dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Krzywe plytki gresowe- problem

    Kupiłam duże płytki gresowe 60x60 polskiego producenta. Kosztowały 100zl/metr. Kolor mi się podobał wiec stwierdzilam, że nie ma sensu dopłacać 2 razy tyle za jakieś Wloskie.
    No i teraz po próbnym rozłożeniu pojawił sie problem. Płytki są lekko beczkowate. Jest to 1-2mm na oko. Jednak po ułożeniu w docelowym miejscu czyli szerokim korytarzu mocno podświetlany przez słońce wyraźnie widać te wystajace krawedzie na tafli bo plytki mają ostre krawędzie. Mnie to razi

    Proszę o poradę. Podejrzewam, ze pkytki nie nadaja sie do rwklamacji bo takie odchylenia sa w normie? Czy to wina moich oszczednosci i droższe plytki były by proste, czy moze te duże płytki są juz takie niezależnie od ceny (bo jest to jednak w normie)?

    Jak układać plytki aby te krzywizny były mało widoczne? Karo? 1/3?
    Z góry dziękuję za rady
    Ostatnio edytowane przez PandaWielka ; 24-05-2017 o 10:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie zawsze droższe są bardziej proste. Właśnie trzeba byłoby sprawdzić kalibrację i opinie w necie. Przesunięcie faktycznie może pomóc w zamaskowaniu nierówności (tak się robi z płytkami drewnopodobnymi), ale najlepiej rozłożyć sobie na podłodze i sprawdzić.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    sprawdź czy na opakowaniu nie ma opisu producenta, ja kupiłem 33x66 i było na nich żeby układać 1/3 z tym że mnie nie razi ich krzywizna

  4. #4

    Domyślnie

    Te plytki są proste na krawędziach. Są wypukłe i ostra krawędź jednej wystaje nad drugą 1-2mm. Pod słonce wygląda to kiepsko. Może układając da się to jakoś zniwelowac?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Jeżeli zauważono problem przed ułożeniem, absolutnie nie należy montować takich płytek. Zwróć je sprzedawcy, masz do tego prawo. Na posadzce, gdzie słońce pada pod kątem, zniwelowanie różnicy na kleju, powiększeniem dylatacji fugowej czy sposobem ułożenia będzie bardzo trudne.
    Pamiętaj jednak, że im większa płytka, tym większe możliwości wystąpienia niedoskonałości.
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  6. #6

    Domyślnie

    Przecież każda płytka gresowa będzie krzywa. Czym dłuższa tym bardziej. Nie ma tu znaczenia cena. Płytki za 300zł za metr beda podobne. To wynika z technologi produkcji. Krzywizny powstają na etapie suszenia po wyciągnięciu z pieca. Jak ktoś twierdzi że ma idealne płytki gresowe tzn że im się dobrze nie przyjrzał.

  7. #7

    Domyślnie

    Może cena nie ma wpływu, ale najwidoczniej ten producent wyprodukował kiepskie płytki. Należy sprawdzać jakie tolerancje producent uznaje za normę.

    Mam położony nie tani włoski gres rektyfikowany 60x60, jakoś nie było problemu z brzegami, ani krzywizną płytek. Mam też niewiadomej produkcji małe kafelki ceramiczne i te sa krzywe sztuka w sztukę, co akurat nie mi nie przeszkadza, ale kafelkarz płakał jak kładł.

  8. #8

    Domyślnie

    Na kwadratowych plytkach nie widać krzywizn bo nie kładzie sie ich raczej na zakladke. Wszystkie banany wychodza jak kładzie sie podłozne plytki imitujące drewno i robi zakladke - szczegolnie taką ponad 1/3 długości. Każdy gres ma swoje wykrzywienia - mniejsze lub większe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale u autorki wątku widać krzywizny na kwadratowych.

  10. #10

    Domyślnie

    Monika Gibes prowadzi od wielu lat blog o płytkach, może u niej zasięgnąć informacji.
    tutaj podaje normy dla płytek, niestety nie daje to nadziei na udaną reklamację https://monikagibes.wordpress.com/20...adzi-plytkami/

  11. #11

    Domyślnie

    Przećwiczyłem trochę tematów z płytkami i wniosek wyciągnąłem jeden: każdy chiński gres, choćby był w III gat. będzie prostszy od polskich płytek w I gat. Najprostsze są indyjskie, to nimi też wykłada się m.in. salony samochodowe. Sam dla siebie ostatnio kupiłem indyjski gres lappato 60x60 za...44,50zł/m2 - idealnie proste kąty, niewidoczne gołym okiem krzywizny, jak się "rzuci" po przekątnej płytki poziomkę też nie widać odchyłów. Będę układał na fugę 1mm, bo płytki świetnie trzymają wymiary. Także nie zwalałbym tutaj winy na "proces technologiczny", choć on oczywiście wpływ ma, bo zwyczajnie wiele firm za szybko studzi po wypalaniu, bo liczą się hektary sprzedanych metrów.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermenegildo Zobacz post
    Przećwiczyłem trochę tematów z płytkami i wniosek wyciągnąłem jeden: każdy chiński gres, choćby był w III gat. będzie prostszy od polskich płytek w I gat. Najprostsze są indyjskie, to nimi też wykłada się m.in. salony samochodowe. Sam dla siebie ostatnio kupiłem indyjski gres lappato 60x60 za...44,50zł/m2 - idealnie proste kąty, niewidoczne gołym okiem krzywizny, jak się "rzuci" po przekątnej płytki poziomkę też nie widać odchyłów. Będę układał na fugę 1mm, bo płytki świetnie trzymają wymiary. Także nie zwalałbym tutaj winy na "proces technologiczny", choć on oczywiście wpływ ma, bo zwyczajnie wiele firm za szybko studzi po wypalaniu, bo liczą się hektary sprzedanych metrów.
    Rozumiem, że samochodem indyjskim też śmigasz, spamerze!

  13. #13

    Domyślnie

    Spamerze? Masz jakiś uraz do Indii, albo minimum wiedzy na temat indyjskiej motoryzacji? Położyłeś w życiu m2 indyjskich płytek? Do Chin tak samo mimo, że wszystko co Cię otacza wyprodukowana w Chinach? Twoja wypowiedź nic sensownego nie wniosła, a na pewno nie dla autora tematu i w tym momencie to Ty świetnie wpasowujesz się w definicję, którą się posłużyłeś, a której znaczenia nie znasz.
    Ostatnio edytowane przez Ermenegildo ; 29-05-2017 o 06:27

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermenegildo Zobacz post
    Spamerze? Masz jakiś uraz do Indii, albo minimum wiedzy na temat indyjskiej motoryzacji? Położyłeś w życiu m2 indyjskich płytek? Do Chin tak samo mimo, że wszystko co Cię otacza wyprodukowana w Chinach? Twoja wypowiedź nic sensownego nie wniosła, a na pewno nie dla autora tematu i w tym momencie to Ty świetnie wpasowujesz się w definicję, którą się posłużyłeś, a której znaczenia nie znasz.
    Pisząc, że każde chińskie płytki w 3 kategorii są lepsze od polskich w 1 to już przegiąłeś na maxa. Do tych indyjskich, chińskich czy tureckich dodawana jest jakakolwiek karta techniczna, producent coś gwarantuje? Wątpię. Z indyjskich produktów to tylko herbata. Chcesz powiedzieć, że na przykład kolekcja My Way z Paradyża jest gorsza od 3 kategorii chińszczyzny? Proszę, nie rób siary. Paradyż to tylko przykład, nie mam tych płytek.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #15

    Domyślnie

    Tak, jest karta techniczna, poza tym jest: Atest Higieniczny, Deklaracja CE, Świadectwo z zakresu Higieny Radiacyjnej, Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, jest również dokument potwierdzający przeprowadzane badanie na antypoślizgowość przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

    Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje pytanie.

    Docelowy klient w większości nie ma bladego pojęcia na temat ww. deklaracji, czy badań, jego interesuje to, co widzi, a ja patrząc na polskie płytki z przedziału cenowego 100-300zł widzę bryndzę, które nawet nie stały przy chińskim gresie za 50zł/m2.

    Załączam zdjęcie płytki 30x60 jednego z wiodących polskich producentów w I gat. w cenie 100zł/m2. Bez komentarza. U chińczyka trafiłyby do kontenera z min. III gatunkiem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1165.jpg
Wyświetleń:	3227
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	390152

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermenegildo Zobacz post
    Tak, jest karta techniczna, poza tym jest: Atest Higieniczny, Deklaracja CE, Świadectwo z zakresu Higieny Radiacyjnej, Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, jest również dokument potwierdzający przeprowadzane badanie na antypoślizgowość przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

    Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje pytanie.

    Docelowy klient w większości nie ma bladego pojęcia na temat ww. deklaracji, czy badań, jego interesuje to, co widzi, a ja patrząc na polskie płytki z przedziału cenowego 100-300zł widzę bryndzę, które nawet nie stały przy chińskim gresie za 50zł/m2.

    Załączam zdjęcie płytki 30x60 jednego z wiodących polskich producentów w I gat. w cenie 100zł/m2. Bez komentarza. U chińczyka trafiłyby do kontenera z min. III gatunkiem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1165.jpg
Wyświetleń:	3227
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	390152
    Czy aby ta płytka z fotki nie jest karbowana? Wracając do tematu, mam polskie płytki w rozmiarze 20x120, minimalna i prawie nie widoczna gołym okiem łódkowatość to przy tym rozmiarze norma. A gdzie kupić takie zachwalane przez Ciebie płytki bo w salonach tylko znane i dość drogie marki? Znakiem tego za swoje słono przepłaciłem bo prawie 100/m2.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Czy aby ta płytka z fotki nie jest karbowana? Wracając do tematu, mam polskie płytki w rozmiarze 20x120, minimalna i prawie nie widoczna gołym okiem łódkowatość to przy tym rozmiarze norma. A gdzie kupić takie zachwalane przez Ciebie płytki bo w salonach tylko znane i dość drogie marki? Znakiem tego za swoje słono przepłaciłem bo prawie 100/m2.

    Mój wykonawca robi płytki gresowe 10 albo i wiecej lat, podobno ułożył kilkaset róznych serii i powiedział że przy rozmiarach powyzyj 60cm banany to nie tylko norma ale i pewnik. Nie ma znaczenia czy jest 40zl za metr czy 350.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie wiem, jakie zwyczaje panują na tym forum i czy można podawać nazwy producentów, czy importerów danych produktów. Jeśli tak to wrzucę link do strony importera, od którego wiele razy kupowałem indyjskie płytki i zawsze świetnie się układały.

    Zauważyłem, że jest wiele a'la renomowanych studio (studiów?) zajmujących się projektowaniem wnętrz, gdzie projektanci wykorzystują chińskie gresy, prawdopodobnie też z uwagi na trzymanie wymiarów. Choć np. popularne u nas chińczyki Ceramstic (produkowane jednak chyba w PL, a na pewno część modeli) mają skrajnie różne opinie, a mi się też zawsze kładą dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony