dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ustawa antysmogowa określa jakiej klasy urządzenia , czystość spalania , można stosować . Centralny odkurzaczy czy też pompa ciepła nie zastąpi widoku ognia w kominku ...........
    Darek B

  2. #22

    Domyślnie

    Do domu nie ma podłączonego gazu i nie będzie, prądem ogrzewać nie chcemy, stąd paliwo stałe. Na początku myśleliśmy nad kotłami do 10kw, ale instalatorzy polecili Nam 14-18 kW ze względu na dużą możliwość modulacji kotłów. Widzę co osoba to inna opinia....a jaki kocioł Pan by polecił?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kademifaria Zobacz post
    Do domu nie ma podłączonego gazu i nie będzie, prądem ogrzewać nie chcemy, stąd paliwo stałe. Na początku myśleliśmy nad kotłami do 10kw, ale instalatorzy polecili Nam 14-18 kW ze względu na dużą możliwość modulacji kotłów. Widzę co osoba to inna opinia....a jaki kocioł Pan by polecił?
    Co ma szeroka modulacja do 3 i wiecej przewymiarowania mocy kotła?, przewymiarowanie ma tylko jeden cel : wiekszy kocioł to wieksza kasa. Co ja mogę polecic? na pewno kocioł o mocy nie wiekszej niz 10-12 kW a i tak bedzie przewymiarowany, w praktyce wystarczy 8 kW, te 8 kW to ze wzgledu na cwu.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ustawa antysmogowa określa jakiej klasy urządzenia , czystość spalania , można stosować . Centralny odkurzaczy czy też pompa ciepła nie zastąpi widoku ognia w kominku ...........
    Na ile wyceniasz ten widok ognia w kominku? ta wartosc jest az tak duza ze przesłania aspekty ekonomiczne i komfortu

  5. #25

    Domyślnie

    Ok, a jakiej firmy kotły do 12kW możecie polecić?? Kostrzewa mini bio 10 kW podobno awaryjny, na defro bio slim byliśmy już zdecydowania, ale instalator Nam mówił, że podobno palniki źle sobie radzą z pelletem gorszej jakości, no i mam teraz do niego mieszane uczucia. Znalazłam jeszcze kostrzewa twin bio 12 kW? Może jakieś inne sprawdzone sugestie ?

  6. #26

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kademifaria Zobacz post
    Ok, a jakiej firmy kotły do 12kW możecie polecić?? Kostrzewa mini bio 10 kW podobno awaryjny, na defro bio slim byliśmy już zdecydowania, ale instalator Nam mówił, że podobno palniki źle sobie radzą z pelletem gorszej jakości, no i mam teraz do niego mieszane uczucia. Znalazłam jeszcze kostrzewa twin bio 12 kW? Może jakieś inne sprawdzone sugestie ?
    a dlaczego od razu zakładasz palenie peletem gorszej jakości??

    zerknij do tego posta:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7332021

    cyt.: "Nie będę karmił tygrysa trawą"
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 29-08-2017 o 14:39
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    W 5 klasie emisji możesz też zobaczyć kocioł Grizzly pellet .
    Wygląda nieźle, i kosztuje ok 7000 zł

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grizzly_pellet_uni_960x800.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	396239

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ciekawy też w klasie budżetowej jest model Krzaczka Pellet compact

    http://www.krzaczek.eu/wp-content/up...skpbiocomp.png

  10. #30

    Domyślnie

    Z tym krzaczkiem to bym nie ryzykował. To nie jest ich produkcja tylko taka "włoska" robiona w kielcach. No i raczej do najlepszych nie należy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #31

    Domyślnie

    Hej.
    A co sądzicie o piecu: rakoczy cortina pellet.
    bardzo mocno zastanawiam sie wlaśnie nad tym modelem, chodź cena nie mała.

    Zastanawiam się też nad: Nocoń forest, Simpel 15, SAS biosolid. Ten ostatni odrzuciłem ze względu braku wymiennika pionowego (bo wydaje mi się że go nie ma, ale jeśli się mylę to proszę o sprostowanie).
    Czy możecie coś doradzić? A może polecice coś jeszcze innego.
    Ostatnio edytowane przez newcastle26 ; 12-09-2017 o 20:54

  12. #32

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, wybór jednak chyba padnie na defro bio slim 10kW, w sumie raczej zamierzamy wybierać pellet lepszej jakości, więc mam nadzieję, że nie będziemy kiedyś przeklinać tego wyboru

  13. #33

    Domyślnie

    Ja dopiero za jakieś 2 lata będę pewnie potrzebował kotła na pelet, ale już teraz zacznę rozeznawać rynek producentów i po zapoznaniu się z tematyką kotłów (dla mnie nowość - mieszkam w bloku) postaram się wybrać cechy, które dobry kocioł powinien mieć.
    Ostatecznie będę potrzebował ok. 18-20kW.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał newcastle26 Zobacz post
    Hej.
    A co sądzicie o piecu: rakoczy cortina pellet.
    bardzo mocno zastanawiam sie wlaśnie nad tym modelem, chodź cena nie mała.

    Zastanawiam się też nad: Nocoń forest, Simpel 15, SAS biosolid. Ten ostatni odrzuciłem ze względu braku wymiennika pionowego (bo wydaje mi się że go nie ma, ale jeśli się mylę to proszę o sprostowanie).
    Czy możecie coś doradzić? A może polecice coś jeszcze innego.

    Cortina pellet to nowa konstrukcja, z dosyć skomplikowanym układem podawania. Dałbym jej rok dwa lata na dotarcie się

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kademifaria Zobacz post
    Do domu nie ma podłączonego gazu i nie będzie, prądem ogrzewać nie chcemy, stąd paliwo stałe. Na początku myśleliśmy nad kotłami do 10kw, ale instalatorzy polecili Nam 14-18 kW ze względu na dużą możliwość modulacji kotłów. Widzę co osoba to inna opinia....a jaki kocioł Pan by polecił?
    Witam,

    Jeżeli nie posiadają Państwo podłączenia do sieci gazowej, do ogrzewania budynku warto zastosować pompę ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny zasilany gazem LPG. Wymienione rozwiązania są całkowicie bezobsługowe oraz bardziej ekologiczne od kotłów na paliwa stałe.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych danych zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się zarówno kotły gazowe Logano, jak i pompy ciepła z rodziny Logatherm:
    http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony