dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie Podkład o grubości 8mm ?

    Witam,

    mam położone płytki na wysokości 1,5 cm, teraz układać będę panele podłogowe o grubośi 7mm.

    Jaki dać podkład ? chcę ominąć wylewki

    Dziękuję

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arbiton FloorExpert
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    56

    Domyślnie

    Niestety, nie wydaje mi się, aby udało się uniknąć różnicy poziomów między płytką a panelem. Najgrubsze podkłady pod panele mają grubość 5,5 - 6 mm. Gruby podkład nie sprawdzi się jeśli zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Zamiast skupiać się na znalezieniu podkładu o odpowiedniej grubości radzę skupić się na jego cechach użytkowych, czyli np. zadać sobie pytanie w jakim pomieszczeniu będzie układana podłoga? Czy pod podłogą znajduje się wspomniane wcześniej ogrzewanie podłogowe? Czy podłoga znajduje się nad nieogrzewanym pomieszczeniem (np. nad piwnicą) i zależy nam na izolacji od zimna? Czy chcemy wyciszyć podłogę? Ważny jest też natężenie ruchu w pomieszczeniu. Jeśli podłoga będzie intensywnie użytkowana, warto wybrać podkład, który jej trwałość poprzez m.in. ochronę zamków. Chętnie doradzę w temacie wyboru podkładu.
    Różnicę poziomów można bardzo estetycznie wykończyć, zwłaszcza, ze łączenie między płytką a panelem i tak trzeba będzie zasłonić. Profile podłogowe można bez problemu dobrać do koloru podłogi lub zastosować uniwersalne profile w kolorach złoto, srebro, tytan i dopasować je do elementów wykończenia wnętrz jak klamki czy karnisze.
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateo_krk

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    że znowu
    Kod pocztowy
    31-673
    Posty
    7

    Domyślnie

    Możesz pod panele najpierw położyć płytę osb 6 mm i na nią podkład 2 mm. Dopiero na to dasz panele podłogowe 7 mm i powinno być dobrze

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mario_80

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-213
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Na podłogę z klejonym twardym gumoleum chce położyć panele 8mm w pokoju, który znajduje się nad nieogrzewana piwnica w bloku . Mieszkanie jest na podwyższonym parterze. Myślałem o podkladzie z XPS 5mm, ale w tedy nie wiem jak zamaskować uskok ok 13mm (8+5mm) przy wejściu do pokoju.

    Ewentualnie zastosować podkład 3mm i jakąś maskownicę widziałem na 10mm https://www.google.com/search?q=List...rL9sbNZFZTkzM:

    Odczuję jakąś różnicę pomiędzy podkładem 3 a 5mm?

    Proszę o podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Mario_80 ; 15-07-2019 o 22:04

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateo_krk Zobacz post
    Możesz pod panele najpierw położyć płytę osb 6 mm i na nią podkład 2 mm. Dopiero na to dasz panele podłogowe 7 mm i powinno być dobrze
    A co można by dać zamiast tej płyty osb jak jest ogrzewanie podłogowe?
    Tanie, przewodzące ciepło lepiej niż osb, łatwe do ułożenia w pomieszczeniach.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony