dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 69
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1374
  1. #1321

    Domyślnie

    mam ten luksus że pracuję jako elektryk i mam dużo potrzebnych narzędzi. a zrobić potrafię prawie wszystko

  2. #1322

    Domyślnie

    ja w sumie też jestem kapitalistą - mam swoją firemkę świadczącą usługi elektryczne od a do z-et

  3. #1323
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja zajmuję się budowlankom, to znaczy że też nie będę miał problemów z budową i wykończeniem

  4. #1324
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    partner wracając do D07 wspomniałeś o kominku z płaszczem wodnym to będzie jedyne ogrzewanie w domu czy będzie jeszcze piec gazowy?

  5. #1325

    Domyślnie

    na dzień dzisiejszy kominek jest jedynym źródłem ogrzewania i od 2 zim spisuje się znakomicie. jedyny minus to że nie można nigdzie wyjechać. docelowo planuję drugie źródło ogrzewania tylko jeszcze nie wiem czy piec elektryczny czy może piec gazowy na wymienne butle - takie jak mają spawacze

  6. #1326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    z tego co piszesz to u was niema gazu, mam ten sam problem - brak gazu. Jeszcze nie zdecydowałem tak do końca jakie miało by być ogrzewanie pod uwagę biorę piec na paliwo stałe w pomieszczeniu gospodarczym albo tak jak ty masz kominek z płaszczem wodnym. Budowałeś dodatkowy komin czy masz kuchnie przeniesioną? a czy w lecie przy niskim ciśnieniu nieczuć w pokoju zapachu sadzy?

  7. #1327

    Domyślnie

    budowaliśmy dodatkowy komin - zapachu sadzy nie wyczuwam. jak budowaliśmy to piece na ekogroszek dopiero zdobywały rynek i jakoś je pominęliśmy w rozważaniach nad ogrzewaniem.

  8. #1328
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    a ile ma kw twój kominek,masz zamontowany mikroprocesorowy sterownik dolotu powietrza do spalania, albo inną elektronikę?

  9. #1329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Kochani Praktyczni,

    wrzućcie zdjęcia swoich ogrodzeń.
    My jesteśmy na etapie zmiany koncepcji - z klinkieru + drewno na "coś tańszego"

  10. #1330
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    planujecie ogrodzenie frontowe? bo jak pamiętam to w koło jest ogrodzenie

  11. #1331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Marek..
    Ogrodzenie jest z trzech stron, od frontu brak
    Pamiętasz jak bezproblemowo mogliście sobie zaparkować auto przed domem?

    Zmiana koncepcji u nas nastąpiła w pierwszej kolejności z przyczyn finansowych. Okazało się także po dokładnych przymiarkach, że nasze ogrodzenie musi być dość niskie - takie na ok 1 m. Dom jest poniżej poziomu drogi, gdybyśmy zrobili tak jak po bokach 1,50 cm, to z drogi wyglądałoby to karykaruralnie - widac by było praktycznie sam dach. Po wykonaniu murka z klinkieru nasze sztachetki musiałyby mieć ok 30 cm.. Jakoś mi to tak nie widzi..
    Skończy się więc pewnikiem na samej podmurówce (i ten punkt programu boli mnie najbardziej - wizja owego betonu) i drewnianych sztachetach pomalowanych tak jak oblicówka. Zastanawialiśmy się nad obłożeniem podmurówki płytkami klinkierowymi, tak jak cokół, ale nie wiem czy to jest, nomen omen, praktyczne. Widzieliście gdzies takie rozwiązanie?

  12. #1332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Dzit
    a ile ma kw twój kominek,masz zamontowany mikroprocesorowy sterownik dolotu powietrza do spalania, albo inną elektronikę?
    mamy kominek Makroterm 18 kW ze sterowaniem pracą pomp i dmuchawy w komplecie. spisuje się znakomicie.

  13. #1333
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    to ile się pali taki kominek na pełnym wsadzie drewna, działanie tego kominka pewnie jest podobne do pieców z nadmuchem, jak ustawisz 50 stopni na sterowniku to trzyma taką temperaturę aż do całkowitego wypalenia się drewna?

  14. #1334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    AgnesK
    Jak zrobicie drewniane ogrodzenie nawiązujące do elewacji to na pewno będzie wyglądało super. U nas ma być jutro geodeta i ma wytyczyć granice działki, jak się pojawi bo wytycza ją trzeci miesiąc

  15. #1335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Dzit
    to ile się pali taki kominek na pełnym wsadzie drewna, działanie tego kominka pewnie jest podobne do pieców z nadmuchem, jak ustawisz 50 stopni na sterowniku to trzyma taką temperaturę aż do całkowitego wypalenia się drewna?
    na dzień dzisiejszy mamy tak jak piszesz - zadana temp. wody i piec tak dmucha by to utrzymać. planuję rozbudować jeszcze sterowanie o regulator pokojowy by po osiągnięciu temp. w pomieszczeniu wyłączał np. podłogówkę a grzał tylko cwu.
    teraz sam służę za regulator - jak jest za ciepło to skręcam zawór trójdrogowy i na podłogę idzie niższa temp.

  16. #1336
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maraxela

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    my tez budujemy praktyczny od kwiatnia do teraz mamy juz prawie stan surowy zamkniety -no moze jeszcze nei zamkniety bo okien brakuje w scianach ale dach ejst."lekko "projekt przerobilismy o taraz 30 m zalacyzlabym zdjecia ale za bardzo nie wiem jak[/url]

  17. #1337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    może by ktoś doszkolił jak się wstawia zdjęcia

  18. #1338

  19. #1339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    może koleżanka by coś wkleiła jak już wie jak to zrobić, bo ja na razie nie mam co

  20. #1340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    marsss co tam słychać u Ciebie, taki jesteś zapracowany że nie masz czasu nic napisać?

Strona 67 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony