dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zawilgocenie ścian piwnic - pozioma izolacja fundamentów

    Witam,
    Jestem na etapie wykańczania budynku.
    Największym problemem podczas budowy była woda. Mianowicie ze względu na kształt działki musiałem ograniczyć wymiary zewnętrzne budynku. Żeby zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca zdecydowałem się na częściowe podpiwniczenie. Ławy fundamentowe zostały wylane nieco powyżej wód gruntowych. Jako izolację poziomą wykorzystałem grubą papę termozgrzewalną na osnowie poliestrowej. Pod spód użyłem dysperbitu. Z tym, że ekipa mnie nie posłuchała i zamiast go rozcieńczyć posmarowali ławy produktem z opakowania. Papa nie została przyklejona palnikiem.
    Na izolację poziomą składa się system PCI Pecimor 2 K w 2 warstwach + grunt. Na to szary styrodur 10 cm oraz folia kubełkowa.
    Budynek stoi już półtora roku. Od roku na wszystkich ścianach w piwnicy pojawia się wilgoć. Jest widoczna przy posadzce i dochodzi do kilkunastu cm. Najwyżej jest na krawędziach piwnicy.
    Proszę o podpowiedź co mogę teraz zrobić?
    Czy możliwe jest żeby dysperbit doprowadził do uszkodzenia papy?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    masz posadzki w piwnicy? jeżeli masz to jakie warstwy

    Musisz znaleźć dlaczego jest wilgoć, Może poziom wody jest na tyle wysoki że jest na poziomie powyżej chudziaka? Może przejście jakiejś rury nie jest szczelne?
    Może faseta zewnętrzna jest nieprawidłowa i masz przesiąki z zewnątrz
    Ostatnio edytowane przez Andrzej733 ; 30-05-2017 o 20:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony