dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tarasy ale jakie ?

    Witam !

    W nowo wybudowanym domu chcę zrobić 2 tarasy (myślę że 4x5m albo 3x4m) . Jeden tras z jednej strony domu , drugi na drugim boku domu.Oczywiście musiały by być one połączone takim malym "wąskim tarasem) ,.
    Myślę że razem było by to 50-60m2 "tarasu".

    Najpierw chciałem z drewna , ale jak wyczytałem że na "gotowo" przy użyciu najtańszego drewna (sosna) to koszt od około 160zł za m2 , a przecież sosna to nie jest najlepsze drewno i sądzę że po doliczeniu moderzewia koszt by wzrósł do zapewne z minimum 200-220zł za m2
    Wersja bardzo optymistyczna. Oczywiście wycena na gotowo bez udziału mojej pracy.
    Niesetty wychodzi drogo i wymaga pielęgnacji a szczerze mówiac nie wiem czy chciałbym 2-3 razy w roku olejować tyle m2 tarasu , tym bardziej że taras ustawiony na południe

    Wychodzi bardzo drogo i wymaga sporej "pielegnacji" aby taki taras przetrwał dłuższy czas

    Pomyślałem że może deska kompozytowa , bo nie trzeba pielęgnować , ale z drugiej strony to ... plastik ...
    Tyle że znów cena wysoka a z tego co wyczytałem to jednak taki kompozyt płowieje czyli traci swój "kolor' a i takze potrafi się wypaczyć

    Co do kostki brukowej to nie jestem przekonany , bo mam obecnie kostkę i widzę na niej mech , przechodzą chwasty a mrówki "deformują" powierchnię a dodatkowo wszędobylski piasek

    Więc następny pomysł .
    Może zrobić szalunki i po prostu wylać beton i zrobic betonowe tarasy. ?

    TYle że wtedy chyba kafle i znów koszty i ewentualne problemy (odpadanie i pękanie kafli).
    A gdyby zamiast kafli dać tynk mozaikowy ?

    Jak to u Was wyglądało ?
    Jakie Wasze doświadczenie z tym temacie ?

    Chciałem taras drewniany ale zastanawiam sie czy jednak beton nie byłby najlepszym rozwiązaniem ...

    Dzięki !!!
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja optuję za drewnianym. Betonowy z płytkami będzie droższy i mniej trwały.
    Dobrym olejem pokrywasz taras raz na rok.

    I polecam samodzielne wykonanie, wowczas cena jest nie do przebicia.
    A to przyjemna praca.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-05-2017 o 18:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście że beton może być najlepszym rozwiązaniem,pięknym, trwałym.Zastanawia mnie dlaczego u nas jest tak mało popularny i stosowany , jest praktycznie bezobsługowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	389818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	389819  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony