dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Obchodzenie się z półsuchym betonem

    Witam,
    ma zamiar zastosować beton pół suchy do utworzenia stóp betonowych pod gruntem, bo jedynie taki beton będzie mi mógł być przywieziony z betoniarni, konkretnie B25. Powiedzcie jak obchodzić się z takim betonem, czy on szybko wiąże i trzeba się uwijać i najważniejsze czy taki beton trzeba jakoś ubijać, czy wystarczy go zasypać do dołu? Planowałem wykonać jakiś niewysoki 20cm szalunek żeby powierzchnię zrównać, ale czy to ma sens z takim betonem?

  2. #2

    Domyślnie

    No jak wsypiesz luźny to i taki zastygnie jak naciągnie z gruntu wody zarobowej. Ale nie będzie miał tej samej wytrzymałosci co zwyczajnie lany z gruchy.
    Nie masz możliwości przepuścić przez betoniarkę i dodać wody?

    Jak zagęścisz w wykopie to woda gruntowa pod wpływem stopy czy płyty wibracyjnej podejdzie w górę i zwiąże lepiej. No i trza zraszać pielęgnować lepiej niż normalny. Na to pójdzie właściwa stopa pod słup ze zbrojeniem robiona budowie czy gotowa? Tak czy siak trzy razy sprawdzaj odmierzenie ,wymiary i kąty. JAk grunt suchy to nie żałuj wody ale lej z umiarem i delkatnie żeby z wierzchu piasek nie został a mleczko w głąb poszło

  3. #3

    Domyślnie

    Nie masz możliwości przepuścić przez betoniarkę i dodać wody?
    No nie, dlatego będzie przywieziony na przyczepce, do wsypania.
    Na to pójdzie właściwa stopa pod słup ze zbrojeniem robiona budowie czy gotowa?
    Chciałem na to postawić kilka warstw bloczków fundamentowych.
    Tak czy siak trzy razy sprawdzaj odmierzenie ,wymiary i kąty.
    Mam zamiar zrobić to w szalunku z płyty osb.

  4. #4

    Domyślnie

    wsyp w miejsce tej stopy i ubij czy tam udeptaj.. Nie uzywaj stopy wibracyjnej bo możesz jej nie wyjąć (zalezy jaki faktycznie on będzie).
    Najlepiej wysciel przyczepke folią, albo jakieś baniaki poustawiaj i w nie niech ci wsypią normalny beton gęstoplastyczny. Teraz jak przywieziesz półsuchy to może tak byc że juz będzie gów..wart, zanim go wsypiesz. Beton zaczyna wiązć od począrtku, w zalezności od cementu uzytego.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z całym szacunkiem ale to właśnie półsuchy beton będzie najmocniejszy. W żadnym przypadku nie mieszać go z wodą! Ubić za pomocą kołka i przykryć folią. Po 12 godzinach zacząć polewać wodą.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    w takiej temperaturze jak teraz zanim go dowiezie nadmiar wody odparuje i nie skończy się wiązanie.


    Jakby półsuchy był super i naj to zastanawiam sie dlaczego rdzenie żelbetowe nie zasypywałem suchym?..ale przemyślę to i następnym razem wezmę koparkę zamiast pompy

    Rozbierałem wszelkie rodzaje betonów po kilku ładnych latach od zrobienia i widziałem jak wygląda beton suchy w stosunku do gęstoplastycznego.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Z punktu widzenia stosunku c-w półsuchy jest lepszy. Natomiast marnie otula wszelkie zbrojenia. Trzeba tez go mechanicznie ubić bo inaczej będzie miał dziury.
    Wrzucenie go do betoniarki i dodanie wody będzie błędem i do tego się odnoszę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony