dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na jadalnię

    Witam,
    Muszę odświeżyć pokój/jadalnię. Jest to pomieszczenie dużych wymiarów, gdyż mam sporą rodzinę. Korzystamy z niego głównie podczas większych spotkań, nie na co dzień. Okna od strony zachodniej. Planowana jest wymiana dywanu - obecny ma już swoje lata (myślałem o jednolitym szarym) oraz odmalowanie/pokrycie ścian. Liczę na sugestie odnośnie dostosowania kolorystyki ścian (czy wszystko jednym odcieniem czy lepiej coś zaznaczyć) i dywanu (ew. jakieś propozycje na inne dodatki). Oświetlenie w postaci dwóch żyrandoli też do końca nie jest wystarczające... Czy macie może jakieś pomysły na doświetlenie?
    Link do zdjęć: klik (krzesła pod bokiem oczywiście tylko chwilowo )
    Ostatnio edytowane przez Mateusz550 ; 01-07-2017 o 18:11

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maripot

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    56-789
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też miałam sporo problemów z jadalnią Mąż chciał tak ja inaczej. Sporo korzystaliśmy z inspiracji dostępnych w internecie, na przykład tutaj https://domar.pl/pl/porady-i-inspiracje i jakoś po tygodniu spierania sie dogadaliśmy Ale jadalnia wygląda teraz super!

  3. #3

    Domyślnie

    Meble są dość ciemne, więc ja nie brałabym szarego, a raczej beżowy dywan, najlepiej jednolity. Ściany moim zdaniem mogą pozostać białe, ewentualnie ecru. Pomieszczenie nie jest wąskie, więc malowanie dwoma itp. chyba nie jest koniecznością. Żyrandole dwa - jak najbardziej, ale nad samym stołem.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dywan to poza szarym rozważałem też opcję właśnie beżowego bądź białego, ale w sumie teraz jeszcze nadal nie zdecydowałem. W każdym razie jak wspomniałem wcześniej, trzeba szukać jakiegoś jednobarwnego? A odnośnie koloru ścian, to zastanawiam się czy właśnie zmieniać ten biały. W sumie chyba on tutaj w miarę współgra z tym wszystkim, na moje oko, ale zawsze jak już przychodzi czas odświeżenia ścian, to myślę, że zawsze rozważana jest opcja, co można zmienić... W grę wchodzą okładziny ścienne typu cegła, tapety itd. Obecnie jest mnóstwo sposobów na zmianę faktury, koloru ściany, inspiracje wnętrz w internecie (typu podkreślenia ściany z TV itp.), stąd dla niezdecydowanych zawsze mnóstwo dylematów...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do tych mebli cegiełka nie pasuje. Bardziej prosta sztukateria
    Masz klasyczne meble, krzesła, lampy.
    Biała ściana bardzo razi przy ciemnych kolorach całej reszty.

    raczej coś w tym kierunku:






    Ciemniejszy kolor ścian uczyni ten pokój bardziej kameralnym.

    Dużo dałaby wymiana dodatków.
    Na pewno szerszy dywan.

    Komoda dobrze gdyby stała na ścianie szczytowej pomieszczenia. Na niej dwie identyczne lampy stołowe. Nad nią duże lustro lub obraz, ale większy rozmiarowo od obecnych. Coś klasycznego, np. martwa natura czy bukiet kwiatów w stylu holenderskim.

    Dobrze byłoby jakoś ukryć, wtopić w ścianę telewizor. Np. podstawiając pod nim drugą komodę lub konsolę i zawieszając obok grafiki.




    Przydałoby się dodać więcej punktów świetlnych, np. kinkietów
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-06-2017 o 20:32

  6. #6

    Domyślnie

    Zyrandole musza zmienić miejsce - trzeba je przysunąć do siebie, albo powiesić np. trzy żyrandole. Doświetlić można kinkietami dającymi rozproszone śwaitło, labo skierowanymi na ścianę. Warto się zastanowić nad listwami z ledami skierowanymi do sufitu, wtedy pokój doświetlony będzie z góry przez światło odbite od sufitu.

    Dywan jednolity do jadalni to duże wyzwanie, będzie widać każdy okruszek. Wg mnie lepiej jeśli będzie to wzorzysty dywan, ale utrzymany w jednej tonacji.

    Zasłony - jednolite, bez wzorów i falbanek, bez ozdobnika u góry.


    Moze cos takiego, ale tu trzeba byc konsekwentnym w kolorystyce
    - ściana za telewizorem szary kamień lub fornir kamienny, gołębi jasno szary na ścianach, wymiana żyrandoli na podobne do tych na zdjeciu z ciemnejszymi abażurami, tam gdzie stoja krzesla komoda. Jeśli nie dawać wzorów na ścianach, to można pokusić się o wzorzysty dywan utrzymany w szarości lub z dodatkiem złota, czerni, brązu
    - można się pokusić o 2 podłużne lustra na dłuższej ścianie i zrezygnować z maków


  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za porady. Nadal rozmyślam nad Waszymi pomysłami i z pewnością skorzystam ze wskazówek. Jednak, jak widać każdy ma inną koncepcję, co wcale nie oznacza, że któraś jest zła, tylko po prostu inna. Jeśli chodzi o oświetlenie, zdecyduję się na ledy skierowane do sufitu w listwie oświetleniowej, ale nie wiem co z odcieniem oświetlenia. Wydaje mi się, że zimna biel ledu gryzłaby się z ciepłym oświetleniem lamp wiszących, w związku z czym myślę, żeby zastosować w ledy koloru ciepłej bieli. A Wy który odcień sugerowalibyście? Bo myślę, że w grę tylko wchodzi wybór pomiędzy zimnym i ciepłym białym. Innych opcji w tej chwili nie biorę pod uwagę.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    A ja widziała bym tutaj: zmianę koloru ścian na jasny szary, dodała kinkiety boczne lub wysokie lampy podłogowe, dywan raczej wzorzysty- tak jak napisał ktoś wcześniej jednolity może być ciężki do utrzymania czystości. Wystrój okien- zasłony proste bez żadnych falban itp.

  9. #9

    Domyślnie

    Popieram odpowiedź Sawadi. Niestety w kwestii oświetlenia nie jestem biegła, ponieważ zwykle przy robieniu zakupów oświetleniowych w e-sklepie pytam o radę fachowców z tego sklepu. Jednak wydaję mi się, że zastosowanie trzech żyrandoli i kinkietów będzie okej. Takie zaprezentowane na zdjęciu widziałam ostatnio chyba na [reklama], więc nie będzie problemu z zakupem identycznych lub podobnych opraw.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 09-08-2017 o 13:39

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Kilka pomysłów aranżacyjnych, które mogą posłużyć za inspirację kolorystyczną:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--13.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	396124
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--12.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	396125
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--11.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	396126
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04-09-2017--10.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	396127
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony