dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Defro Delta Ekopell

    Witam wszystkich miłośników kotłów,
    Mój stary piec ( śmieciuch ) robiony przez małego rzemieślnika z okolicy nie długo wyzionie ducha, dlatego zacząłem rozglądać się za nowym piecem.
    Wiem, że jest już sporo tematów o kotłach pelletowych, ale na żadnym nie spotkałem wzmianki o:
    Defro Delta Ekopell
    Na stronie Defro, jest napisane, że to "nowość" i, że ma sprawność sięgającą 94 % co jest chyba najlepszym wynikiem z wszystkich pieców pelletowych tej firmy. Może znajdzie się ktoś kto się zna na kotłach? i powie mi coś o tym kociołku?
    I co sądzicie ogólnie o firmie Defro? Jestem zielony jeśli chodzi o kotły.

    Mam 200 m2 do ogrzania. Dom ocieplony.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Też jestem przed wyborem pieca. I chce zakupić na pellet z rusztem awaryjnym wiem że w Delta Ekopell mogą zamontować. Rozważam też jest Kostrzewa Twin Bio Luxury i coś z Firmy SAS

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramnabasi(e) Zobacz post
    Na stronie Defro, jest napisane, że to "nowość" i, że ma sprawność sięgającą 94 % co jest chyba najlepszym wynikiem z wszystkich pieców pelletowych tej firmy. Może znajdzie się ktoś kto się zna na kotłach? i powie mi coś o tym kociołku?
    I co sądzicie ogólnie o firmie Defro? Jestem zielony jeśli chodzi o kotły.
    .
    Niska cena i ta sprawność nic tylko brać a zwróciłeś uwagę że ten kociołek nie ma wentylatora wyciągowego który stabilizuje pracę?.Jak widzisz do czyszczenia wymiennika pionowego w tym kociołku nie ma tam nawet żadnej "wajchy" .Już widzę jak ściągasz tą górną pokrywę. Jak nie ściągniesz to z tych papierowych 94% tam nie wiele zostanie po tygodniu Ja tam w dokumentacji co innego wyczytałem i co innego jest na stronie więc nie wiadomo ile tak naprawdę jest a na te 94% to trzeba z przymrużeniem oka patrzeć.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drakan83

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Od czasu odkad czytam o kotla h na pelet to wg mnie defro sigma ekopell sie prezentuje...samoczyszczacy sie palnik, mechanizm czyszczenia wymiennika, spory zasobnik peletu...sprawia wrazenie, ze czlowiek nie bedzie jego niewolnikiem...takie mam na razie odczucia

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jeśli nie przeszkadza Ci wystająca tyczka to ten kociołek jest optymalnym wyborem.Szkoda tylko że polskie kociołki zaczynają się niebezpiecznie zbliżać cenowo do zachodniej konkurencji.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    A może ktoś jest dobrze zorientowany i wie gdzie można tanio kupić tego Defro. Przy nowym domu każdy szuka żeby zaoszczędzić bo jeszcze dużo jest do zrobienia.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Widzisz ja akurat mam już kociołek na pelet i wiem z autopsji na co zwrócić uwagę.Więc na mnie nie robią wrażenia napisy typu 94% spr. i niska cena.Niestety niska cena jest czymś okupiona .Cudów ni ma Niższa cena = się więcej roboty przy piecu a to z kolei= się piec na węgiel który jest tańszy w zakupie a chyba nie o to chodzi aby być zarobasem w kotłowni.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8

    Domyślnie

    Mi ten ostatni cyrk zalatuje tanim marketingiem betoniarkowym osób podających się za użytkowników

    Jeden dobę wczesniej pisze,że zamawia u kolegi instalatora po czym kolejnego dnia 2posty dalej sadzi linkiem i pisze,że najtaniej w sklepie www zamówił
    Drugi udaje Greka i zmienia miejsce zamieszkania, po pytaniu co i jak po większej liczbie postów widac,że alfa i omega w konstrukcjach tej firmy, baaa jakimi skrótami fachowymi wali, widać,że sprzedawca i leci slangiem sprzedażowym.

    Generalnie coś tu śmierdzi myli Państwo
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 06-06-2017 o 16:47
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czyli tu nikt nic nie doradzi??? Szkoda. Trzeba dalej rozważać co wybrać:/

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Mi ten ostatni cyrk zalatuje tanim marketingiem betoniarkowym osób podających się za użytkowników

    Jeden dobę wczesniej pisze,że zamawia u kolegi instalatora po czym kolejnego dnia 2posty dalej sadzi linkiem i pisze,że najtaniej w sklepie www zamówił
    Drugi udaje Greka i zmienia miejsce zamieszkania, po pytaniu co i jak po większej liczbie postów widac,że alfa i omega w konstrukcjach tej firmy, baaa jakimi skrótami fachowymi wali, widać,że sprzedawca i leci slangiem sprzedażowym.

    Generalnie coś tu śmierdzi myli Państwo
    Jarecki i za to co napisałeś w pełni Cię popieram. Bo napisałes prawdę. A betoniarki chyba na marketingu chcą zaoszczędzić, to biorą co im się pod rękę nawinie.
    Pozdro.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał MSI2017 Zobacz post
    Czyli tu nikt nic nie doradzi??? Szkoda. Trzeba dalej rozważać co wybrać:/
    Witam,
    Ja odradzałbym kocioł na paliwo stałe... Takie urządzenia sa wypierane bardziej ekologicznymi, bezobsługowymi i efektywnymi energetycznie urządzeniami: kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła.....

    Jeśli już decydujesz się na wymianę kotła, to może warto popatrzeć nieco w przyszłość?

    Myślałeś o czymś innym niż pelet? Masz przyłącze gazowe?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja bynajmniej nie mam możliwości przyłącza gazowego. Kocioł kupuje do nowego domu a nie stać mnie w tej chwili na 50-70 tys żeby założyć termalną pompę ciepła. Czekam do sierpnia na tynki więc jest sporo pieniędzy do wydania żeby zamieszkać a wszystkiego nie mogę zrobić od razu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał MSI2017 Zobacz post
    Ja bynajmniej nie mam możliwości przyłącza gazowego. Kocioł kupuje do nowego domu a nie stać mnie w tej chwili na 50-70 tys żeby założyć termalną pompę ciepła. Czekam do sierpnia na tynki więc jest sporo pieniędzy do wydania żeby zamieszkać a wszystkiego nie mogę zrobić od razu.
    Kto mówi od razu o 50 tysiącach? Myślałeś może o powietrznej pompie ciepła? Bez odwiertów, łatwa w montażu, tańsza niż gruntowa z odwiertami?
    Jak duży masz dom?
    Możesz sprawdzić jakie urządzenie by do Ciebie pasowało - TUTAJ mamy konfigurator - prosty, ale pomocny

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na 200m użytkowej to moim zdaniem taka pompa nie zda egzaminu a w moim przypadku sam prąd nie przyniesie żadnych oszczędności bo mam 80arów lasu i tylko piec z rusztem awaryjnym.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał MSI2017 Zobacz post
    Na 200m użytkowej to moim zdaniem taka pompa nie zda egzaminu a w moim przypadku sam prąd nie przyniesie żadnych oszczędności bo mam 80arów lasu i tylko piec z rusztem awaryjnym.
    Powierzchnia 200m2 nie jest zbyt duża do pracy powietrznej pompy ciepła - zobacz modele Vitocal 200-S czy Vitocal 250-S - takie rozwiązanie możesz mieć za 33-37 tysięcy PLN.
    Co ma las do kosztów ogrzewania? Szukałeś początkowo kotła na pellet. Chcesz go sam robić? Czy kupować?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MSI2017

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łagów
    Kod pocztowy
    26-025
    Posty
    6

    Domyślnie

    Gdyby pan czytał mój post wcześniej że chce kupić piec na pellet z rusztem awaryjnym a nie wciskał coś co mnie wcale nie interesuje to by nie było takiego zdziwienia! Las ma dużo do kosztów ogrzewania bo jest własny. Pan niech sobie montuje w swoim domu co chce a wątek dotyczy pieca na pellet i interesują mnie tylko wypowiedzi ludzi którzy mogą doradzić w wyborze takiego pieca. Widocznie nie ma pan komu coś takiego wcisnąć więc proszę szukać dalej naiwnych i nie zaśmiecać wątku.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał MSI2017 Zobacz post
    Gdyby pan czytał mój post wcześniej że chce kupić piec na pellet z rusztem awaryjnym a nie wciskał coś co mnie wcale nie interesuje to by nie było takiego zdziwienia! Las ma dużo do kosztów ogrzewania bo jest własny. Pan niech sobie montuje w swoim domu co chce a wątek dotyczy pieca na pellet i interesują mnie tylko wypowiedzi ludzi którzy mogą doradzić w wyborze takiego pieca. Widocznie nie ma pan komu coś takiego wcisnąć więc proszę szukać dalej naiwnych i nie zaśmiecać wątku.
    Oczywiście, rozumiem. Na dzień dzisiejszy nie słyszałem o tym, by Pana województwo wprowadzało zakaz spalania paliw stałych więc powodzenia w inwestycji.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Wrzuciłem te dane w kalkulator viessmana i pokazał mi że poleca kocioł zgazowujący na drewno Vitoligno 150-S 17kW za 20500 zł netto.. sprawdziłem z ciekawości - Defro HG 25kW kosztuje 9800 netto.. no różnica raczej duża..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Znajomy użytkuje Deltę od końca września, pali pelletem od lokalnego sprzedawcy z dodatkami płyty za 549zł i mówi że nie ma problemu z piecem. Czy jest ktoś, kto może ma Deltę i potrafi to zweryfikować? Ja się napaliłem na Bio Slima, bo ma wentylator wyciągowy, ale tam gdzieś słyszałem że ten model nie toleruje gorszego jakościowo pelletu. Dziwne jest to, że wg Defro Slovakia, którzy wstawiają dużo filmów na YT, modele typu Bio SLim, Sigma Ekopell czy w/w Delta to te same palniki. Skąd więc bierze się ta różnica w przeznaczeniu i możliwościach palnika? Sam był łyknął Deltę, ale brak wentylatora wyciągowego ten model u mnie dyskwalifikuje.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Znajomy użytkuje Deltę od końca września, pali pelletem od lokalnego sprzedawcy z dodatkami płyty za 549zł i mówi że nie ma problemu z piecem. Czy jest ktoś, kto może ma Deltę i potrafi to zweryfikować? Ja się napaliłem na Bio Slima, bo ma wentylator wyciągowy, ale tam gdzieś słyszałem że ten model nie toleruje gorszego jakościowo pelletu. Dziwne jest to, że wg Defro Slovakia, którzy wstawiają dużo filmów na YT, modele typu Bio SLim, Sigma Ekopell czy w/w Delta to te same palniki. Skąd więc bierze się ta różnica w przeznaczeniu i możliwościach palnika? Sam był łyknął Deltę, ale brak wentylatora wyciągowego ten model u mnie dyskwalifikuje.
    Defro Slovakia ma rację. To te same palniki i ich właściwości. Ktoś musiał źle cię poinformować. Wentylator wyciągowy można w Defro dokupić.
    Pzdr

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony