dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fraksipon

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    23

    Domyślnie Dobranie koloru podłogi do przedpokoju i pokojów

    Chciałbym w kuchni mieć szare kafle na posadce. W kuchni nie będę miał drzwi.
    1) czy dobrym pomysłem jest położyć takie same płytki w kuchni i przedpokoju?
    2) jakie kolory paneli w pokojach będą fajnie współgrały z tym szarym?
    Tutaj zamieszczam plan mieszkania.

    https://drive.google.com/drive/folde...kE?usp=sharing

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam szare płytki w połowie domu - kuchnia, łazienka, hol, wiatrołap.

    A do szarości będzie pasował np. dąb w chłodniejszych odcieniach (np. bielony).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    1) jak najbardziej jest to dobry pomysł zwłaszcza, że nie będzie drzwi pomiędzy pomieszczeniami. Zresztą u mnie też kuchnia i przedpokój w szarych płytkach.
    2) do szarych płytek dobrałam jaśniutkie panele typu klon, ale tak jak radzi Elfir też będzie pasować. Unikałabym połączeń z ciepłymi, czerwonawymi, a także ciemnymi odcieniami drewna.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fraksipon

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    tylko jeśli mam pokój 124cm szerokości to jak będzie wyglądał gres kwadratowy 60x60.
    Po położeniu na środku przedpokoju będzie fuga. Nie będzie to głupio wyglądało?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-06-2017 o 13:13

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fraksipon Zobacz post
    Chciałbym w kuchni mieć szare kafle na posadce. W kuchni nie będę miał drzwi.
    1) czy dobrym pomysłem jest położyć takie same płytki w kuchni i przedpokoju?
    2) jakie kolory paneli w pokojach będą fajnie współgrały z tym szarym?
    Tutaj zamieszczam plan mieszkania.

    https://drive.google.com/drive/folde...kE?usp=sharing
    Też miałem podobny dylemat i ...położyłem wszędzie takie same kafle. Wygląda lepiej niż super. Polecam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fraksipon

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tylko w kuchni jak ustawię wzdłuż ścian kafle kwadratowe to do przedpokoju tak samo wchodzę.
    Wtedy na środku przedpokoju zostaje mi łączenie kafli. Czy to nie będzie źle wyglądało?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fraksipon Zobacz post
    Tylko w kuchni jak ustawię wzdłuż ścian kafle kwadratowe to do przedpokoju tak samo wchodzę.
    Wtedy na środku przedpokoju zostaje mi łączenie kafli. Czy to nie będzie źle wyglądało?
    To zmienia postać rzeczy. Ja mam na posadzce kafle w rozmiarze 20x120 cm.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fraksipon Zobacz post
    tylko jeśli mam pokój 124cm szerokości to jak będzie wyglądał gres kwadratowy 60x60.
    Po położeniu na środku przedpokoju będzie fuga. Nie będzie to głupio wyglądało?
    Będzie. Dlatego lepiej dobrać inny format.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fraksipon

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Będzie. Dlatego lepiej dobrać inny format.
    A jeśli zrobić to tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kasuj.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	391421
    Nie chciałbym robić poziomych płytek o szerokości podobnej do deski 120x30, ponieważ z przedpokoju chcę wejść do kuchni a w kuchni chciałbym mieć kwadratowe

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    1) Tak, ujednolicenie płytek w przedpokoju i kuchni to dobry pomysł.
    2) Do szarości pasuje prawie każdy kolor. Należy raczej zwrócić uwagę na połączenie koloru podłogi ze stolarką okienną i drzwiową oraz wyposażeniem pokoi niż szarym gresem bo tutaj trudno o wpadkę.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony