dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xamax

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    4

    Domyślnie Prawidłowy montaż okien na taśmy / wątpliwości

    Witam
    Mam pytanie dotyczące prawidłoego montażu okien na taśmy montażowe i mam nadzieję na szybką reakcję jakiegoś fachowca.
    Nie mam doświadczeń nt. Montażu okien, oprócz tych z google gdzie czytam że dobre okna można zepsuć złym montażem, a jako właściciel będę się potem męczyć z wilgocią i grzybem.
    Budujemy energooszczędny dom dlatego zainwestowaliśmy w droższe i cieplejsze okna. Okna robią naprawdę dobre wrażenie i w ostatnich dniach ekipa montażowa zaczęła je wstawiać. Chodzi o to żeby montaż był ciepły i szczelny, wymóg ten zna dostawca okien. Okna są montowanie na taśmy Iso bloco one. Po wizycie na budowie mamy pewne wątpliwości, czy montaż jest przeprowadzany prawidłowo.
    Wiemy, że taśmy te potrzebują czasu na rozprężenie i w niektórych oknach wygląda to ok. Ale w niektórych miejscach, szczeg ólnie w rogach i w miejscach gdzie mają być parapety, są szczeliny widoczne gołym okiem, taśma jest tam naciągnięta albo pomarszczona, a w miejscach złączeń wyglądan na przerwaną. Są szczeliny i to nie małe. Jedno okno zostało źle zmierzone, krótsze o 2 cm, w tym miejscu wolną przestrzeń wypełniono podwójną taśmą, czy to dobre rozwiącanie czy lepiej nowe okno zamówić? Obawiam się że w miejscach tych szczelin taśma nie rozpręży się prawidłowo i nie zatrzyma wilgoci, przec co zrobią się mostki termiczne.
    Info pana od montażu jest takie ,że te szczeliny i tak przykryje tynk / jakoś mnie to nie uspokaja bo to tyko 2 cm nieizolowanego tynku.
    Nie wiem czy wstrzymać montaż i żądać poprawek czy jest wszystko ok .
    Tutaj kilka przykłatów z budowy


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0004.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	389965
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0005.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	389966
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0006.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	389967
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0001.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	389964   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0007.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	389968  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W skrócie.
    Spieprzony montaż.
    Taśmy Isochemii z folia źle założone na oknie i to co widac jest tego efektem.
    Do przemontowania

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xamax

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    W skrócie.
    Spieprzony montaż.
    Taśmy Isochemii z folia źle założone na oknie i to co widac jest tego efektem.
    Do przemontowania
    dziękuję za szybką odpowiedź, niestety potwierdzającą moje obawy.
    czyli nie ma co wierzyć, że to się samo rozpręży i wypełni luki.
    więc najlepiej wstrzumać dalszy monaż i niech poprawiają! Sporo okien jest jeszcze do założenia, do tego dopodłogowe i duże elementy. Aż mnie trzepie jak pomyślę że to wszystko spierdzielą!
    czy jest gdzieś w sieci jakaś instrukcja jak takie okno powinno być prawidłowo zamontowane żebym w poniedziałek mogła na budowie wytknąć błędy? najgorsze że szef montażu uważa że wszysto jest ok i nie potrzebnie panikuję!

  4. #4

    Domyślnie

    Jaka piękna katastrofa montażowa. Też to przerabiałam.

    Znajdź fachowca z innej firmy, zapłać za konsultacje i pilnowanie, w najgorszy razie (a może najlepszym) zmień ekipę montującą. U producenta okien możesz sprawdzić czy ekipa miała szkolenie.

    Współczuje stresu. Mnie to kosztowało sporo nerwów.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xamax

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Masakra, właśnie znajomy zauważył że taśmę którą użyli jest za wąska bo profil okna jest 85mm a oni użyli do węższego profilu taśmy, więc każde okna zamontowane jest do przemontowania!!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał xamax Zobacz post
    więc najlepiej wstrzumać dalszy monaż i niech poprawiają! Sporo okien jest jeszcze do założenia!
    A najlepiej rozpocząć od przygotowania otworów, bo tak "na oko" ze zdjęć, nie ma większego znaczenia, czy taśma się rozpręży, czy nie i tak będzie wiało przez szczeliny ościeża.
    PRO QUALITY

  7. #7

    Domyślnie

    Wszędzie masz szczeliny, w których powstaną mostki termiczne, nawet taśmy sobie z tym nie poradzą. Otwory okienne powinny być przygotowane do ciepłego montażu.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xamax

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A najlepiej rozpocząć od przygotowania otworów, bo tak "na oko" ze zdjęć, nie ma większego znaczenia, czy taśma się rozpręży, czy nie i tak będzie wiało przez szczeliny ościeża.
    Przygotowanie to znaczy jak konkretnie przygotować żeby poprawnie zamontować? Przepraszam jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o budowy a osoba koordynator jest właśnie na urlopie, montaż okien mial przejść w tym tygodniu bezproblemowo, przynajmniej tak nas ekipa zapewniała, a tu taka katastrofa!

  9. #9

    Domyślnie

    Otwór powinien być wyrównany, bez szczelin jak np. na 4 zdjęciu - nie wypełni tego gąbka rozprężna, nie przykryje taśma. Zadaniem ciepłego montażu jest usunięcie wszelkich mostków termicznych.

    Weź fachurę i niech zadba o montaż. W cenie okien to niewielki koszt. Nie przegadasz ekipy, jeśli się na tym nie znasz. Zaoszczędzisz sobie nerwów teraz i na przyszłość.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał xamax Zobacz post
    Przygotowanie to znaczy jak konkretnie przygotować żeby poprawnie zamontować?
    Otwory chyba z pustaka, więc mniej więcej tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ościeże Porotherm 1.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	389971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0287.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	389972  
    PRO QUALITY

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo jestem ciekaw jak wykonali doły okien. Widać całkowity brak rozumienia tej techniki uszczelnienia.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Zadaniem ciepłego montażu jest usunięcie wszelkich mostków termicznych.
    I tak oto zaczyna się wielkie nieporozumienie nazywane powszechnie "ciepłym montażem" a efekty są niestety często takie jak na zdjęciach. Klient chce - bo słyszał, że tak jest najlepiej. Sprzedawca nie ma zielonego pojęcia jak to wykonać ale przed klientem udaje takiego co to zęby zjadł na "ciepłym montażu". Najważniejsza jest oczywiście "dobra cena" bo ci co sobie policzą 2-3x drożej niż za zwykły montaż to złodzieje.. A na koniec klient dostaje coś co jest ostatecznie znacznie gorsze niż montaż "na pianę" za sporo większe pieniądze
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 27-05-2017 o 08:04

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    ..ale przecież po to jesteśmy by prostować te mity.. tyle że przez mądrzejszych oceniani jako naganiacze naciągaczy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony