dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makako007

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie ma wymogu żeby pod styropianem było szczelnie, ważne żeby się trzymał!

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    No to wtedy, w przypadku kiepsko uszczelnionej listwie startowej wiatr będzie wychładzał ścianę. Ścianę, która w zimie z wiadomych względów będzie nagrzana. Pomyśl co wtedy się stanie gdy zimne powietrze zetknie się z ciepłym murem?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał makako007 Zobacz post
    Nie ma wymogu żeby pod styropianem było szczelnie, ważne żeby się trzymał!
    Jest wymóg właściwego ministra, że system ma być NRO oraz wymóg producenta, że ma być klejenie obwodowo-punktowe lub całopowierzchniowe.

  4. #44

    Domyślnie

    Po dalszym wczytaniu się w temat okazuje się, że artykół, który cytowałem jest niewiarygodny. Przepisy ppoż nie będą się tyczyć budynków o elewacji poniżej 25m. Pytanie zatem na ile wiarygodna jest reszta treści. Trzeba też pamiętać o różnicy pomiędzy wymogami a zaleceniami producenta. Rozmawiając z doradcami technicznymi kilku systemów wyraźnie zaznaczano, że są to zalecenia. No może poza przypadkiem gdzie TermOrganika pisze w zaleceniach do szarego, że instalować bezwzględnie przy osłoniętym rusztowaniu.

  5. #45

    Domyślnie

    A ja z innej beczki -ostatnio 30 stopni w cieniu i czy przy takiej temperaturze na pewno wytrzymałość klejów będzie zapewniona, czy nie zastygnie za szybko i nie zwiąże?

  6. #46

    Domyślnie

    Klejenie w zakresie 5-25(30) stopni. Tylko w 1 miejscu wyczytałem, że "30", więc rzeczywiście jest to już b. wysoka temperatura. Ale po przyklejeniu styro, sam styro jest już naturalną barierą ochronną przed ciepłem

    Gorzej chyba z samym tynkiem/barankiem -jakieś zalecenia co do temperatur?

  7. #47

    Domyślnie

    Tynki mają identyczne zalecenia 5 do 25C. Czym wyższa tym wieksze ryzyko przebarwien przy zacieraniu. Czasami fajnie widać na gotowych elewacjach gdzie byly kolejne piętra rusztowania...
    U mnie robili tynk w upał - ponad 25C i jakoś im ładnie wyszło, ale oczywiście ściana w cieniu. W słoncu by sie to nie udało.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Po dalszym wczytaniu się w temat okazuje się, że artykół, który cytowałem jest niewiarygodny. Przepisy ppoż nie będą się tyczyć budynków o elewacji poniżej 25m.
    Nie wydaje mi się. Tu chodzi o to, że w budynkach o wys. pow. 11 kondygnacji docieplenie musi być z materiałów niepalnych.
    Wszystko jest opisane w Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1422) http://www.gunb.gov.pl/akty/obowiaz/...ter1011015.pdf
    "Par. 216 Pkt. 8. W budynku, na wysokości powyżej 25 m od poziomu terenu, okładzina elewacyjna i jej zamocowanie mechaniczne, a także izolacja cieplna ściany wewnętrznej, powinny być wykonane z materiałów niepalnych."

  9. #49

    Domyślnie

    Otóż to. Poniżej to już inna bajka i tu jakoś nie widać, żeby było jakieś rozporządzenie w tym względzie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Otóż to. Poniżej to już inna bajka i tu jakoś nie widać, żeby było jakieś rozporządzenie w tym względzie.
    Tego nie powiedziałem, wspomniane wyżej rozporządzenie dotyczy również pozostałych budynków. Dział VI „Bezpieczeństwo pożarowe” wspomnianego wyżej rozporządzenia dotyczy nie tylko sklasyfikowanych pożarowo budynków, lecz także wszystkich pozostałych, niepodlegających klasyfikacji pożarowej" ($ 208, $ 216, $ 271).

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ---grunt pg610 - 2,00netto/m2 tynk amphisilan - ok. 13,40netto/m2---
    B. ciekawe zestawienie bo wykonawca z którym rozmawiałem nie chciał byśmy załatwili sobie materiały sami i powiedział mi, że wszystkie materiały systemu Caparol ma z hurtowni (kleje, siatki, listwy, tynk silikonowy, parapety, obr. blacharskie, bez styropianu!) wyjdą ok. 50 zł/m2!!! Czyli to jakieś chciejstwo i zmowa na rynku chyba... (PW)

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Przykładowa kalkulacja dla 200m2
    Na szaro to co niepoliczalne z m2, ale przy takim domku mniej wiecej tak wychodzi.
    Pozycja po pozycji...
    Parapety.... mozna stalowe byle co za 10zl/mb zalozyc i zardzewieje za rok, mozna aluminiowe za 40/.mb, mozna kamien od 50-500 za mb... wiec wiesz... parapety to nic nie mowi... zreszta zobacz jak jest w tynkach Mozna sisi a mozna Carbon
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Generalnie należy stosować się do zaleceń producenta, cześć wykonawców ze względów oszczędnościowych ( materiał i czas) robi niestety po swojemu.

    Odnośnie wcześniejszych zapytań:
    W czasie prac montażowych, w tym przyklejania grafitowych
    płyt styropianowych, należy przestrzegać zakresów
    temperatur podanych przez producenta systemów ociepleń
    (zazwyczaj w przedziale pomiędzy 5 a 25⁰C). Ma
    to szczególne znaczenie w okresie wiosny i jesieni, kiedy
    to występują duże dobowe różnice temperatury.
    Do przyklejania płyt zaleca się stosowanie klejów uniwersalnych,
    podobnie zresztą jak do przyklejania innych
    szarych płyt dostępnych na rynku. Klej należy nakładać
    na płytę metodą obwodowo-punktową tak, aby powierzchnia
    klejenia wynosiła co najmniej 60%

  14. #54

    Domyślnie

    Warto tu zwrócić uwagę, że przy temperaturze 25C i dużym nasłonecznieniu temperatura powierzchni szarego styropianu będzie znacznie przekraczała 25C. Warto również zwrócić uwagę na temperaturę ścian, do których przyklejamy rzeczony styropian. Warto też zwrócić uwagę, że płyta w takich warunkach nieco zwiększy swoje gabaryty, po czym, kiedy słoneczko już zajdzie, zacznie się kurczyć. W efekcie drobne szpary, widoczne przy niskim słońcu będą nam znikać w dzień. Jeśli je zapianujemy, na pianę będą działały siły w dzień ściskające a pod wieczór rozrywające, na tyle silne, że są w stanie poodrywać warstwę styropianu przyległego do piany. Warto zwrócić uwagę, że najlepiej podczas prac zraszać chłodną wodą, ewentualnie prace podejmować nocą

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    ...ewentualnie prace podejmować nocą
    i to jest najlepsza podpowiedź jaką kiedykolwiek usłyszałem dla grafitu i wcale nie żartuję

  16. #56

    Domyślnie

    Zrobiłem elewacje w lato na graficie. Jakiś większych szpar nie widziałem rano/popołudnie w słoncu. Ale generalnie szare plyty bardzo sie nagrzewają bez siatek. Jak ktos robi grafit to najlepiej tylko w pochmurny dzień i do tego siatka. Na drugi raz dopłaciłbym za styropian z białą powłoką przynajmniej na ścianę zachodnią (na południowej śłonce konczy sie po 13tej i po południu mozna spokojnie kleić w cieniu).
    Temperatura wierzchniej częsci grafitowego styro przekracza w słoncu 60stopni. Od strony kleju jest sporo niżej ale na pewno więcej niż 25.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 03-07-2017 o 07:53

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    witam,
    dziś ekipa zaczęła kleić styropian grafitowy 20cm.
    położyli z trzy-cztery warstwy (od dołu, tak jak na fotce), doszli do okien ale na fajrant gdy podjechałem na budowę okazało się, że kleją na placki.
    chcę wstrzymać ich pracę i zażądać klejenia obwodowo + placki wedle sztuki budowlanej.
    co z tymi warstwami już położonymi na placki?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele01.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	393358

  18. #58

    Domyślnie

    Masakra jakaś z tymi ekipami. Ja gdybym jeszcze raz był na tym etapie kazałbym zrywać i kłaść od nowa. Tyle, że u mnie materiał był po stronie wykonawcy. Jeśli tak nie jest, to od razu odjąć te trzy warstwy z wypłaty żeby dalej było jasne. Potem cienki aluminiowy profil i sprawdzać co jakiś czas czy będzie wchodził za styropian. Na tym etapie kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola. Ja przeciągnąłem ekipę do zbrojenia, ale i to spierniczyli. Trzeba gonić tych partaczy.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Nic dziwnego że kombinują jak inwestor nie patrzy. Jak ktoś kleił kiedys styro na placki i obwodowo to wie ile z tym drugim więcej zabawy Niestety ale trzeba pilnować bez przerwy.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi.
    czy da radę uratować jeszcze moje ocieplenie czy trza zrywać i kłaść na nowo?
    myślę aby doszczelinić to co położyli i już dalej kłaść ramka+placki.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony