dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie Pomocy!!! Pompa ciepła do nowego domu 140m2 pomorskie.

    Witam,

    od miesiąca poszukuję pompy i wykonawcy dla swojego domu o pow. 140m2 w okolicach trójmiasta.
    Temat poznałem dość dogłębnie i nie ułatwiło mi to wyboru.

    Znalazłem BDB ofertę od firmy ze śląska, ale nie są zainteresowani dojazdem do Gdyni, czy ktoś może polecić firmę, która wykona podobną instalację w podobnych pieniądzach??

    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-p...-07-160m2.html

    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pomp ciepła

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam,
    Polecam autoryzowanych wykonawców firmy Viessmann - najbliższego znajdziesz wpisując kod pocztowy TUTAJ

    Jeśli miałbyś więcej pytań - jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturwiczlino Zobacz post
    Witam,

    od miesiąca poszukuję pompy i wykonawcy dla swojego domu o pow. 140m2 w okolicach trójmiasta.
    Temat poznałem dość dogłębnie i nie ułatwiło mi to wyboru.

    Znalazłem BDB ofertę od firmy ze śląska, ale nie są zainteresowani dojazdem do Gdyni, czy ktoś może polecić firmę, która wykona podobną instalację w podobnych pieniądzach??

    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-p...-07-160m2.html

    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pomp ciepła
    Napisz do CNC blisko ciebie on sie takimi zabawkami zajmuje.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Widzę że szukasz pompy markowej.
    Jeśli nie upierasz się przy tej z linku to w Gdańsku jest firma reprezentująca pompy IVT ze Szwecji.
    Mam taką od 7 lat i działa bez problemowo.
    http://www.sunenergy.pl/kontakt/
    przecież napisał, ze szuka innej firmy, bo ta którą znalazł (i ten link jest do niej) nie obsługuje Gdańska

    czasem mam wrażenie, że zdolność czytania ze zrozumieniem zanika w narodzie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Marek z CNC jest niestery nieuchwytny.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jak dalej szukasz, a na naszej stronie masz zbyt dużo ofert - może spróbuj zapytać firmę 2SUN Sp. z o.o. z Gdańska, lub Ignaczak Technika Grzewcza ze Słupska. To są firmy, które mogą pochwalić się kilkoma wysoko nagrodzonymi instalacjami, a szczegóły znajdziecie na ich oficjalnych stronach internetowych.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Szukam recepty/odpowiedzi dlaczego na południu te same usługi są tańsze niż na północy kraju??
    Szukam firmy i pompy(oferty) podobne do tej z linka do zrealizowania na pomorzu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturwiczlino Zobacz post
    Szukam recepty/odpowiedzi dlaczego na południu te same usługi są tańsze niż na północy kraju??
    Szukam firmy i pompy(oferty) podobne do tej z linka do zrealizowania na pomorzu
    Największa konkurencja.
    Firm od klimatyzacji na południu kraju jest zatrzęsienie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturwiczlino Zobacz post
    Marek z CNC jest niestery nieuchwytny.
    Jestem.... jestem..... miałem mały wyjazd do fabryki tych cudów.....:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-05-30 09.11.05.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	390395
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturwiczlino Zobacz post
    Szukam recepty/odpowiedzi dlaczego na południu te same usługi są tańsze niż na północy kraju??
    Szukam firmy i pompy(oferty) podobne do tej z linka do zrealizowania na pomorzu
    Nie zgodzę się, przecież 30% montaży mojej firmy to śląski, opolskie i małopolska....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Nie zgodzę się, przecież 30% montaży mojej firmy to śląski, opolskie i małopolska....

    Panie Marku, miło, że się Pan odezwał, szkoda, że tylko na forum (nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na wiadomość nagraną na tel, czy na email i olx), nie zgodzi się Pan,.... czyli mam rozumieć, że wykona mi Pan instalację pompy ciepła renomowanej firmy z całą kotłownią oraz DZ pionowym o odpowiedniej długości za kwotę 27-37 tyś. zł???

    Jeśli tak to czekam z niecierpliwością W końcu Pańska dywizom to cyt.
    "GWARANTUJEMY NAJNIŻSZE CENY NA SAME URZĄDZENIA ORAZ POMPY Z MONTAŻEM,
    Myślisz że znalazłeś taniej u konkurencji? Zadzwoń zrobimy lepszą cenę!!!
    NIKT NIE POBIJE NASZYCH CEN!!!"

    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-p...00-brutto.html
    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-p...-07-160m2.html

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Z konkretów, do taj pory z wszystkich otrzymanych ofert wybrałem klika najciekawszych, proszę o rady, może ktoś ma jedno z rozwiązań lub instaluje je na odzień:

    1. Pan Marek CNC - Pompa PW 9KW Panasonic T-Cap 28800zł lub LG Tverma V 24 000zł - całość pompa+montaż+kotłownia - bez GZ, które już mam(a raczej właśnie skuwam podłogę w pokojach na piętrze gdzie wykonałem przyłącza do grzejników i po skuciu wylewki wykonam tam również ogrzewanie podłogowe, tak, aby wszędzie było podłogowe czyli jedna niska temperatura w układzie GZ).
    Na plis Pana Marka oddzielne sterowanie piętrami budynku w standardzie.

    2. Pompa Gruntowa firmy z Gdańska Ex*****m - uzyskałem wydaje się dobrą cenę - 36000zł - Pompa 7kw + kotłownia + DZ poziome ok. 400-450m.
    Gwarancja tylko 2lata(chyba że wykonane zostaną płatne przeglądy), zbiornik CWU tylko 200l emaliowany.

    3. Kolejna firma z Gdańska SUN-****y - pompa Gruntowa IVT 7KW na czynnik R407 COP 4,3 42tys zł, na R410, COP 4,7 - 45tyś zł, + kotłownia + DZ pionowe 160m. Gwarancja 5lat bez opłat. Dobra pompa pionowe źródło wszystko pięknie, ale nie za darmo


    Co byście wybrali, gdybym dysponował nieograniczonymi funduszami nie zastanawiał bym się, ale jeśli zdecyduję się na ofertę nr 3 to nie wprowadzę się prze kolejny rok lub 2. Jeśli ofertę nr. 1 to czy będę sobie pluł w głowę, że w sypialni nad kotłownią ciągle słychać pomrukiwanie pompy PW, sąsiedzi nie znienawidzą i koszty ogrzewania wyższe(bo jak to mówią zachwalacze gruntówek pomorskie to może I strefa klimatyczna ale powietrze bardzo wilgotne i defrosty będą częste i długie.)

    POMOCY... bo zaraz kupię koze i w du.ie

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ceny nie powalają, na pewno da się taniej, ja szukał bym dalej i spróbował ''zjeść ciastko i mieć ciastko''.
    Co do pomp PW w rejonach nadmorskich ciekawy film - tak a propos 'elektroniki' w tych cudeńkach (po angielsku niestety):
    https://www.youtube.com/watch?v=COUASjFlq68&t=277s
    Ciekawe wnioski na końcu filmu - zaraz posypią się pewnie gromy na mnie od instalatorów tych wynalazków. Od razu mówię - nie mam ŻADNEGO interesu związanego z tą branżą.
    Pozdrawiam i życzę udanych łowów
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 04-06-2017 o 12:05
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Ceny nie powalają, na pewno da się taniej, ja szukał bym dalej i spróbował ''zjeść ciastko i mieć ciastko''.
    Co do pomp PW w rejonach nadmorskich ciekawy film - tak a propos 'elektroniki' w tych cudeńkach (po angielsku niestety):
    https://www.youtube.com/watch?v=COUASjFlq68&t=277s
    Ciekawe wnioski na końcu filmu - w
    Ciekawe jak to jest ,że wszędzie gdzie bywam na świecie są klimatyzatory . A bywam głównie nad morzem blisko plaży.
    Jak to działa i nie działa jednocześnie .działa
    Np Tailandia słona woda , wysoka wilgotność , nawalne opady deszczu i ... działa.
    A tu zima niska wilgotność . A elektronika lubi niskie temperatury
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 04-06-2017 o 17:15

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cena 42 tyś to cena właśnie za komplet działającej instalacji bez GZ.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nikt nic... nikt nie ma żadnej z ww pomp?? Marek CNC wciąż czekam.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dla mnie jedno z ważnych kryteriów to ilość zamontowanych urządzeń przez instalatora i zadowolonych klientów oraz szybki kontakt i doradztwo. Masz lepszą cenę na panasonica 9kw niż ja.

    Ja wyleczyłem się z gruntowych pomp ciepła mimo iż mieszkam w III -IV strefie klimatycznej.
    Dowiedziałem się, że kolejna firma straciła certyfikat fabrycznego instalatora firmy xyz po przegranej sprawie sądowej. Powód to niedotrzymanie założonych parametrów wydajności ponieważ dolne źródło było spierd....a podobno odwierty może zrobić sprawny studniarz. Okazuje się że nie.
    Zobacz firmę [moderowano]
    Robią odwierty w systemie ukośnym. Świetna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-06-2017 o 23:04

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Maciejewski Zobacz post
    Dla mnie jedno z ważnych kryteriów to ilość zamontowanych urządzeń przez instalatora i zadowolonych klientów oraz szybki kontakt i doradztwo. Masz lepszą cenę na panasonica 9kw niż ja.

    Ja wyleczyłem się z gruntowych pomp ciepła mimo iż mieszkam w III -IV strefie klimatycznej.
    Dowiedziałem się, że kolejna firma straciła certyfikat fabrycznego instalatora firmy xyz po przegranej sprawie sądowej. Powód to niedotrzymanie założonych parametrów wydajności ponieważ dolne źródło było spierd....a podobno odwierty może zrobić sprawny studniarz. Okazuje się że nie.
    Zobacz firmę [moderowano]
    Robią odwierty w systemie ukośnym. Świetna sprawa.
    Nie bój, nie bój za parę lat wyleczysz się z powietrznych inwerterów...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-06-2017 o 23:05
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Nie bój, nie bój za parę lat wyleczysz się z powietrznych inwerterów...
    Ponieważ???

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    )Ponieważ drogie na starcie i drogie w eksploatacji i raczej mniej żywotne niż GW ( zwłaszcza inwerter }

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arturwiczlino

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-542
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    )Ponieważ drogie na starcie i drogie w eksploatacji i raczej mniej żywotne niż GW ( zwłaszcza inwerter }
    1.Drogie na starcie - raczej najtańsze na starcie 24-28 tyś całość pompa + kotłownia + montaż - wszystko bez GZ - taniej się nie da ;p

    2.Drogie w eksploatacji - tu się zgodzę, ale .... rachunek jest prosty - dla mojego dobrze ocieplonego małego domku, czego bym nie zastosował to różnice nie będą duże, dla pompy PW różnica w roku w porównaniu z PG to jakieś 500-800zł, a różnica w instalacji jakieś 15tyś czyli zwrot inwestycji nastąpi po ok. 23latach :/

    3. Bardziej awaryjne to się okaże na razie za wcześnie, aby wróżyć ;p

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony