dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa poddasza

    Przymierzam się do ocieplenia poddasza, 15cm miedzy krokwie i 10cm pod krokwie. Spod jetek mam na wysokości 3m.
    Mam pare pytan:
    1. Chciałbym opuscic sufit o jakies 30cm ale czy pustka 20cm miedzy ociepleniem nie będzie szkodzila w niczym?
    2. Co w przypadku gdy nie mam do czego przypiac profila glownego bo najblizsza jetka jest w odległości ok. 90 cm od sciany?
    3. Czy skosy na poddaszu tez warto robic w konstrukcji krzyzowej czy sam sufit wystarczy?
    4. Skosy scian dzialowych powinny być nizej o grubosc izolacji czy powinny być murowane do krokwi?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    1. Nie będzie szkodziła w niczym jeśli na profilach zaraz po płytach gk przykleisz folię paroizolacyjną.
    Ruszt krzyżowy z profili UD możesz spokojnie umieścić na wieszakach
    Wełnę 15 cm daj pomiędzy jętki za pomocą sznurka, natomiast warstwę 10 cm umieść na samym ruszcie.

    2.Na ścianie umieścisz profil U a odległość 90 cm od jętki przy stelażu krzyżowym nie będzie tu problemem.

    3. sam sufit wystarczy. Skosy poziomo co pozwoli na swobodne układanie drugiej warstwy wełny.

    4. Jest to obojętne...... murowane do krokwii z małą przerwą pozwalającą na pracę drewna, murowane poniżej poziomu izolacji pozwoli na swobodne ocieplenie i uniknięcie kilku mostków cieplnych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    2. Zalecenia sa zeby profil glowny byl mocowany na wieszaku do 40cm od sciany w innym przypadku moze pekac czy to prawda?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Nie słyszałem o takich zaleceniach. W internecie pełno jest bezsensownych wpisów.
    Co zrobić w przypadku gdy krokwie dachowe są z reguły montowane w odległości 70 - 80 cm.
    Chodzi tu prawdopodobnie o profile nośne a nie główne
    Jedynym sensownym zaleceniem to takie w którym profile są tak zaplanowane aby płyta gk była mocowana nie rzadziej niż co 40 - 50 cm.
    Wieszaki sufitowe oraz profile główne powinny być montowane nie rzadziej niż co 1mb.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	389909

    Masz u siebie odległość do ściany 90 cm a więc na ścianie umieścisz profil UD 30 do którego przymocujesz profil główny CD 60.
    Następne mocowanie profilu głównego będzie przypadało 90 cm więc przed zalecanym limitem 100cm.
    Profile nośne CD 60 mocujesz do profili głównych tak aby nie przekroczyć 40 -50 cm tak aby n-ty profil przypadał na połączeniach dwóch płyt gk
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-05-2017 o 20:08
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzilo mi o profil glowny i pierwszy wieszak zeby byl najlepiej do 40cm od sciany, kolejne wieszaki to zgodze sie ze co metr.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    To już jest mało znaczący szczegół i jak nie będzie tam wieszaka to nic się nie stanie ponieważ do ściany masz przykręcony profil UD 30 a do niego albo wsunięty albo leżący na nim i przykręcony profil główny CD 60.

    Nie wiem konkretnie jak wygląda w szczegółach Twoja sytuacja ale z tego co się do tej pory zorientowałem z opisów to najbliższa jętka jest w odległości 90 cm od pionowej ściany a nie skosu to profil główny dasz prostopadle do ściany a profil nośny równolegle, czyli prostopadle do skosu.

    Skoro jętka jest 90 cm od pionowej ściany to i krokiew jest tak oddalona, więc taka sama sytuacja będzie na skosach i na ścianie umieścisz profil UD 30 do którego będą wsunięte i przykręcone wszystkie profile CD 60 umieszczone poziomo.
    Zacznij od pierwszego i ostatniego profilu głównego na stropie które będą podtrzymywały końcówki profili nośnych.
    Wszystko musisz umieścić tak aby profile nośne były zgrane z pierwszym profilem na skosie.

    Trochę jest to pracochłonne ale w ten sposób usztywniona konstrukcja przy prawidłowo wykonanych płytach gk z taśmą flizelinową lub siatką zatopioną nigdy nie spęka
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-05-2017 o 08:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy scianie szczytowej z jednej strony jest komin i nie bylo mozliwosci polaczenia 2 krokwi jetkami i dlatego nie ma gdzie zamocowac wieszaka. Przy skosie jest krokiew wiec problemu nie ma. Poruszyles temat przykrecania profili cd do profili ud a czy czasem nie powinno ich sie wogole przykrecac?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Ogólnie to nie ale Ty z uwagi na brak wieszaka skręć
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Rzeczywiście w tej sytuacji lepiej jest skręcać. To niezły pomysł, ale skonsultowałbym się jeszcze z jakimś specjalistą, który wszystko dokładnie obejrzy przed decyzją.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.318

    Domyślnie

    Skonsultuj się........... tylko lepiej dla Ciebie abyś specjalisty w tej dziedzinie szukał raczej w gronie znajomych lub rodziny którzy faktycznie mają styczność z tymi sprawami, bo doradztwo tylko takich osób wiąże się z odpowiedzialnością za swoje słowa. Samo pytanie i prośba o pomoc w necie osób Twojego pokroju którzy poważnie podchodzą do sprawy jest raczej czymś nie poważnym.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Zalaczam zdjecia zeby bylo widac o co chodzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170526_164027.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	389989


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170526_164100.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	389990

  12. #12

    Domyślnie

    A jaki system zabudowy polecacie,mam do wybory albo rigips albo knauf

  13. #13

    Domyślnie

    Ktos moze polecic jakis? Czy system knaufa ten bedzie wystarczajaco dobry jak np rigips? Czy moze wogole nie ma sensu przeplacac za profile

  14. #14

    Domyślnie

    Moze ktos ocenic czy dobrze zostalo to zrobione?


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony