dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    suchoj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    2

    Domyślnie Problem - zagwozdka kanalizacyjna

    Hej, od niedzieli mam uciążliwy problem z odpływem w mieszkaniu. Umywalka z łazience i zlew w kuchni są podłączone do jednego odpływu i niestety zatkał się.

    Sytuacja prezentuję się mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHEMAT.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	27,9 KB
ID:	390209

    WC jest podłączony bezpośrednio do pionu. Koło WC jest zrobiony otwór na podgląd licznika ale niestety nie widać w którym miejscu rura odpływowa umywalek łączy się z pionem. Największy problem wyszedł przy próbie użycia spirali, przechodzi na wylot między zlewem, a umywalką. Prawdopodobnie jest tam trójnik, który jest pod takim kątem połączony z pionem, że spirala tam nie wchodzi. Czy jest jakiś sposób na odetkanie takiego odpływu bez kucia płytek albo przebijania ściany ? Bo w tym momencie niestety widzę tylko taką opcję

    Z góry dziękuję za podpowiedzi

    Michał

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Witam
    Może zdemontować WC, dostać się do pionu i "poszukać" odpływu zlewu i umywalki i tam sprawdzić czy da się przepchać.
    Czy próbowałeś "ciśnieniowo", zatkać np odpływ umywalki a w lewie użyć gumowego "przepychacza" (gumowej półkuli na drążku).
    Dziwne z tą "żmijką", że tak przechodzi. Nie widziałem takiego trójnika aby była taka możliwość, no chyba, że to jest czwórnik albo pokombinowane z nasuwkami.

    Pozdrawiam
    Marek

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    suchoj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Rzeczywiście może warto zacząć od zdemontowania WC, chociaż obawiam się, że otwór może być za mały żeby się dostać do tego odpływu zlew-umywalka. Ciśnieniowo próbowałem, nie pomaga. Kret też nic nie dał. Z tą żmijką to bardzo dziwne, ktoś tam musiał wykonać dziwną konstrukcję, a niestety nie wiem jaką, bo poprzedni właściciele nie pamiętają, żadnych schematów połączeń też nie mają.
    Ostatnio edytowane przez suchoj ; 30-05-2017 o 08:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony