dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wypełnienie ubytku po farbie.

    Zacząłem malowanie i w jednym miejscu w którym kiedyś wisiał mocno grzejący TV odeszła mi farba. Na pozostałej powierzchni trzyma się bardzo mocno, odrywałem farbę do momentu w którym się mocno trzymała.
    No ale mam dziurkę i zastanawiam się jak ją załatać?
    Myślałem żeby wypełnić ubytek gładzią szpachlową pomalować białym akrylem (sufitową), a na na koniec kolorem. Co Wy na to?

    Mam jeszcze biały grunt śnieżki ale nie wiem czy sam grunt pokryje ubytek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0977.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	112,7 KB
ID:	389916  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Zagruntować płynnym gruntem. Zaszpachlować miękką gładzią, najlepiej polimerową. Przetrzeć drobnym papierem ściernym (>300). Zagruntować ponownie. Pomalować docelowym kolorem.

    Niestety prawie na pewno zaprawka będzie widoczna, pytanie czy będzie Ci to w tym miejscu przeszkadzało. Trzeba mieć dobrą rękę do szpachlowania i szlifowania, dobrą farbę, która nie wyblakła i której identyczny odcień "jak kiedyś" da się dokupić, oraz dobrą rękę do malowania.

    No chyba, że chcesz malować całą ścianę. Wtedy raczej nie będzie problemu, jeśli zrobisz tak, jak opisałem.

  3. #3

    Domyślnie

    Płyny grunt już poszedł. Rano zaszpachluje gładzią, a wieczorem będę szlifował. Cała ściana będzie malowana.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    usunięcie łuszczących się fragmentów powłoki malarskiej to dobry krok. Następny etap to dokładne odpylenie podłoża i jego zagruntowanie gruntem głęboko penetrującym, np. ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący. Do wypełnienia ubytków zalecam gotową masę szpachlową ACRYL PUTZ® LT22 LIGHT. Jest to bardzo dobra gładź, przeznaczona do szybkiego uzupełniania rys, pęknięć oraz wszelkiego rodzaju ubytków – bez względu na rodzaj podłoża. Nałożoną gładź należy wyszlifować, odpylić, pokryć farbą podkładową (np. wspomnianą przez Pana Śnieżką Grunt) oraz pomalować farbą nawierzchniową – zalecam zastosowanie Śnieżki Barwy Natury lub Śnieżki Satynowej. Aby uzyskać jednolitą kolorystykę, konieczne może być ponowne malowanie całej ściany.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony