dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Woda i kanalizacja w istniejącej hali

    Witam, ze względu na cięcie kosztów, oraz ograniczony czas jestem zmuszony wykonać wyprowadzenie kanalizacji oraz przyłącza wodnego z/do hali który wynajmuję.

    Napisze to co wiem:
    - znam miejsce w który będzie studzienka kanalizacyjna, oraz gdzie będzie wpięcie do wody
    - kanalizacja ma wychodzić min. 1,2m poniżej gruntu, a rura z woda min 1,5m

    i w sumie tu kończą się moje informacje

    Nie wiem czy rurę kanalizacyjną mam przebić przez fundamenty, o ile będą one w ogóle na głębokości 1,2m? Hala była wystawiona jakieś 50 lat temu....
    Czy wystarczy że na hali w odległości powiedzmy 1m od ściany zewnętrznej zrobię ostry spad na poziomu 1,2m poniżej poziomu gruntu? Czy muszę stopniowo całą rurę prowadzić ze spadkiem który zakończy sie na -1,2m?

    Co do zasilenia w wodę to planuje przekop do -1,5m i wtedy przejście przez/pod fundamentem, ostro w górę i na zewnętrznej ścianie (od środka) zawór i wszystkie odejścia.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Kanalizacja powinna mieć minimum 2% spadku ale nie więcej niż 10%, w miarę równomiernie. Przeciętnie robi się 3-5% i to jest optimum.
    Możesz zrobić krótki pion tak jak piszesz. Mam tak zrobione i od 21 lat działa bez problemów. Jeśli miałbyś robić duży spad na całej długości (np. 20-30 % to lepiej zrób płaskie odcinki ze spadem ok. 4% i krótki pion)
    Wodę możesz poprowadzić dosyć dowolnie, byle odległości od ścian zewnętrznych i powierzchni gruntu były takie żeby zimą nie przemarzało, przemarzanie oczywiście dotyczy również kanalizacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Kanalizacja powinna mieć minimum 2% spadku ale nie więcej niż 10%, w miarę równomiernie. Przeciętnie robi się 3-5% i to jest optimum.
    Możesz zrobić krótki pion tak jak piszesz. Mam tak zrobione i od 21 lat działa bez problemów. Jeśli miałbyś robić duży spad na całej długości (np. 20-30 % to lepiej zrób płaskie odcinki ze spadem ok. 4% i krótki pion)
    Wodę możesz poprowadzić dosyć dowolnie, byle odległości od ścian zewnętrznych i powierzchni gruntu były takie żeby zimą nie przemarzało, przemarzanie oczywiście dotyczy również kanalizacji.
    Dziękuje!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony