dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Koszt przylacza mediow

    Witam,
    Jestem zainteresowana dzialka do ktorej wszystkie media (gaz,prad,kanalizacja i woda) sa w odleglosci ok. 100 m. Wlasciciel mowi , ze koszty doproadzenia nie powinny przekroczyc 30 tys a mnie sie wydaje, ze duzo...duzo wiecej. Dzialka jest pod Warszawa. Kto ma racje ?

  2. #2

    Domyślnie

    Prąd jest tani bo płacisz energetyce za postawienie skrzynki w granicy działki, zryczałtowaną kwotę za każdy kwh mocy przyłączeniowej. W moim przypadku 11kwh kosztowało coś około 800-900zł. Do tego instalacja odbiorcza. Za tą część zapłaciłem 1200zł (skrzynka na paliku plecami dostawiona do tej energetyki) W twoim przypadku dolicz 100m wykopu i odpowiedniego kabla i będziesz miał koszt całkowity prądu. Woda to również rozsądny koszt. Projekty, materiały, robocizna z własną betonową studzienką na wodomierz i nie tylko, to w moim przypadku był koszt 3500zł - w tym przecisk pod drogą gminną. U mnie było to około 15m przyłącza: wodociąg ->studzienka. Dolicz 85m wykopu i rury. Gaz i kanaliza to dla mnie zagadka - takich luksusów u siebie nie mam więc się nie wypowiadam

  3. #3

    Domyślnie

    Gaz i kanalizacja w sumie nie są Ci potrzebne także pogląd już masz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony