dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pekający sufit w bloku z wielkiej plyty.

    Ostateczne podejście do pękającego sufitu w bloku z wielkiej płyty. Wszystko wykute ,brak luźnych elementów.Teraz w planie jest porządne zagruntowanie tego co widać. Następny krok to porządne wypełnienie tego klejem elastycznym do płytek w 2 etapach tzn: wpierw głębokie szczeliny a jak porządnie wyschnie to druga warstwa tak żeby zostawić miejsce jeszcze na gładź. Nie zamierzam dawać żadnych siatek ani flizelin. Ktoś coś podpowie? Wszystkie uwagi mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego sufit pęka?

  3. #3

    Domyślnie

    W bloku z wielkiej płyty pracują płyty żelbetonowe-to jest na łączeniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianczypek Zobacz post
    Ostateczne podejście do pękającego sufitu w bloku z wielkiej płyty. Wszystko wykute ,brak luźnych elementów.Teraz w planie jest porządne zagruntowanie tego co widać. Następny krok to porządne wypełnienie tego klejem elastycznym do płytek w 2 etapach tzn: wpierw głębokie szczeliny a jak porządnie wyschnie to druga warstwa tak żeby zostawić miejsce jeszcze na gładź. Nie zamierzam dawać żadnych siatek ani flizelin. Ktoś coś podpowie? Wszystkie uwagi mile widziane.
    Czy Twoje działania przyniosły dobre efekty? U mnie też są takie pęknięcia i nie mam już do nich siły.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    opisany przez Pana problem należy zgłosić od spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej. Pęknięcie najprawdopodobniej występuje w miejscu łączenia płyt żelbetonowych. Jednym z rozwiązań, które pozwolą zamaskować pęknięcie jest wypełnienie ubytku klejem elastycznym i nałożenie gładzi lub przyklejenie w tym miejscu np. belki styropianowej.

    Prace należy zacząć od odpylenia i zagruntowania ubytku (polecam ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący). Szczelinę może Pan wypełnić masą elastyczną, np. wspomnianym klejem do płytek lub naprawczą masą elastyczną ACRYL-PUTZ® FX 23 FLEX. Najprawdopodobniej trzeba będzie tę czynność wykonać minimum dwukrotnie. Założenie przed aplikacją gładzi siatki jest dobrym pomysłem – dzięki niej będzie mniejsze ryzyko ponownego pękania sufitu. Do wykończenia polecam zastosować dostępną w gotowej do użycia formie gładź ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Szanowny Panie,

    opisany przez Pana problem należy zgłosić od spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej.
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    A mogę spytać w jakim celu do tej pierwszej? Rozumiem że chodzi o pozwolenie na wykonanie remontu?

  7. #7

    Domyślnie

    Przykleiłem kasetony ze styropianu. Kilka lat temu i to działa, tzn maskuje pęknięcie na łączeniu płyt.
    Wzór na łączeniu kasetonów powstał z szablonu i szpachlówki gipsowej z włóknami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit.jpg
Wyświetleń:	4204
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	392213

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie proponuję wklejenie siatki - elewacyjnej pociętej na pasy .

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak mieszkałem w Rudzie Śląskiej w bloku to miałem podobnie i żadne zabiegi nie pomogły i to co ty chcesz zrobić to wyrzucanie pieniędzy i szkoda roboty , to musi być zrobione raz a porządnie czyli kup siatkę do elewacji minimum 160-kę worek kleju do siatki i zrób to porządnie , ja tak zrobiłem i przez 6 lat aż do wyprowadzki nie było najmniejszej ryski , przedtem co roku to samo , a mieszkałem nad polem wydobywczym kopalni Bielszowice i rąbało 10 razy w tygodniu tak że szklanki ze stołu spadały
    oczywiście siatka na cały sufit nie paski , to jest 1 godz roboty potem tylko gips szpachlowy i dopiero gładź , będziesz zadowolony

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby klejenia na cały sufit , wystarczy pas 30 cm szerokości . To płyta żerańska i pęknięcia są tylko na łączeniach . Po wypełnieniu bruzdy , przed zatopieniem siatki zeskrob w tym miejscu gładź szpachlową - podejrzewam że sufit szpachlowany , zagruntuj , i wtop siatkę w klej .

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał manfred1 Zobacz post
    A mogę spytać w jakim celu do tej pierwszej? Rozumiem że chodzi o pozwolenie na wykonanie remontu?
    Szanowny Panie,

    zgłoszenie do administracji (wspólnoty lub spółdzielni, w zależności od tego kto administruje budynkiem) zaistniałego problemu może pomóc w jego rozwiązaniu (być może podobne pęknięcia występują też w większej liczbie mieszkań w budynku).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Tak i administrator znajdzie milion powodów aby to nie był jego problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony