Witam wszystkich czytających.

KIlka lat temu kupiłem stary dom murowany z cegły połączony z "oborą" i stodołą , bardzo chciałem go wyremontować, przebudować - zamieszkać. Dom był sprawdzany przed zakupem przez rzeczoznawce wynajętego przez wnuka właścicielki który był zainteresowany remontem. Rzeczoznawca stwierdził że dom jak najbardziej nadaje sie do remontu , fundamenty sa w dobrym stanie.. budynek posiadał zezwolenie na przekwalifikowanie z budynku gospodarczego na mieszkalny wydany na poprzedniego właściciela. Moje pytanie dotyczy od czego zacząć taką przebudowę, jakich potrzebuję zezwoleń , czy potrzebuję takich , czy potrzebuję jakiegoś architekta, inspektora nadzoru , projektu domu ? Szkic projektu wykonałem sam , chodzi o rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, dom nie będzie rozbudowany bo już ma spore gabaryty 15m/10m, chciałem tylko zburzyć ganek i małą dobudówkę w której były trzymane zwierzęta. Mam już prąd , kanalizacja w trakcie , studnia też na dniach. Proszę o pomoc , dzięki wielkie za poświęcony czas.