dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie działki, 140 mb

    Witam, dom się buduję a ja muszę pomyśleć o wykonaniu ogrodzenia wokół działki (uporczywi sąsiedzi i ich droga dojazdowa). Chce się odizolować. Wykonać ogrodzenie muszę sam(z racji na fundusze które w głównej mierze pochłania domek ^^).
    Przy wyborze ogrodzenia musze się kierować jego wysokością (conajmniej 1,8m) i wysoką podmurówką od drogi dojazdowej sąsiada (woda z drogi napływa na działkę)
    Stojąc przed tym dylematem do wyboru generalnie mam
    1) ogrodzenie panelowe, słupki co 2,5 m, wkopane na 50-60 cm, wykonanie podmurówki na 30 cm wgłąb ziemi i 30 cm nad ziemie
    2) ogrodzenie z kamienia naturalnego, z racji na bliskość kopalni gdzie cena za tonę ładnego kamienia to ~40 zł coraz bardziej mnie kusi, tylko jak to wykonać? Patrzę na różne poradniki ale nie ma takiego pełnego know-how krok po kroku dla laika. Rozumiem że kamień do kamienia betonem bez widocznych dziur, tylko jak takie ogrodzenie ustabilizować ? Ile ton kamienia może pochłonąć wykonanie 140 mb ?
    Zaznaczam że jestem laikiem ale zdeterminowanym laikiem, nie mam na robociznę dla fachowców więc będziemy robić tymi ręcami z żonką
    Odnośnie opcji 2 myślimy wykonać to w taki sposób:
    pręty zbrojenowe fi 6 zalane betonem na 60 cm, wystające nad ziemią na 1,8m stojące na sztorc (przeznaczenie na słupki), po 2 sztutki na murek 35-40 cm nad którym od słupka do słupka będą umocowane deski sztachetowe.
    Myślimy nie lać betonu na podmurówkę tylko zacząć murować kamienie na 20 cm wgłąb gruntu i wyjść nimi na 35-40 cm nad poziom gruntu.
    co myślicie ?
    Chcemy osiągnąć coś takiego
    http://www.architekturakamienna.pl/n...a_lamanego.jpg
    Ostatnio edytowane przez darkdivinity ; 05-06-2017 o 21:14

  2. #2
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Post # Projekty ogrodzeń

    W naszej ofercie znajduje się pozycja "PROJEKTY OGRODZEŃ" w której zamieszczamy 5 różnych projektów ogrodzeń w oparciu o ogólnodostępne materiały.

    Każde opracowanie zawiera poza opisem technicznym, szczegółami rysunkowymi także zestawienie ilości materiałów niezbędnych do budowy dla poszczególnych elementów (mur, altana śmietnikowa, brama wjazdowa, furtka, przęsło, słupek).
    Kupując u nas Projekt Ogrodzeń otrzymują Państwo dwa zeszyty, gdzie jeden można złożyć do urzędu celem dokonania zgłoszenia budowy, drugi zaś będzie służył przy realizacji wybranego wariantu ogrodzenia.

    Więcej na www: https://www.projekty.muratordom.pl/d...rodzenia_forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodzenia.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	390703  
    Projekty Gotowe MURATOR

  3. #3

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem dla Twojego zapału ale wg mnie nie dasz rady tego samemu zrobić.
    Z tego co piszesz nie masz doświadczenia i wiedzy na temat takiej dość wymagającej konstrukcji .
    Np. Słupki ogrodzeniowe pod tak "cięzkie " ogrodzenie robi się na głębokość przemarzania - najmniej 80 cm. Wierci się w gruncie pod wylanie stopy betonowej, najlepiej z 1,2 m ale to zalezy od głębokości przemarzania jak wspomniałem wcześniej.Wynajmij ludzi którzy takie rzeczy robią.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkdivinity Zobacz post
    Witam, dom się buduję a ja muszę pomyśleć o wykonaniu ogrodzenia wokół działki (uporczywi sąsiedzi i ich droga dojazdowa). Chce się odizolować. Wykonać ogrodzenie muszę sam(z racji na fundusze które w głównej mierze pochłania domek ^^).

    2) ogrodzenie z kamienia naturalnego, z racji na bliskość kopalni gdzie cena za tonę ładnego kamienia to ~40 zł coraz bardziej mnie kusi, tylko jak to wykonać? Patrzę na różne poradniki ale nie ma takiego pełnego know-how krok po kroku dla laika. Rozumiem że kamień do kamienia betonem bez widocznych dziur, tylko jak takie ogrodzenie ustabilizować ? Ile ton kamienia może pochłonąć wykonanie 140 mb ?
    Zaznaczam że jestem laikiem ale zdeterminowanym laikiem, nie mam na robociznę dla fachowców więc będziemy robić tymi ręcami z żonką
    Odnośnie opcji 2 myślimy wykonać to w taki sposób:
    pręty zbrojenowe fi 6 zalane betonem na 60 cm, wystające nad ziemią na 1,8m stojące na sztorc (przeznaczenie na słupki), po 2 sztutki na murek 35-40 cm nad którym od słupka do słupka będą umocowane deski sztachetowe.
    Myślimy nie lać betonu na podmurówkę tylko zacząć murować kamienie na 20 cm wgłąb gruntu i wyjść nimi na 35-40 cm nad poziom gruntu.
    co myślicie ?
    Chcemy osiągnąć coś takiego
    http://www.architekturakamienna.pl/n...a_lamanego.jpg
    Na tym zdjęciu jest ogrodzenie które na pewno nie izoluje od wrednych sąsiadów.
    Fundament 20 cm w gruncie? Żart?
    Jeśli ma odcinać od sąsiadów to musiałoby by być pełne i głębiej osadzone. Wtedy ze 200 ton kamienia i drugie tyle piasku plus cement i hajda do roboty.
    Ale wtedy może lepiej żonkę zamienić na taką:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony