dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jakubwroblewski

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    1

    Domyślnie Budowa domu metodą konstrukcyjną/kanadyjską

    Cześć, czy budował ktoś samodzielnie dom metodą konstrukcyjną? Inaczej nazywa się kanadyjska i chodzi o budowę z płyt OSB. Z tego co wiem, jeśli chodzi o ceny to zlecając to firmie wychodzi mniej więcej na to samo, kiedy buduje się dom murowany. Ale samodzielnie, koszty będą zdecydowanie niższe niż w przypadku domu murowanego, przynajmniej tak to oszacowałem. Krąży wiele opinii na temat tego czy lepszy jest murowany czy z płyt. Osobiście słyszałem, że dom z płyt jest o tyle lepszy, że łatwo go przebudować i szybciej nagrzewa się wnętrze. Za to pytanie co z żywotnością takiego domu. Macie jakieś zdanie na ten temat? Ktoś już jest właścicielem takiego domu?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Ściany takiego domu faktycznie prawie nie akumulują ciepła więc o ile szybsze nagrzewanie jest korzystnym efektem to tak samo szybkie wyziębianie jest tu minusem.
    Mam takowy na sąsiedniej działce i obserwowałem składanie od samego początku.
    Ogólnie to wszystko zależy od projektu i jego złożoności co jest związane z dokładnością wykonania.
    Budowa gotowych ścian na hali a następnie jedno czy dwudniowy montaż dźwigiem przysparza mniej problemów aniżeli konstruowanie ścian samemu z ciągłym zabezpieczaniem kolejnych etapów budowy przed wpływem pogody.

    Odnośnie samej ceny to samodzielne wykonywanie części prac w domu obniża cenę bez względu na technologię budowy, problemem jest tu jedynie umiejętność wykonywania niektórych prac która w domu drewnianym wydaje się tu łudząco prostsza a w rzeczywistości bywa różnie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubwroblewski Zobacz post
    Cześć, czy budował ktoś samodzielnie dom metodą konstrukcyjną? Inaczej nazywa się kanadyjska i chodzi o budowę z płyt OSB. Z tego co wiem, jeśli chodzi o ceny to zlecając to firmie wychodzi mniej więcej na to samo, kiedy buduje się dom murowany. Ale samodzielnie, koszty będą zdecydowanie niższe niż w przypadku domu murowanego, przynajmniej tak to oszacowałem. Krąży wiele opinii na temat tego czy lepszy jest murowany czy z płyt. Osobiście słyszałem, że dom z płyt jest o tyle lepszy, że łatwo go przebudować i szybciej nagrzewa się wnętrze. Za to pytanie co z żywotnością takiego domu. Macie jakieś zdanie na ten temat? Ktoś już jest właścicielem takiego domu?
    Osobiście odradzam budowy takiego domu samemu jeżeli nie masz w tym doświadczenia !!!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na czasie budowy lub energooszczędności, to jest to dobry wybór, byle był zbudowany zgodnie ze sztuką.
    Trwałość nie jest żadnym problemem pod warunkiem, że dom nie jest zawilgocony.
    Mieszam w takim domu od dwóch lat, nie widzę wad tego rozwiązania. Ale z porządnie zbudowanego i ocieplonego domu murowanego też pewno byłbym zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Fundamenty domu drewnianego czy murowanego niewiele się różnią, owszem można je wykonać jako mniej solidne bo dom drewniany jest lżejszy, więc jakiś koszt na tym się urywa. Widziałem budowę takiego domu od podstaw i budowa wcale nie jest prosta, to nie są klocki lego i trzeba mieć sporo doświadczenia w montażu. Poza tym ceny materiałów ... firma która buduje takie domy kupuje materiał w ilościach hurtowych i po cenach o połowę (lub więcej) taniej i Ty jako indywidualny klient nie będziesz w stanie tego zrobić. A uwierz mi płyty OSB, profile drewniane, ogólnie drewno do tanich nie należy. Tak więc orobisz się jak wół oszczędzając na robociźnie a dołożysz na materiale. Bilans może być na zero.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony