dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xamax

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    4

    Domyślnie Prawidłowy montaż okien na taśmy / wątpliwości

    Witam
    Mam pytanie dotyczące prawidłoego montażu okien na taśmy montażowe i mam nadzieję na szybką reakcję jakiegoś fachowca.
    Nie mam doświadczeń nt. Montażu okien, oprócz tych z google gdzie czytam że dobre okna można zepsuć złym montażem, a jako właściciel będę się potem męczyć z wilgocią i grzybem.
    Budujemy energooszczędny dom dlatego zainwestowaliśmy w droższe i cieplejsze okna. Okna robią naprawdę dobre wrażenie i w ostatnich dniach ekipa montażowa zaczęła je wstawiać. Chodzi o to żeby montaż był ciepły i szczelny, wymóg ten zna dostawca okien. Okna są montowanie na taśmy Iso bloco one. Po wizycie na budowie mamy pewne wątpliwości, czy montaż jest przeprowadzany prawidłowo.
    Wiemy, że taśmy te potrzebują czasu na rozprężenie i w niektórych oknach wygląda to ok. Ale w niektórych miejscach, szczeg ólnie w rogach i w miejscach gdzie mają być parapety, są szczeliny widoczne gołym okiem, taśma jest tam naciągnięta albo pomarszczona, a w miejscach złączeń wyglądan na przerwaną. Są szczeliny i to nie małe. Jedno okno zostało źle zmierzone, krótsze o 2 cm, w tym miejscu wolną przestrzeń wypełniono podwójną taśmą, czy to dobre rozwiącanie czy lepiej nowe okno zamówić? Obawiam się że w miejscach tych szczelin taśma nie rozpręży się prawidłowo i nie zatrzyma wilgoci, przec co zrobią się mostki termiczne.
    Info pana od montażu jest takie ,że te szczeliny i tak przykryje tynk / jakoś mnie to nie uspokaja bo to tyko 2 cm nieizolowanego tynku.
    Nie wiem czy wstrzymać montaż i żądać poprawek czy jest wszystko ok .
    Tutaj kilka przykłatów z budowy


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0004.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	389965
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0005.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	389966
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0006.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	389967
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0001.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	389964   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20170526-WA0007.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	389968  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony