dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Kuchnia z salonem - jak zaaranżować?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z salonem.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	389793



    Cześć, liczę na waszą pomoc bo za 2 tygodnie stawiają nam ścianki działowe a my mamy wątpliwości co zrobić z kuchnią.

    To co widać na projekcie to efekt „zamknięcia” przez projektanta pierwotnie otwartej kuchni. Nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości np. zasunięcia drzwi do kuchni. Mam kilka wątpliwości:


    Okazuje się, że w środku kuchni jest dosyć ciemno [okno od północy i na zadaszonej werandzie], a nie ma jeszcze ścianek działowych… Zależy mi na tym, żeby otwór drzwiowy był bardzo duży i tu pojawia się problem - jak widać mamy mało miejsca na schowanie drzwi przesuwnych. Nie myślę o takich chowanych w ścianie tylko zamontowanych od wewnętrz kuchni. Mam pytanie – czy szerokość otworu musi się koniecznie równać szerokości ścianek na których będą zamontowane drzwi przesuwne? Bo jeśli tak to muszę otwór drzwiowy do kuchni widoczny na projekcie zabudować jeszcze pół metra i bęðzie jeszcze ciemniej – inaczej nie zmieszczą się drzwi przesuwne. Czy są jakieś inne technologie? Zastanawiałam się nawet czy nie zrobić dwóch niezależnych szyn, tak, żeby drzwi np. 3-częsciowe się mijały.

    Jakie jeszcze widzicie możliwości doświetlenia kuchni? Mojemu mężowi nie do końca podoba się ta ukośna ścianka. Zastanawiałam się czy nie zrobić w niej otworów, takich okienek bez szyb i postawić w nich np. kwiatki. Tylko że wtedy wraca kwestia hałasu z kuchni.

    Jak inaczej można zaprojektować te scianki? Myśleliśmy nawet o prostej ścianie pod kątem, ale to chyba nie jest dobry pomysł.

    Pomóżcie, boję się ze będę żałować ciemnej kuchni.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz mieć drzwi suwane dwuskrzydłowe, zachodzące jedno na drugie.


    Może rozwiązać w taki sposób:


    jasnoniebieski - szklane drzwi przesuwne (szkło matowe)
    ciemnoniebieski - matowa, szklana szyba wstawiona w ściankę działową doświetlająca blat przy płycie
    Zyskujesz spiżarkę.

    przykłady przeszkleń między kuchnią a pokojem:





  3. #3

    Domyślnie

    dzieki, bardzo inspirujące!

  4. #4

    Lightbulb Szeroko otwarta ale plytka kuchnia - poradźcie

    Po długich rozważaniach i namowach ostatecznie robimy otwarta kuchnie [co mnie przeraza] - wygrał argument o wizualnie małym salonie i ciemnej kuchni po jej zamknięciu. Jak widać na projekcie kuchnia jest szeroka ale płytka. Po prawej stronie gdzie stoi lodówka jest 1.6 m głębokości.


    1. czy warto postawić na środku [lub w innym miejscu] mala wyspę ale półwysep żeby trochę osłonic ta szeroka panoramę? czy to znowu nie pomniejszy wizualnie salonu? co proponowalibyście?

    2. jak poprowadzić linie płytek w kuchni na granicy z salonem? [tam będą panele]

    3. czy patrząc na projekt nasuwa wam się coś co pasowałoby zmienić?

    będę wdzięczna za każdą podpowiedz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwarta k projekt.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	390054
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	75118d827d6835f3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	390055  

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po co zakładasz dwa takie same tematy?

  6. #6

    Domyślnie

    to 3 watek tej samej kuhchni

    Whiti1 - warto prowdzic to w pierwszym watku, ja wiem ze tylulu nie da rady zmienic, ale tak bedzie sensowniej i bez smiecenia

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu jest robienie otwartej kuchni w momencie, kiedy nie jesteście do niej przekonani i was "przeraża".

    Tutaj szklane matowe, suwane drzwi:


    Natomiast przesłonić kuchnię otwartą można wysokim barkiem lub półścianką, która osłoni widok na blaty robocze.




    Tutaj przykład takiej półścianki z miejscem na TV:


    ale to może równie dobrze być np. witrynka dostępna od strony jadalni
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-05-2017 o 12:21

  8. #8

    Domyślnie

    Nie chciałam zaśmiecać forum. Założyłam nowy temat bo wydaje mi się, że kwestia jak zamknąć kuchnię, a jak ją otworzyć to dwa przeciwne tematy. Potem przy edycji tematu wątek się zdublował i nie udało mi się go usunąć. Dzięki za czujność.

    Przy tym projekcie ciężko mi sobie wyobrazić półściankę. I co wtedy z ciemną kuchnią. Czy ta kuchnia nie jest za płytka na ścianki, barki itp?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli będziesz chciała koniecznie zrównać linię kuchni ze ścianą nośną korytarza to będzie za płytka. Ale jak "wyjdziesz" nią na salon to nie



    To może być wyspa otoczona półścianką, może być miejsce na wysoką zabudowę.
    Mozna postawić od strony wejścia do salonu wysoka ściankę.
    Na wyspie możesz zrobić blat roboczy lub zamontować płytę.

    Kuchnię można też oddzielić akwarium. Nie dość, że przepuszcza światło, to samo jest punktem świetlnym.



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-05-2017 o 15:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Natomiast przesłonić kuchnię otwartą można wysokim barkiem lub półścianką, która osłoni widok na blaty robocze.
    Ja bym optowała za taką właśnie półścianką. Byłam w takiej kuchni i jestem pozytywnie zaskoczona, jak wiele taka podwyższona krawędź zasłania - nie widać powierzchni blatów. Jeśli przy półściance umieści się zlew lub płytę, czyli dwa najbardziej syfogenne miejsca, to bałagan znika. Światła nie zabierze, wrażenia przestrzeni też nie, bo za nią będzie widać głębię kuchni.

    Ja bym też z tym półwyspem wyszła do przodu i dosunęłabym go do ściany - jeszcze większe zamaskowanie wnętrza kuchni. Whiti, pamietaj, optymalna odległość pomiędzy dwoma ciągami szafek to 120 cm, może być troszkę więcej, ale nigdy mniej.



    Ostatnio edytowane przez sandwitch ; 29-05-2017 o 11:38
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  11. #11

    Domyślnie

    W takim ułożeniu dałabym zlew naprzeciwko kuchenki, żeby była jak najmniejsza odległość, nad zlewem suszarkę w szafce (wszystkie gary schowane) i wtedy blat przy oknie będzie dobrze oświetlony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony