dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie Budowa najazdu samochodowego, słupy betonowe.

    Witam wszystkich.

    Chciałbym zrobić sobie najazd samochodowy.
    Właściwie to nowy podjazd bo jeden już posiadam (drewniany) ale będzie do rozbiórki - utrudnia wjazd do garażu, jest za stromy i za krótki, robiąc konserwację muszę wyjeżdżać przodem, potem tyłem.

    A więc tak; myślę o słupach betonowych, rozstaw 2 słupów ma być 2,7m i jeden po środku.
    Wysokość ok.1,2m + 1,2 w ziemii.

    Moje pytanie to, jakich prętów użyć do zbrojenia i ile ich potrzeba? 4 fi10 wystarczą ?
    Jakie wymiary byłyby wystarczające tych słupów ? 15x15cm ? 20x20cm?

    Na najazd wykorzystam deski dębowe.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Słupy betonowe raczej 20 x 20 zbrojone stalą żebrowaną 4 x 12mm2. Można zrobić okrągłe kupując gotowe szalunki i wtedy zastosować więcej stali np 6 - 8 x 10mm2.
    W gruncie optował bym raczej wylać jakąś stopę wypuszczając zbrojenie pod przyszłe słupy gdyż 4 osobno posadowione mogą zacząć pracować stopniowo się rozjeżdżając.
    Jako najazd optował bym raczej za jakimiś stalowymi dwuteownikami lub teownikami.
    To będzie lepsze i wygodniejsze do zespolenia ze zbrojonym betonem a poza tym rant teownika zapewni bezpieczeństwo podczas wjazdu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-05-2017 o 08:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    A więc tak; słupy już stoją. 90cm w ziemii i 90cm na wierzchu.

    Są 4 słupy 22x26 oraz dwa 26x26
    Zastosowana stal 4 x 12mm2 + dodatkowo wpuszczony pręt w środek 1x20mm2, zalane betonem B20
    Do każdego słupa zostały obsadzone po 2 kątowniki 50x50x5 o długości 43cm do których przyspawałem po 2 pręty fi 14/18mm o długości ok 50-80cm

    I teraz mam pytanie, gdybym zamiast deski dębowej o długości 3,3m przykręcanej do tych kątowników chciał zastosować stal, to jakich kątowników/teowników musiałbym zastosować ?

    Przychodzi mi na myśl np 2 kątowniki po bokach + teownik na środku i na to blacha podestowa, nie wiem jakie wymiary musiały by posiadać te materiały ?
    Na pewno długość 3,3m ,nie orientuje się jak cenowo to wygląda gdyż materiał który zastosowałem na słupy posiadałem.
    Deski dębowe też mogę mieć za darmo, tylko pod jesień. Na chwilę obecną posiadam dwie deski z obecnego podjazdu tylko na 2,8m więc za krótkie.

    Chciałbym na nowym podjeździe podnieść również windą samochód, więc musi to wytrzymać nacisk punkowy ok 700kg na odległości między słupkami 1,5m

    Pozdrawiam
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ewentualnie deski z jakiego drzewa innego niż dęba byłyby dobre? Czy dąb najlepszy?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Może zrobić betonowy podjazd, wówczas ile prętów musiałbym zastosować i jakiej średnicy ?
    Długość całkowita byłaby 3,5m (między podporami 1,5m), szerokość 0,45m i grubość betonu: - ?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Prace zakończone.
    Dałem pręty w długość po bokach 2xfi16 oraz środek 3xfi12, poprzeczki fi12
    Wyszły oczka 10x10cm, grubość płytki 9cm, beton b20.
    Wszystko spawane, tylko pręty po długości fi12 wiązane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podjazd edit.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	391838Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podjazd edit 2.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	391839

    Zbrojenie chyba jest wystarczające ?
    Z jednej strony pręt spawany do czoła, ale tak już było, bo pręty wykorzystałem ze starych barierek, dokupiłem jedynie 1 pręt 3,5m fi16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony