dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jaka wkrętarka do 1000 zł ?

    Witam,

    Szukam wkrętarki akumulatorowej która poradzi sobie z remontem domu. W obecnej chwili posiadam wkrętarkę marki Makite ( podróbka ) kupiona za 30 zł jednak ona już nie radzi sobie z żadnymi pracami ,wiec pora zainwestować trochę grosza w coś dobrego

    Czego szukam ?

    Wkrętarki akumulatorowej która posłuży mi kilka lat i nie będę musiał za pół roku gonić do sklepu po nową . Pracę które będę nią wykonywać to głownie remonty (prac jest sporo wiec nie może zawodzić ) ,zmiana dachów ,skręcanie drewnianych ogrodzeń , skręcanie mebli ogólnie prace domowe można powiedzieć. Przeglądałem Allegro,chodziłem po sklepach jednak jestem tematach wkrętarek jestem laikiem, wiec proszę o pomoc/poradę was .

    Ile mogę wydać ?

    Do dyspozycji mam 1000 zł na nową wkrętarkę,jednak gdy dostanę coś dobrego za np 400-600 zł ok nie ma problemu,nie ma co wywalać pieniędzy w błoto .

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Kup coś 18V z repertuaru Makity, deWalta, Metabo i będziesz zadowolony. Przedział 500-600 zł jest w stanie zaspokoić potrzeby. Do mebli pasuje coś mniejszego poręczniejszego, do dachów już większe, do wiercenia w betonie warto mieć udar. Sam musisz zdecydować co Ci najbardziej potrzebne lub wybrać coś uniwersalnego z kompromisem. Ja używam wiertarko-wkrętarki i klucza udarowego Makity, na jednym mam wiertło a na drugim bita z torxem i praca idzie szybko.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja pół roku temu kupiłem Metabo BS18L Quick 18 V i jestem mega zadowolony.
    Makita, deWalt, Metabo, Bosch, AEG w okolicach 600-700 zl każdy ma 1-2 modele, kwestia gustu bo parametry podobne lub takie same.

  4. #4

    Domyślnie

    Przeglądałem trochę te wkrętarki i w sumie te dwie wpadły mi w oko :

    DeWalt

    http://allegro.pl/dewalt-dcd771c2-wk...813158182.html

    Makita

    http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...921047590.html

    Obie do 600 zł,całkiem spoko się prezentują mam nadzieje że sprostałyby pracą które wymieniłem. DeWalt ma lepszy monnet obrotowy,robi to jakąś wiekksza różnice ? Metabo zaś wygląda bardzo przyzwoicie jednak opinie mnie jakoś nie przekonują do zakupu jej.Znajdę coś lepszego w cenie do 600 zł od tego co podałem wyżej ? Jeżeli nie to która z nich będzie lepszym wyborem Makita czy DeWalt ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym brał DeWalta.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ja bym brał DeWalta.
    Można jakieś uzasadnienie czemu akurat DeWalt ? Też myślałem nad DeWalt'em w sumie powinien wystarczyć do prac które wymieniłem czy szukać czegoś lepszego ?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jest najtrwalszy, bez awaryjny, w firmie służy nam od wielu lat. Wcześniej mieliśmy sprzęt Bosh-a, Makity. Z Dewolta raczej nie zrezygnujemy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał TDW Zobacz post
    Można jakieś uzasadnienie czemu akurat DeWalt ? Też myślałem nad DeWalt'em w sumie powinien wystarczyć do prac które wymieniłem czy szukać czegoś lepszego ?
    DeWalt może mieć przedłużoną gwarancję o rok, poza tym bardzo często widzę jak ekipy budowlane z niego korzystają, częściej niż z makity czy innych, moja ekipa też ma wkrętarkę deWalta i wygląda jakby przeżyła nalot bombowy a śmiga nadal. Popatrz sobie na baterie bo oryginały są drogie a być może da się kupić jakiś zamiennik bardzo dobrej jakości.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    Naprawdę godną polecenia wkrętarką, która doskonale poradzi sobie przy wspominanych przez Ciebie pracach remontowych jest BOSCH GSR 12V-20 HX - poręczna, trwała, o długim czasie pracy. Posiada możliwość dokładnego ustawienia momentu obrotowego, dzięki czemu precyzja wkręcania jest gwarantowana. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 12V-15 FC Flex. Jej wymienne uchwyty umożliwiają wkręcanie w nawet pod kątem, lub w innych, trudno dostępnych miejscach.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam wszystkich, prosiłbym o pomoc wyborze wiertarko wkretarki, zastanawiam się nad dwoma modelami firmy DeWalt
    https://www.ceneo.pl/53266957;0284-0...b=click_scroll
    https://www.ceneo.pl/53266950
    te 740zł to taki maksymalny budżet, chyba ze w tej cenie jest coś lepszego innej firmy
    którą z nich byście wybrali?
    są to podobne konstrukcje z silnikiem bezszczotkowym
    jedna jest z udarem druga bez
    teraz pytanie czy warto dopłacić do tego udaru? nie będzie to zwiększało ryzyka awarii, czy będzie cięzko używany ciężko mi powiedzieć może kilka razy się przy czymś przydać
    ogólnie urządzenie będzie mi służyło do prac przydomowych.
    I jeszcze jedną jeśli wezmę udarową to bity też powinny być udarowe mimo tego że udar będzie rzadko używany?
    a jak wybiorę bez udaru to warto kupić bity udarowe? czy lepiej zwykłe
    dziekuje za pomoc wszystkim

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,
    mogę wam polecić
    wkrętarkę Sparky

    https://www.ceneo.pl/31081931
    Służyła mi przez cały czas przy budowie domu drewnianego sporo się napracowała i dalej działa (teraz 3 lata). Mam też dwie kątówki z tej firmy- zwykła bez płynnego rozruchu już działa ok 5 lat. Ta z płynną regulacja przegrzała się po kilku godzinach wymieniona na nową- trzeba uważać na niższych obrotach.
    Nie jest to reklama. Jeśli chodzi o wkrętarkę z udarem to polecam do cięższych prac (duże wkręty do drzewa itp) .

  12. #12

    Domyślnie

    Hilti, DeWalt, Milwaukee ew. Makita, Hitachi,

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Hilti, DeWalt, Milwaukee ew. Makita, Hitachi,
    czyli ten DeWalt z udarem czy bez to dobry wybór?
    a co mozna na temat tych jeszcze powiedziec
    https://www.ceneo.pl/39384736;0284-0...b=click_scroll
    https://www.ceneo.pl/44054468

  14. #14

    Domyślnie

    Ja osobiście posiadam Dewalta DCD791NT już z rok, wydałem około 500zł i chodzi aż miło. Wykończyłem nią całe poddasze i żadnych problemów.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasik84 Zobacz post
    Ja osobiście posiadam Dewalta DCD791NT już z rok, wydałem około 500zł i chodzi aż miło. Wykończyłem nią całe poddasze i żadnych problemów.
    wkrętarka ok, z tym, ze za 500zł to kupisz nowe samo body raczej

  16. #16

    Domyślnie

    Bo wersje NT są bez aku. Ogólnie w Dewalcie ostanie dwa znaki to chyba info o akumulatorach. D2 to na pewno 2Ah i P2 to 5Ah.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 09-01-2019 o 18:18 Powód: literówka

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    wkrętarka ok, z tym, ze za 500zł to kupisz nowe samo body raczej
    No niestety samo, 2x aku i ładowarka to było kolejne niecałe 500zł.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jest najtrwalszy, bez awaryjny, w firmie służy nam od wielu lat. Wcześniej mieliśmy sprzęt Bosh-a, Makity. Z Dewolta raczej nie zrezygnujemy.
    A jak wygląda cenowo taka opcja? Tak mniej więcej.
    ,kiedy człowiek spogląda w otchłań, otchłań nie powinna do niego machać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony