dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie płyta betonowa - dolanie betonu - warstwa szczepna

    Witam.
    Mam taka płytę betonową Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170528_114630.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	390134 jak widać na środku nie jest wylana do końca. Nie wnikając w szczegóły zabrakło betonu podczas wylewania i pozostała taka "dziura". Musze teraz dolać betonu z betoniarki w czym nie ma problemu, ale czy wylewać bezpośrednio czy zastosować jakąś warstwę szczepną? Jakis betonkontakt czy inny szuwaks? dodam, ze ta płyta jest narażona na wszelakie czynniki atmosferyczne, typu słońce, deszcz, mróz i inne.
    Do uzupełnienia jest od ok 1cm do kilku centymetrów.
    jeśli to istotne, płyta była wylewana 2 lata temu.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 28-05-2017 o 22:09


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Jeśli to miał by być ok 1 cm to radzę wykonać to za pomocą zaprawy wyrównującej Cekol ZW-04 lub ZW-05.
    Jeśli warstwa jest większa to użyć jakiejś zaprawy do naprawy betonu np. Kreisel 456, w innym przypadku można użyć masy szzcepnej do betonu np Cekol T-60-A ale jeśli warstwa nowego betonu będzie cieńsza anizeli 5 cm to z powodów narażenia na warunki atmosferyczne czyli słońce wilgoć mróz itp. zacznie oddzielnie pracować a to spowoduje ze tak czy inaczej pojawią się pęknięcia i odpryski.
    Poza tym wcześniej wylaną płytę radzę trochę skuć powodując bardziej porowatą strukturę co poprawi przyczepność takiej warstwy naprawczej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    to jest od 1 do 8-10cm, powierzchnia ok 10m2, w największych grubościach wygląda takKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170528_114614.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	390146 jest to tak szorstkie, ze do czyszczenia potrzebowałem karchera , szczotka próbowałem, ale po dwóch dniach odpuściłem, nierealne. Jedynie po obrzeżach jest gładsze, ale szorstkie.
    potrzebuje ponad 0,5m3 betonu, także w workach odpada. mam cement ozarowski1 32,5R oraz piach ze żwirem.
    W kazdym razie tez juz doczytałem o tym cekolu, tylko nie wiem czy zdążę posmarowac to tym cekolem i zaraz wylać beton, zanim zwiąże ten cekol. Będę robił sam. Docelowo będzie to altana z wędzarnia i pod dachem. Ale kiedy to nastąpi, nie wiem.


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Zdjęcia trochę przekłamują i nie wygląda to aż tak strasznie głębokie i duże, a porowatość faktycznie będzie OK.

    Mając cement już podczas podczas rozrabiania zaprawy możesz spokojnie posmarować Cekolem i wylać na to ze dwie taczki bądź betoniarkę rozprowadzając po całej powierzchni.
    Gdy się pojawi następna porcja , poprzednia na 100% nie zastygnie i nie odbije się to znacząco na wytrzymałości.

    Jeśli ma na tym stać wędzarnia z altaną to całą operację dolewania ubytków możesz zrobić na 2 - 3 tygodnie przed postawieniem altany tak aby beton nie był narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne przynajmniej w postaci nadmiernego słońca i deszczu.
    Całość przykrył bym folią która uchroni beton przed nadmiernym parowaniem oraz penetracją wody z opadów a następnie mrozu.

    Ja sam optował bym raczej za rozwiązaniem w którym rozrabiając zaleję całość powierzchni 3-4 cm ponad zastosowując tu przy okazji siatkę zbrojącą do jastrychu.
    Wszelkie dodatki wiążące obydwie warstwy są jednak niczym w porównaniu z naturą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki, siatki zbrojącej nie dam, bo tam jest już chyba z 1 tona stali , ale faktycznie mogę to wylewać partiami w poziomie, czyli posmarować cekolem, zalać betonem i rozprowadzić po całości, a później następne betoniarki.
    Zdjęcie faktycznie przekłamuje, nie widać tak tego.
    a bez tego cekolu nie da rady? zmoczyć ten beton, i wylać jako warstwę szczepną mocny beton, cos a'la obrzutkę pod tynk cem-wap. ?


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony