dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Albo jakość i długi czas oczekiwania, albo szybko i tanio. Może być lakier za 20- 40zł/l,plus kapon a może być po 200zł/l, ale gdy dam 3 warstwy(system), każda przeszlifowana to jestem pewny ze za 15 lat mebel wygląda tak jak zrobiony wczoraj. To samo dotyczy fornirów czy obłogów. Mogę wybarwiać np. na wenge, a mogę dać wenge. Z tym że różnica jest równie duża na cenie i wyglądzie. Tyle że większość chce po taniości trzeba albo dostosować się do bylejakości albo zwijać interes. Bo jak sam materiał kosztuje kilkadziesiąt tysięcy to ciężko sprzedawać kuchnie za kilkanaście tysięcy.
    To nie zupełnie tak, bo można mieć kiepski efekt za spore pieniądze z długim czasem oczekiwania - to też się zdarza.

    Za kilkadziesiąt tysięcy można mieć wypasioną w pełni drewniana kuchnię z drogim granitem i kuchnię na płycie z konglomeratem. Za kilkanaście tysięcy też się da zrobić piękną kuchnię z granitem. Za kilka tysięcy też się da, choć trzeba się nakombinować i zapewne nie będzie to najwyższa jakość, ale wystarczająca i może się świetnie prezentować.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    tylko a @uj ten granit? Żeby w czasie gotowania rozważać kruchość swego istnienia i zastanawiać się jaki nagrobek będzie lepszy - granit czy marmur?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    tylko a @uj ten granit? Żeby w czasie gotowania rozważać kruchość swego istnienia i zastanawiać się jaki nagrobek będzie lepszy - granit czy marmur?
    Ja, mając ograniczony budżet, w swojej kuchni zrezygnowałam z okuć firmowych w szufladach na rzecz blatu z granitu i podwieszanego zlewu. Było to dla mnie bardziej istotne niż pełny wysuw szuflad.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Mi Ikea wyszła tyle samo co u stolarza który robi szafki dokładnie pod wymiar a nie z katalogu. Do tego mozna zamowić nietypowe rozwiązania, zrobić coś zupełnie innego. Gotowce z Ikei to nie do konca meble na wymiar. Ikea wcale nie jest tania.
    Zobaczymy ...

    W sobotę podjedzie stolarz i będziemy rozmawiać ..
    Dałem "projekt" , dokładnie opisałem jaki mają być szafki i jakiej szeerokości , jakie fronty , jakie korpusy.
    Mechanizmy wystarczą mi z GTV.
    Myślę że to co napisałem dla kumatego stolarza powinno wystarczyć .
    Wstępne wycena zbliżona do tej z Ikea ..

    Dla mnie wcale kuchnia z Ikea nie jest i nigdy z tego co się orientowała wyznacznikiem taniej kuchni a raczej była ona droga ...

    W sobotę zobaczymy co z tego wyjdzie ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    GTV chyba nie jest specjalnie tańszy od BLUM.
    Słowo "blum" dla okuć meblowych traktuję obecnie na zasadzie, jak "junkers" na określenie przepływowego ogrzewacza wody.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    tylko a @uj ten granit? Żeby w czasie gotowania rozważać kruchość swego istnienia i zastanawiać się jaki nagrobek będzie lepszy - granit czy marmur?
    Mnie dziwią takie stwierdzenia, bo jakie znaczenie dla tego tematu ma to jakie lubisz blaty, a raczej jakich nie lubisz.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GTV

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    91-415
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    GTV chyba nie jest specjalnie tańszy od BLUM.
    Nasze okucia to po prostu jakość za rozsądną cenę

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTV Zobacz post
    Nasze okucia to po prostu jakość za rozsądną cenę
    Tak napisze każdy producent, w tym Rejs.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Co mozna powiedzieć o GTV? - jedynie to ze działają i nie są awaryjne. Ale w uzyciu nie dają tak miłych wrażeń jak Blum czy Hettich.

  10. #30

    Domyślnie

    To kwestia wyboru i oczekiwań i wielkości szuflad oraz obciążenia. Mam prawie 20 letniej kuchni zwykłe prowadnice i jestem zadowolona. Uważam że są absolutnie wystarczające - chodzą gładko, nic się nie psuje, nie zmienia, szuflady otwieram jednym palcem, same się domykają bo tak są wygięte prowadnice. Zajmują tyle miejsca co nic i szuflady są większe. No miód malina i tanizna.

    Po testowaniu u wielu znajomych Bluma i Hettisha nadal twierdze, ze takie proste prowadnice to dobre rozwiązanie na lata. Jedynie duże szuflady, z dużym obciążeniem wymagają zainwestowania.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to między innymi było powodem zamiany markowych okuć na no-name na rzecz granitowego blatu

    Wolałam mieć dużo mało pojemnych, stosunkowo płytkich szuflad, niż mało, ale bardzo głębokich.
    Kuzynka właśnie skarżyła się na to, że głębokie szuflady są pojemne, ale aby wyciągnąć patelnię z samego dołu musi opróżnić całą szufladę.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kto trzyma patelnie w szufladzie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33

    Domyślnie

    a jeste jakies specjalne miejsce na patelnie?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wygodniej chyba w szafce na pólce, potrzebujesz - wyciągasz, bez "opróżniania całrj szuflady"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie mam szafek wiszących.
    W sumie, jak się zastanawiam, to nie znam nikogo kto trzyma w szafkach wiszących patelnie i garnki.

    A jak szuflada płytka to nie trzeba całej opróżniać, bo naczynia nie stoją jedne na drugich.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    A weźcie nie przesadzajcie - ja np. teraz mam szuflady pod płytą i nie chciałabym mieć półek na garnki. Patelni mam całe 4, rzeczywiście strasznie trudno je wyciągnąć zwłaszcza że w tradycyjnych szafkach też najczęściej jedna patelnia na drugiej leży.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wstępne wycena zbliżona do tej z Ikea ..

    Dla mnie wcale kuchnia z Ikea nie jest i nigdy z tego co się orientowała wyznacznikiem taniej kuchni a raczej była ona droga ...

    W sobotę zobaczymy co z tego wyjdzie ..
    Ikea nigdy nie miała tanich kuchni, ale jej zaletą jest to, że kuchnie są modułowe, modyfikowalne i dostępne od ręki. No i mają 25 lat gwarancji, co jest dla mnie sporą zaletą.
    Moi rodzice zrobili kuchnię u stolarza 8 lat temu i niestety, prowadnice zaczynają się zacinać, szuflady się nie domykają, od frontów odchodzi okleina. Stolarza, który robił te meble, teraz już tylko szukać w polu. Wiem, że czasem meble na wymiar sprawdzają się świetnie, czasem jednak potrafią zawieść oczekiwania, a dochodzić swoich racji od osoby prywatnej jest dużo trudniej niż od światowej sieci.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  18. #38

    Domyślnie

    Reklamacje mebli kuchennych i łazienkowych w Ikea to nie są łatwe i przyjemne. WIele o tym w sieci.

  19. #39

    Domyślnie

    Cześć.

    Moja kuchnia z ikei w trakcie składania (bez uchwytów, cokołów itd):


    Kuchnia składa się z:
    - górne przednie szafki wiszące mają szerokość 60 cm i wysokości łącznej 100 cm (podział 60 cm/40 cm)
    - górne prawe są o wysokości 60 cm i szerokościach: 80 cm (1 front otwierany), 60 cm i 40 cm
    - dół od lewej: 3x szuflady, 3x szuflady (+1 wew. na sztućce), na piekarnik + dolna szuflada, narożna bez magic cornera (komin), 2 x szuflada na 1 dużym froncie, +front na zmywarkę, zabudowa lodówka (dół i góra)
    - uchwyty
    - cokoły
    - fronty lakierowane na zew. 2 szafki (góra, dół po lewej)

    Wszystko w lakierach, na zawiasach i prowadnicach blum. Dodatkowo są blaty z ikea.
    Sprzęty sam kupiłem.

    Za całość z ikei (kompletna kuchnia bez sprzętów) + dowóz (20 km) dałem: 8 244,87 zł

    Szukałem stolarzy i najtaniej miałem 8000 zł... Najdrożej 20 000 zł.
    Wybrałem meble z ikei bo: dostępność od ręki, podoba mi się system modułów, mogłem zobaczyć ich rozwiązania na miejscu, styl, rozwiązania ikei. Każdy dodatek będę mógł sobie bez problemu dopasować w ich sklepie (np. kosze do szuflad, na sztućce itd). Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi lepiej, taniej i szybciej... Niestety znam polskie realia i trafić na słownego fachowca jest ciężko...

    Pozdrawiam Serdecznie

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja nie mam szafek wiszących.
    W sumie, jak się zastanawiam, to nie znam nikogo kto trzyma w szafkach wiszących patelnie i garnki.

    A jak szuflada płytka to nie trzeba całej opróżniać, bo naczynia nie stoją jedne na drugich.
    A ja pisałem coś o szafkach wiszących ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony