dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Murowany dom 40m2, za ile można wybudować?

    Witajcie,

    1) chciałbym dowiedzieć się orientacyjnie, za ile można wybudować dom 40m2 z pustaka.
    Wiem, że wszystko zależy od projektu, ale mam tu na myśli najprostszą konstrukcję. Materiały oczywiście wyszukane okazje cenowe. Wszystko po kosztach. Praca tylko własna. Wykończenie mega minimum.

    2) i drugie pytanie, ile wynoszą opłaty administracyjne + podłączenie wody, prądu, szamba na działce?
    Ostatnio edytowane przez Bobbiy ; 23-05-2017 o 21:50

  2. #2

    Domyślnie

    Opłaty stałe (pozwolenia, podłączenie wody, mapki itp) to u mnie ok 15 tyś zł (bez szamba i prądu). Przy tak małym domu takie koszty mają znaczący udział. W domu musisz zrobić kuchnię, łazienkę, jakieś ogrzewanie. Może spróbuj zastanowić się nad trochę większym domem - jeśli masz taka możliwość. Są projekty domów 60 - 70 m2.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbym zbudować to za 100 tys i się zastanawiam czy to możliwe. Większe odpada ze względu na ograniczony budżet.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W jaki sposób chcesz grzać dom, przygotowywać ciepłą wodę?
    40m2 to pow. mieszkania kawalerki lub z małą sypialnią. Pomieścisz się tam z rzeczami?

    Tutaj projekt takiego maleństwa, gdzie wycena kosztorysowa domu pod klucz to 135 tyś. (netto) Dałoby się z tego obciąć te 35 tyś wywalając kominek, robiąc normalne okna zamiast tarasowych, rezygnując z gazu na rzecz prądu.
    http://www.malydom.com.pl/projekt-do...go)-md-13-.php

    Dziwna jest ta ściana nośna przez środek takiego maleństwa. Konstruktorowi nie chciało się liczyć obciążeń?

    Ten, z lepszym układem, został wyceniony na 120 tyś:
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...458_opisogolny

    W jego przypadku koszty podraża stromy (czyli o dużej powierzchni) dach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-05-2017 o 19:19

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Trudno będzie oszczedzić na kierowniku budowy, geodecie, projekcie i jego adaptacji, przyłaczach itp. Bardzo dużo możesz oszczedzić budując samemu a przy tak ograniczonym budżecie i tak małym domu to sobie nie wyobrażam innej opcji Ogrzewanie tylko elektryczne - każde ine wyjdzie drogo w wykonaniu a kominek zrobi z tak małego budynku saunę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też zastanawia mnie wciskanie kominków i pieców do tych małych domów. Architekci, którzy je projektują albo są skrajnie pazerni i żerują na nieświadomych klientach, albo sami mają wiedzę sprzed 30 lat.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak ktoś chce zaprosić panienke i odpalić w kominku, aby miło spędzić wieczór? Kto bogatemu zabroni? Ojciec zbudowal sobie domek na działce, zrobił kominek, mimo iż tam pewnie nie będzie nigdy spał, ani w nim palił. Ot taki kaprys...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. Jesteś pewny, że bogaty buduje sobie domek 40 m2 w którym ledwo się z tą panienką mieści? (oczywiście 40 m2 jako jedyny dom, a nie garsonierę na panienki)
    2. Ale przegrzanie domku pod odpaleniu kominka miałoby pewien sens - szybsze pozbycie się odzieży z panienki
    3. Nierozsądne wybory finansowe twojego ojca chyba maja być jedynie ostrzeżeniem?

  9. #9

    Domyślnie

    Glodnej chleb na myśli hehe, faktycznie, kominek może służyć po to, aby z panienki zdjąć szybciej ciuszki

  10. #10

    Domyślnie

    Każdy ma swoje kaprysy i je spełniaja.
    Ludzie z tamtego pokolenia budowali domy duże na 3 pokolenia do przodu, teraz już się tak nie robi. Może w tym kominku na działce będzie palił jego wnuk za kilkanascie lat jak pójdzie na dzialke.
    Autor może ma dostęp do taniego drzewa, albo ma las i kominek mu się bardziej opłaci patrząc perspektywistycznie. Nie będzie musiał mocno ocieplac domku, zakładać super okien itp. A gdyby zdecydował się na prąd, to z domu musi zrobić termos, bo rachunki go zjedzą.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    Zawsze wydaje mi się, a było już kilka podobnych tematów, że osoby zwykle doradzające i wypowiadające się pod nimi, są jednak bardzo ograniczone przestrzennie w rozumieniu sytuacji autorów. Nie każdy dorabia się własnego dachu nad głową w dwójkę, tj. i ma podwójne dochody, nie każdy też zarabia w tym kraju co najmniej średnią minimalną lub za granicą, zbiera "kokosy", nie każdy inwestor jest też mężczyzną i nie każdy mężczyzna ma równie łatwo. Już bardziej nie można. Autor wątku wyraźnie nakreślił sytuację a tu znowu próbuje się wprowadzać "na siłę" jakieś insynuacje. Człowiek napisał 100tyś. zł i 40m2. Nie da się zbudować? To się pisze. A nie naciąga w lewo i prawo..

    Dlaczego to piszę? Bo zakładałem już podobne wątki w przeszłości i również podobnie jak autor w miarę orientacji tematu głównie kosztów schodziłem z metrażem i szukałem "cięć" jak się da. Jednak nie mając żadnych umiejętności budowlanych w mojej sytuacji trzeba by zejść poniżej 20m2 żeby zmieścić się w 100tyś.zł z działką.
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 25-05-2017 o 18:21

  12. #12

    Domyślnie

    Odnosząc się do mojej sytuacji: mam działkę i świetnego fachowca w rodzinie stąd płaciłbym tylko za materiały, a domek miałby służyć dla seniorów na starość (zamiast kawalerki w bloku - czego chcieć więcej). Kwestia ogrzewania - szczerze mówiąc nie wiem. Zanim zagłębię się w szczegóły chciałem poznać Waszą opinię czy to możliwe wyrobić się w tej kwocie

    Reasumując koszty stałe (pozwolenia, podłączenie wody, mapki, szambo, prąd) to jakieś 25tys zl. Zostaje 75 tys zl.
    Żeby wybudować wspomniany dom 40m2 trzeba by było za m2 płacić 1800zł. To chyba niemożliwe w tych czasach?
    Ostatnio edytowane przez Bobbiy ; 25-05-2017 o 19:43

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jako senior wolałabym dwie sypialnie - jak jedno z małżonków jest chore, drugie może przynajmniej się wyspać.
    Poza tym na małej przestrzeni może być problem z zaprojektowaniem wygodnej łazienki, w której można się poruszać na wózku.

    1800 zł/m2 pow. deweloperskiej jest możliwe, jeśli faktycznie zakładasz darmową robociznę.
    Dach najlepiej aby był o jak najmniejszym spadku (nie wiem czy MPZP pozwala?), aby miał najmniejsza powierzchnię. Najlepiej pulpitowy lub płaski - 1 rynna i jedna rura spustowa.

    Dwie osoby posiadają ubrania, dokumenty, pamiątki - zmieścisz je na tych 40 m2? Do tego jakiś odkurzacz, deska do prasowania, mop, wiadro, miski, podręczny zestaw do majsterkowania (typu młotek, kombinerki, śrubokręt), bombki choinkowe. Na to wszystko trzeba znaleźć miejsce. Starsze osoby nie mogą tego chować na pawlaczu.

    Niestety dom 40 m2 ma de facto nieco mniej efektywnej powierzchni niż mieszkanie 40 m2.
    Do tego dochodzi problem odśnieżania, bieżącej konserwacji. Nie wiem czy mieszkanie z bloku z windą, blisko szpitala i przychodni, nie jest wygodniejsze dla seniora?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-05-2017 o 20:00

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Też zastanawia mnie wciskanie kominków i pieców do tych małych domów. Architekci, którzy je projektują albo są skrajnie pazerni i żerują na nieświadomych klientach, albo sami mają wiedzę sprzed 30 lat.
    Nie... kominek to dodatkowy element, który będzie zajmował miejsce na i tak ograniczonej już powierzchni.
    Potrzeba coś mniejszego, kompaktowego i bezobsługowego. Inwestorowi polecam kontakt z naszymi firmami partnerskimi, które bezpłatnie i niezobowiązująco doradzą także bezpośrednio w miejscu instalacji. Oferują określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta i przyjmą konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu

    Co ważne, w przy ograniczonym budżecie - oferują też:
    • Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
    • Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej

    Szczegóły TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony