dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Utwierdźcie mnei proszę w przekonaniu ze klejenie na grzebień to najlepsze rozwiązanie Tak się dogadalem z wykonawcą - kręcił trochę głową, próbował marudzić, ze sciany pewnie krzywe itp. Dałem mu poziomice 3m i kazałem sprawdzać - nie bardzo miał się czego czepić i mówił, że zrobi na grzebien
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Utwierdźcie mnei proszę w przekonaniu ze klejenie na grzebień to najlepsze rozwiązanie Tak się dogadalem z wykonawcą - kręcił trochę głową, próbował marudzić, ze sciany pewnie krzywe itp. Dałem mu poziomice 3m i kazałem sprawdzać - nie bardzo miał się czego czepić i mówił, że zrobi na grzebien
    Utwierdzam. Grzebień to najlepiej jak się da. O ile podłoże pozwala

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Utwierdźcie mnei proszę w przekonaniu ze klejenie na grzebień to najlepsze rozwiązanie Tak się dogadalem z wykonawcą - kręcił trochę głową, próbował marudzić, ze sciany pewnie krzywe itp. Dałem mu poziomice 3m i kazałem sprawdzać - nie bardzo miał się czego czepić i mówił, że zrobi na grzebien
    Mocowanie płyt styropianowych do ściany zewnętrznej budynku techniką rozprowadzenia kleju na całej powierzchni (tzw. Metoda na grzebień) jest najlepszym rozwiązaniem jaki można zastosować. Płyta styropianowa całą powierzchnią równomiernie przylega do ściany budynku co ma bardzo pozytywny wpływ na trwałość i stabilność całego systemu ociepleń. Metoda całopowierzchniowego klejenia płyty styropianowych może być coraz częściej stosowana z uwagi na możliwość uzyskania równej powierzchni wznoszonych ścian (bloczki, cegły, pustaki, mają już często powtarzalne wymiary) . Nie znaczy to że metoda klejenia pasmowo-punktowa (ramka na zewnątrz i w środek kilka placków kleju) jest zła. Jej zastosowanie jest sprawdzone od wielu lat, a bardzo często jest to jedyna poprawna metoda jaką można zastosować ze względu na nierówność podłoża do którego będą mocowane płyty styropianowe. W zaleceniach firmy Termo Organika dostępnych na https://termoorganika.pl/pozostale jest zamieszczone więcej informacji odnośnie poprawnego montażu płyt styropianowych.

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotr_kaminski

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nowoczesna chemia jest mega mocna - sprawdzaliście jaką ma przyczepność klej do styropianu? 0,08MPa. Większą analiza potrzeby kołkowania można przeczytać tutaj http://www.usiebiewdomu.com/2017/10/kolkowaniestyropianu.html
    Jednym powodem kołkowania może być słabonośne podłoże ale to tylko dodatek do kleju. Kiedyś byłem na szkoleniu sygnowanym przez firmę na pierwszą literę alfabetu i pan (nie wiem czy pracownik, ale miał firmowy trykot) mówił o tym by nie robić po całym obwodzie kleju ale zostawić "szparę" z góry i dołu by para wodna wychodząca że ściany miała gdzie odparować. Po tym ja wyszedłem

  5. #105

    Domyślnie

    Witam mam pytanie odnośnie montowania narożników do rogów wewnętrznych czy jest to wymagane??? Mam garaż mniejszy od ściany szczytowej budynku do której jest dostawiony, jak właściwie należy postępować z tymi narożnikami wewnętrznymi. Czy są wogóle narożniki do montowania do rogów wewnętrznych, czy wystarczy jeśli wykonawca wywinie tylko siatkę na ścianę prostopadłą??

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Siatkę w narożniku fachowiec wywinie z jakimś promieniem i może to wyglądać nieestetycznie. Narożnik wewnętrzny (są takie uniwersalne zew/wew) pozwoli znosić naprężenia elewacji ścian i zapobiegnie pęknięciom. Koszt narożników znikomy, a estetyka tylko na tym zyska.
    Ale to tylko moje dywagacje, nie poparte budowlanym doświadczeniem w tym zakresie.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #107

    Domyślnie

    Może wypowie się jeszcze ktoś ( pytanie 2 posty wcześniej) z doświadczeniem w tym zakresie, byłbym wdzięczny.


    Pozdrawiam

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    prawidlowo wywiniety zaklad siatki dla naroznika wewnetrznego, na dobrej jakosci siatce i co wazne - nie przeciety podczas obrobki - spokojnie daje rade w tym miejscu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony