dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie Ważnośc warunków zabudowy - przeterminowanie.

    Witam,


    Szperałem w wyszukiwarce, jednak nie znalazłem zbytnio informacji na ten temat.
    Mianowicie, zakupilem dzialke która w 90% swojego terenu sklada sie z gruntu typu ŁV, reszta to LsV. Razem z zakupem działki dostałem WZ wystawiona na porzednia włascicielke na budowe domu o okreslonych warunkach. Pare miesiecy temu przepisalem w gminie WZ na siebie - tzn dostałem zgode na przjecie WZ z wszystkimi prawami i ustaleniami itp.

    Sama WZ była wystawiona w 2015 roku. I teraz moje pytanie. Czy w jakis sposob takie WZ maja swój termin ważności ? Jestem w trakcie projektowania domu i mysle ze realnie to zacznę budowe pewnie dopiero w 2018, szlifujac sam projekt, zbierajac srodki itp.

    Dodam jeszcze ze WZ byla wydana na podstawie ar 59 ust 1, art 61 ust1, w zwiazku z art 60 ust 1 ustawy z dnia 27.03.2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i jakis tam uzupelnieniach z 2012 i 2014.

    Jak wyglada prawo w tym kontekscie ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    WZ jest ważne do momentu uchwalenia MPZP jeśli gmina w tym czasie go nie uchwaliła to występujesz o pozwolenie na podstawie tej WZ po jego otrzymaniu uprawomocnieniu masz 3 lata na rozpoczęcie budowy, W tym czasie nawet uchwalenie planu nic nie zmienia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie

    To bardzo dobra informacja,rozwiązuje wiele moich problemów.

    Dziękuje za info.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony