie produktu - Mapei Mapelastic. Chciałbym aby system pochodził od jednego producenta i stąd taki mój nacisk na Keraflex Maxi S1. Czy ten Keraflex Extra S1 jest sporo gorszy od Maxi S1 czy można go brać w ciemno do zastosowań zewnętrznych pod płytki?.

    Kwestia kolejna - jak szerokie fugi zastosować dla płytek o rozmiarze 30x60 na tarasie?. Czy 4mm będzie wystarczające?. Płytkarz namawia mnie na cieńszą fugę nawet 2mm ale szczerze mówiąc dla mnie to przesada. Płytki na tarasie z pewnością będą bardziej pracować niż wewnątrz i obawiam się, że te 4mm to niezbędne minimum w tym przypadku. Co o tym sądzicie?.
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 30-08-2017 o 18:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony