dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Musiales trafic na jakas super promocje bo obecnie za Twoja pompe ta sama firma sobie życzy 42 k brutto przy założeniu do 100km od siedziby firmy.
    A Ty za 2 k dostales podlogowke na 170 m2 niezle ...
    No bo wszyscy podają super optymistyczne wyceny, właśnie z gatunku że można zrobić gruntówkę, za 30tyś, a co do czego to potem nikt się pod taką ceną nie podpisze żadna firma, i jakoś nie można znaleźć nikogo kto by za tyle miał zrobione.

    Dlatego proponuję skończyć oszukiwać czytelników z cudownymi cenami.
    Bo jak już skończyły się sensowne argumenty powietrzna kontra gruntowa to zaczęły się pojawiać wyceny gruntówek których nikt nie robi.

    W mojej firmie sytuacja jest jasna, dom o zapotrzebowaniu 9kW przy -20st.C mona ogrzać pompą nawet LG Therma V i cena tego zaczyna się od 22200zł brutto za całą kotłownię, (zbiornik CWU 300L, cyrkulacja CWU, bezprzewodowe sterowanie itd.)
    ale jest to wersja mini, i raczej nie zalecam.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No bo wszyscy podają super optymistyczne wyceny, właśnie z gatunku że można zrobić gruntówkę, za 30tyś, a co do czego to potem nikt się pod taką ceną nie podpisze żadna firma, i jakoś nie można znaleźć nikogo kto by za tyle miał zrobione.

    Dlatego proponuję skończyć oszukiwać czytelników z cudownymi cenami.
    Bo jak już skończyły się sensowne argumenty powietrzna kontra gruntowa to zaczęły się pojawiać wyceny gruntówek których nikt nie robi.

    W mojej firmie sytuacja jest jasna, dom o zapotrzebowaniu 9kW przy -20st.C mona ogrzać pompą nawet LG Therma V i cena tego zaczyna się od 22200zł brutto za całą kotłownię, (zbiornik CWU 300L, cyrkulacja CWU, bezprzewodowe sterowanie itd.)
    ale jest to wersja mini, i raczej nie zalecam.
    no ja mam i co? możliwe? możliwe...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    no ja mam i co? możliwe? możliwe...
    Pomijam że pompa to chińczyk pewnie na Sanyo, rozmawialiśmy o polskich pompach, ale ok sam sprzedaje chińczyki i niektóre są dobre,
    To najtańsza opcja jaką znalazłem z tą pompą i odwiertem 140m to 39tyś.
    A Ty masz do 30tyś?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie da się bez złamania regulaminu polecić na FM instalatora, firmę instalacyjną. Nie każdy jak widać ma chęć to robić. Koledze posiadacza PP oczywiście jest łatwiej promować pewne rozwiązania. Zgodzę się, że przy tak niskiej cenie nie ma co liczyć na to by w polskiej jednostce znalazły się podzespoły z górnej półki. Wielu inwestorów miało tego świadomość...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Pomijam że pompa to chińczyk pewnie na Sanyo, rozmawialiśmy o polskich pompach, ale ok sam sprzedaje chińczyki i niektóre są dobre,
    To najtańsza opcja jaką znalazłem z tą pompą i odwiertem 140m to 39tyś.
    A Ty masz do 30tyś?
    Może tą pc dało by się z 30K -http://serwer1300426.home.pl/kreator/oferta/kompletne-kotlownie-z-pompa-ciepla/kotlownia-7kw-geotermalna-dwa-zbiorniki/

    Jakby pozbyć się tego bufora to może taniej -

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Pomijam że pompa to chińczyk pewnie na Sanyo, rozmawialiśmy o polskich pompach, ale ok sam sprzedaje chińczyki i niektóre są dobre,
    To najtańsza opcja jaką znalazłem z tą pompą i odwiertem 140m to 39tyś.
    A Ty masz do 30tyś?
    firma od pompy niemiecka, ale wiadomo ze chińczyk... co w niej jest, Sanyo czy cos innego, nie wiem, nie zaglądałem...
    za 44 mam z podłogówką - wycena samej podłogówki zrobiona przez inną firmę (robiła mi wodę i kanalizę) to było 11k, niby z rabatem
    więc biorąc tą kwotę PC, odwierty, kotłownia to koszt 33k
    przekracza twoje 30k, ale w tym było OZC i projekt do pozwoleń...
    jęśli przyjmiemy że to koszt około 1k, to koszt skraca się do 32k

    ale jak rozumiem wiesz lepiej ile wynosiła moja fakturka i ile zapłaciłem

    ponadto przypominam, że oferty wiszące w necie, to tylko oferty, zawsze można spróbować negocjować
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie da się bez złamania regulaminu polecić na FM instalatora, firmę instalacyjną. Nie każdy jak widać ma chęć to robić. Koledze posiadacza PP oczywiście jest łatwiej promować pewne rozwiązania. Zgodzę się, że przy tak niskiej cenie nie ma co liczyć na to by w polskiej jednostce znalazły się podzespoły z górnej półki. Wielu inwestorów miało tego świadomość...
    A jakich podzespołów oczekujecie w pompie ciepła...?
    Dla przykładu PPC Ecopower...
    Sprężarka sanyo lub copeland...
    Wymienniki płytowe sweep...
    Pompy obiegowe LFP ...
    Sterownik Frisko...
    Ta nic więcej nie ma...
    Taka pompa C 9 kosztuje 16400zł plus spiralne DZ za 10k na bogato, plus zasobnik CWU i armatura kotłowni z robotą ...
    Całość w granicach 30-32k bez kiwnięcia palcem inwestora...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturwiczlino Zobacz post
    Witam,

    od miesiąca poszukuję pompy i wykonawcy dla swojego domu o pow. 140m2 w okolicach trójmiasta.
    Temat poznałem dość dogłębnie i nie ułatwiło mi to wyboru.

    Znalazłem BDB ofertę od firmy ze śląska, ale nie są zainteresowani dojazdem do Gdyni, czy ktoś może polecić firmę, która wykona podobną instalację w podobnych pieniądzach??

    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-p...-07-160m2.html

    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pomp ciepła
    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła, zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    W sprawie doboru oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A jakich podzespołów oczekujecie w pompie ciepła...?
    Dla przykładu PPC Ecopower...
    Sprężarka sanyo lub copeland...
    Wymienniki płytowe sweep...
    Pompy obiegowe LFP ...
    Sterownik Frisko...
    Ta nic więcej nie ma...
    Taka pompa C 9 kosztuje 16400zł plus spiralne DZ za 10k na bogato, plus zasobnik CWU i armatura kotłowni z robotą ...
    Całość w granicach 30-32k bez kiwnięcia palcem inwestora...
    Nic dodać nic ująć, tej wypowiedzi .
    No może tylko że to pc 9 kw , a jeśli weźmiemy dom energooszczędny , to i 5 kw pc wystarczy , to i mniejsze DZ , więćc jeszcze taniej wyjdzie , zwłaszcza że pc może być kompletna , praktycznie z całą armaturą hydro , laik to może połączyć .

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Nagnijcie trochę regulamin forum dla dobra ludzkości i porównajcie konkretną PC PW z konkretną PC gruntową . Narazie mamy jednego użytkownika, któremu udało się kupić gruntówkę w cenie powietrznej.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A jakich podzespołów oczekujecie w pompie ciepła...?
    Dla przykładu PPC Ecopower...
    Sprężarka sanyo lub copeland...
    Wymienniki płytowe sweep...
    Pompy obiegowe LFP ...
    Sterownik Frisko...
    Ta nic więcej nie ma...
    Taka pompa C 9 kosztuje 16400zł plus spiralne DZ za 10k na bogato, plus zasobnik CWU i armatura kotłowni z robotą ...
    Całość w granicach 30-32k bez kiwnięcia palcem inwestora...
    Dobrze rozumiem, że mocniejsze pompy mają zamontowane sprężarki Copelanda?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dobrze rozumiem, że mocniejsze pompy mają zamontowane sprężarki Copelanda?
    Nie wiem czy mocniejsze...
    Taką informację mam od producenta ...
    Albo..., Albo...
    Sprężarka w samej pompie ciepła jest zamknięta w takiej szczelnej obudowie i nie bardzo jest jak dopatrzeć się co siedzi w środku...
    Dla mnie bez znaczenia...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Nagnijcie trochę regulamin forum dla dobra ludzkości i porównajcie konkretną PC PW z konkretną PC gruntową . Narazie mamy jednego użytkownika, któremu udało się kupić gruntówkę w cenie powietrznej.
    Mało wyraźnie napisałem Ile kosztuje kotłownia na PPC Ecopower...?
    To nie jest home made...
    Może ciebie nie być w tym czasie na budowie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nagnijcie trochę regulamin forum dla dobra ludzkości i porównajcie konkretną PC PW z konkretną PC gruntową . Narazie mamy jednego użytkownika, któremu udało się kupić gruntówkę w cenie powietrznej.
    Nie jeden , nie jeden ...

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Do 14kW było Sanyo, a teraz to już właściwie Panasonic. Copeland w małych mocach jest głośniejszy i droższy.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zgadza się, kolega stawia mały domek i dostał wycenę na polską pompę ciepła z kolektorem płaskim za sporo mniej niż 30 k.
    Niestety w jego przypadku skończy się na "pelecie"
    Why ? (tzn dlaczego ?)
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Dlaczego ? Bo jak pc grunt jet tania , to wzbudza nieufność , jak ta sama pc kosztuje drożej to już jest poważniej taktowana , ale że drogo , to pozostaje inne źródło ciepła . Dużo mógłbym na ten temat powiedzieć , ale nie zrobię tego bo mi Tomaszs131 bana strzeli

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Why ? (tzn dlaczego ?)
    Pewnie znalazł się jakiś szczęśliwy posiadacz kotła na ekogroszek i wybił z głowy PC bo przecież jest na prąd a jak wiadomo prąd jest" drogi" ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Why ? (tzn dlaczego ?)
    Zbyt mały kredyt. Gdy zacząłem mocno agitować na rzecz PC było już za późno.
    jasiek mylisz się.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie jeden , nie jeden ...
    No nie jeden. Ale jakoś dziwnie inni co kupili tanio nie mogą powiedzieć skąd. Może bez faktury? Jeden Jasiek napisał, co i jak.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony